OCAK 2014

Başlatan haysat, 04 Mart, 2014, 23:17:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Zagor Klasik Maceralar Dizisi : 90

Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi 38

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Mister No Sayı:140 / İnsanlar ve Kahramanlar

Zagor Sayı: 142 / Celladı Durdurun!

Martin Mystere Sayı :142 / Lagünün Tutsağı

haysat

Büyülü Dükkan / Çizgi Roman Dizisi
Kızılmaske Cilt: 7

Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

17 Şubat 1936'da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaske'yi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

70'li ve 80'li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barry'ye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.

haysat

Aylak Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Rebetiko / Ayrık Otu

1930'lu yılların sonu, Yunanistan... Askeri diktanın gölgesinde bir ayrık otu yeşeriyordu: Rebetiko. Türkiye'den ve Yunan adalarından kopup gelmiş Rebetler, adı kötüye çıkmış mahalleler ve hapishanelerde, Pire, Selanik, Atina limanlarında esrar içilen yerlerde bahtsızlık ve sürgün şarkıları söylüyordu geceleri: tutunamayışın şarkıları. 1936'da, milliyetçi diktatör, Metaksas şarkı söyleyen bu marjinallerin yola getirilmesi gerektiğine karar verdi...

Evet, Rebetiko bugün Yunanistan'da, popüler bir müzik, gerçek bir kurum haline geldi... Bu hikayede betimlenen ana karakterlerin kişilik özellikleri ve bazen de isimleri gerçek Rebetlerden ödünç alınmıştır. Bu gece serserileri, İtalyan Neo-realismo filmlerini aratmayacak bir incelikle çizgiromanlaştırıldı. Sürgünlerin acısının, limanların romantizminin, gece kuşlarının serseriliğinin ve sefil aşklarının müziğini duyacaksınız.

haysat

Maceraperest Çizgiler / Çizgi Roman Dizisi
Teks Süper Cilt Sayı: 43
Buffalo Askerleri / Onuncu Süvari Birliği / Ute'lerin Kuşatması / Kaçak

Maceraperest Çizgiler / Çizgi Roman Dizisi
Altın Klasik Teks Sayı: 35
Montales'in Dönüşü / Trajik Kuşatma / Elvada, Dostum! / Arizona

haysat

Çizgi Düşler / Çizgi Roman Dizisi
Nathan Never:12 / Düzen Koruyucusu

Düzen Koruyucusu: Kendince güçleri olan bir kahraman, şehrin bozulmuş düzenini düzeltmeye ve suçluları yok etme kararını bizzat vermeye kalkarsa, karşısında Alfa Ajansı'ndan Nathan Never'ı bulacaktı.

Lanetliler Gecesi: Yıllar sonra yeniden karşılaştığı eski bir dostunun ortadan kayboluşunu çözmeye uğraşan Nathan, bu çabasının sonunda kendisini nasıl da zorlu bir kararın beklediğini hiç bilmiyordu.

Midnight Blues: Yıllar önce yapılan kanlı bir soygunun intikamı gün gelip elbette alınacaktı. Ama aniden ve sessizce patlayan bir ölüm fırtınası, tüm bu olup bitenlerden habersiz genç bir müzisyenin hayatını ne kadar alt üst edebilirdi.

Brendon Cilt: 12

Uyumayan Adam : Dünyalar güzeli bir kadınla evlenen, işsiz güçsüz ve çirkin bir adamın hayatı birden cehenneme dönerse, tüm bunlar basit bir kıskançlık hissine bağlanabilir mi? İnsan, geçmişinde yatan bir cinayeti tamamen unutabilir mi ? Peki, ama bir kuklacı her şeyi değiştirebilir mi ?

Cehennemden Hediyeler: Noel, pekçok insan için yılın en güzel zamanıdır. Oysa, herkesin birbirini sevdiği bu günler, belki de sakin bir kasaba halkının, geçmişten gelen bir intikamcıyla, kimsenin tanımadığı bir kardanadamla yüzleşmesi için en iyi dönem olabilir.

