Sizce Çizgiromanı hangi kağıtta okumak keyifli ?

Başlatan tommikser, 04 Mart, 2014, 16:58:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Hayatımda en keyif alarak okuduğum çizgi roman kağıdı güngezgini kağıtı ve baskısıdır. O kalitede olan ve Gİbrat'ın baskı kalitesinde olan her kağıt ve baskı bana keyif verir.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 04 Mart, 2014, 21:22:46
Hayatımda en keyif alarak okuduğum çizgi roman kağıdı güngezgini kağıtı ve baskısıdır.

2. Hamur mu oluyor ?

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Gün gezgini'de ikinci hamur.Gibrat'ı bilmiyorum.

caretta

Bağışlnayın ama ben bu kağıt cinslerini ayırtedemedim.Hozcomics'in bastığı Lone  Ranger hangi cins?Uzun lafın kısası 40 yıl önce Teks ve Zagor'un
basıldığı saman kağıtta karar verdim vesselam...

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 04 Mart, 2014, 21:55:32
Bağışlnayın ama ben bu kağıt cinslerini ayırtedemedim.Hozcomics'in bastığı Lone  Ranger hangi cins?

Sanırım Lone Ranger kuşeye basılmış.

Harun Ça

Çizgi Düşlerin bastığı 2. hamur çok hoşuma gitti, kuşe kağıta hayır demem ee 1. hamurda kalite açısından daha iyi ben oylama için karar veremedim.

haysat

Bende 2. hamur diyorum

Aslında hepsi bir birinden farklı olmasına rağmen güzel işler çıkıyor.

Ama biz Tarkan ve Kara Murat'larla büyüdük o kağıtın yeri her zaman ayrıdır.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

connyapku

2. hamur en  iyisi. Kuse kagida basilan kitaplar cok agir oluyor.

kalidor

Bence de 2. hamur uygundur. Vertigo'nun kitapları genelde 2. hamur olmuyor mu zaten?
Crom! Ölüleri Say...

altay1944

Dumankara veya dost kitapevinin bastığı cortolarda kullandığı kağıt hoşuma gidiyor.En nefret ettiğim seçeneği olsa lal'ın kullandığı kağıt derdim. Dolayısı ile kağıt türünü bilirsem işaretleyeceğim.Arkadaş her okuyucu kağıt çeşitlerini bilmez ki. Biraz açıklama yapınız...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

Ülkemizde siyah-beyaz çizgi romanlar çoğunlukla Enzo adlı bir kağıt türüne basılıyor. Mesela Demirbaş yayınları bu kağıda basılıdır. Bu kağıdın farklı gramajları mevcut 55 veya 60 gr gibi. Biz bu kağıda saman adını takmışız. Bu kağıt kalitesinin gramajı düşük olunca arka sayfayı gösteriyor. Fakat fiyat olarak en uygunu bu Enzo kağıtlardır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

corvus

her kitap, hak ettiği kağıtta güzeldir.
barbar conan veya zagor, kuşe kağıtta olmayacağı gibi, todd ya da star wars gibi çizgi romanlar da saman kağıtta güzel olmaz.

sağlıksız bir anket olmuş  :)

tommikser

Bence sağlıklı bir anket. Neden derseniz; soru hangi kağıt hangi çizgiroman da daha güzel oluyor değil.

Soru çizgiromanı okurken hangi kağıt size daha keyifli geliyor. Hangi kağıt da çizgi roman okurken mutlu olursunuz ?

Tabii ki marvel okurken kuşe kağıt çok güzel ama ben saman kağıt ile okurken aldığım mutluluğu maalesef alamıyorum.

Dediğim gibi eski kuşak olmaya başlamamdandır.  :)

Soruyu şu şekilde değiştirirsek dediğiniz doğru olur.

Sizce hangi çizgi roman türüne hangi kağıt türü daha güzel duruyor?  ;)

kahramanlarsinemada

Güzel bir konu. Siyah-beyaz ve renkli çizgi romanlar için iki ayrı anket açılabilirdi. Şıklarda da kağıt türü yerine çizgi roman isimleri ile örnekler verilebilirdi. Kuşe kağıt konusunda en önemli farklardan birisi mat veya parlak olmasıdır.

Renkli baskı yapılan ince gramajlar genelde magazin kağıdıdır.

Düş Gezgini tarzı baskıda matbaalar kağıt devamlılığını bahane ettikleri için mat/parlak kuşe tercihi daha çok yapılıyor.

Renkli çizgi romanlarda dijital çizim için bence mat kuşe en iyisidir. Parlak kuşe de renkler çok parlıyor.