Gaipten Hikâyeler: Çölde gezinen ana kuzusu bir katil var. Kimse onun farkında değil, çünkü henüz cinayetlerini işlemeye başlamamış. Derken sakin bir gecede, üç kişi açık havada kahvesini yudumlayan Brendon'ın yanına gelir. Sizce her şeyin sorumlusu, o güzel kahve kokusu olabilir mi?

haysat

Zona-X Sayı: 3 - Özgür Hayaller Diyarı

İmkânsız Gerçek: Tarih boyunca pekçok kişi şeytanla anlaşma yaparak bir şeyler kazanmaya çalışmıştır. Peki, ama bu anlaşmayı bir avukat yapmaya kalkarsa, şeytanı gerçekten yenebilir mi?

Uzaktan Kumandanın Gücü: İnsanların televizyona olan düşkünlüğü, başkalarının ölümlerini izlemenin arzusuyla iyice büyümüş durumda. Peki, ama bu kana susamışlığın, bu çılgınlığın bir sınırı yok mudur?

Gölgeler Gezegeni: Belki bilmiyorsunuz, ama bir yerlerde, kimsenin anlatmadığı hikâyelerin tutulduğu bir arşiv var. Artık var olmayan insanların günlüklerinin tutulduğu bu arşiv, dünyanın düzenini ne kadar etkileyebilir, dersiniz?

Venüs Etkisi: Çirkinlerin yaşadığı zorluklar ve yalnızlık, güzel insanlar, yani istedikleri her şeyi sadece gülümseyerek alabilen insanlar tarafından asla anlaşılamaz. Bir gün, birileri karşınıza çıkıp size güzelliği değil, tamamen bambaşka bir hayatı önerirse, ne kadar dayanabilirsiniz?

Maxi Dampyr :5 / Koleksiyoncu

Dampyr ve arkadaşları, gecenin efendilerine karşı verdikleri bitmeyen savaşa devam ediyorlar. Ama bu kez karşılarında cehennem ordularının komutanı Dük Nergal ile çoklu evrenin garip bir boyutunda yaşayan ve gücünün neredeyse sınırı olmayan Koleksiyoncu adlı bir yaratık olduğunun farkında bile değiller.

İskoçya dağlarında ıssız bir bölgede başlayan macera, onları çoklu evrenin tanımsız, daha doğrusu gidişi olup da dönüşü olmayan yollarına soktuğundaysa her şey büyük bir hızla kontrolden çıkacaktı.

haysat

Y: Son Erkek :2 / Döngüler

2002 yılında, sebebi bilinmeyen bir salgın, her spermi, her fetüsü ve Y kromozomu taşıyan yetişkin her memeliyi yok eder genç bir adam ve maymunu hariç.

Son Y-Kromozomu taşıyıcıları olarak gezegende dolanırlarken Yorick ve evcil hayvanı, insanlığın kaderini ellerinde tutmaktadırlar. Irkların sürekliliğini garanti altına alabilmek ve salgının ardında gizlenen sırrı açığa çıkarabilmek için silahlı bir hükümet ajanı ve dünyanın en önde gelen biyomühendisiyle takım olurlar. Ama kökten değişikliğe uğramış bir Amerika'nın rayları üzerinde ilerlerlerken, Amazonlar'ın erkeklerden nefret eden kızları peşlerine düşer ve görünüşe göre ütopik bir hale gelmiş Marrisville (Ohio) adlı kasabada verilen planlanmamış bir mola, Son Erkek için yolun sonu olabilir.

haysat

Flaneur / Çizgi Roman Dizisi
Bütün Atlar Kaybetmeye Koşar

Babalığı o kasabada akbabalara bırakmak biraz dokunmuştu. Dünya onun gibi acı çeken üzgün insanlarla doluydu. Yazık ki Meksikalı kız ve yatağını bütün gece için tutmamıştım, üç haftadan beri yattığım gerçek anlamdaki tek yatak o olmuştu. Kuzeye devam ettim...

'Bukowski'den kaybedenlerin hikayeleri, Schultheiss'in derin çizgileriyle zihnimizi arka sokaklarda gezintiye çıkarıyor.'

haysat

Hozcomics // Çizgi Roman Dizisi
Kit Taylor Sayı:10

Hozcomics // Çizgi Roman Dizisi
Maxi Dylan Dog Maxi :8 / Demon Blob / İçten Yanma / Denizde Terör

haysat

Marmara Çizgi / Çizgiroman Dizisi
The Amazing Spider - Man Sayı :11
Bu Gece Kollarında Öldüm

Bunların hepsi senin dediğin bir şey yüzünden oldu galiba, Örümcek! Çünkü Doctor Octopus ortalıkta serbestçe dolanıyor ve seni yok etmek için hizmetine sunduğu kolların sayısını artık biz bile kaçırdık... Ve can düşmanı olduğun için de, yengen evlenirken düğünde bulunamaman için o kolların her birini kullanmaya hazır! Tabii J. Jonah Jameson (nam-ı diğer Belediye Başkanı Jameson) düğünü ondan önce mahvetmeyi başaramazsa...! Bu sayıda ayrıca Ben Reilly'nin çevirdiği entrikaları öğrenip May Yenge ile Ben Amca'nın tanışma hikayelerini dinleyebilecek ve Mary Jane'in dönüşünü görebilceksiniz. Tam on ikiden vurdun, Kaplan! Bol maceralı bir evlilik özel sayısı olan bu ciltte Amazing Spider-Man #600-601, Amazing Spider-Man Family #7'deki ana hikaye ve Amazing Spider-Man Annual #36 bir araya getirilmiştir.

Marmara Çizgi / Çizgiroman Dizisi
The Amazing Spider - Man Sayı:12
Kızıl Saçlı Yabancı

Peter Parker'ın hayatındaki kişilerin çoğunun taptığı, kendisinin ise el üstünde tuttuğu kadın, son zamanlarda bir yabancıdan öteye gitmemişti. Fakat herkesin umutlarının tükenmek üzere olduğu bir anda, kızıl saçlı yabancı ortaya çıkıyor ve her zamankinden de güzel görünüyor! Mary Jane Watson dokunaklı bir birleşme hikayesi ve uzlaşma için geri dönüyor. Ama şehre aynı zamanda Chameleon da dönüyor-ve bu kılık değiştirme uzmanı bu sefer her zamankinden daha korkunç ve daha zalim! Bu ciltte Amazing Spider-Man serisinin #602-605 arasındaki sayılar bir araya getirilmiştir.

haysat

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Red Kit Sayı:74 / Daltonlar Define Peşinde

Vahşi Batı'nın yalnız kovboyu Red Kit bu kez Daltonlar'ın hapishaneden kaçmasına neden olan definenin peşinde, yine son derece komik bir maceraya atılıyor. Suçun işlenmediği gizemli bir kasaba, kimseyi hapse atmayan tuhaf bir yargıç, her zamanki saflıklarıyla Dalton Kardeşler ve Red Kit'e özgü zekâ yüklü bir mizah...

haysat

Bir Zamanlar Trabzonum

Ünlü çizerimiz Abdullah Turhan'ın tamamen otobiyografik bir çalışma olan bu eseri, bir yandan onun çocukluğuna ve gençliğine yoğunlaşırken bir yandan da o dönemdeki Trabzon şehrini anlatıyor. Kitabın ikinci bölümündeyse, Tolga'nın ilk defa dergi formatında (1001 Roman dergisi) yayımlanan ilk macerası olan Fırtına Adam yer alıyor.

Tolga Sayı:7 / Tung-Hay'ın Öcü

Ünlü çizerimiz Abdullah Turhan'ın eseri Tolga'nın bu macerasında Kuzey Kin imparatorluğu (Kuzey Çin) ve Hanbalık'ta (pekin) yaşanan taht mücadelesinde Cengiz Han'ın izniyle Tolga'da rol alıyor...

haysat

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Manga Dizisi
Fullmetal Alchemist - Çelik Simyacı :5

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve AlphonseElric'ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir.Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir.

Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı'nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

Ed, Alphonse ve arkadaşları Winry, Elric kardeşlere simyayı nasıl kullanacaklarını öğreten hocaları IzumiCurtis'i bulmak için güneye giderler. Ama büyük bir hızla gelişmiş olan Rush Vadisinde Ed'in saatini çalan bir yankesici ile yollarının çakışması sonrasında arayışları bambaşka bir yöne kayar. Winry şimdiye kadar gördüğü en iyi mekanik zırhı yapmış olan demirciyi bir an önce bulmak ister. Ve sonra Ed ve Alphonse'un simyayla ve hocalarıyla ilk tanışmalarının nasıl gerçekleştiğini gösterecek şekilde sahne değişir.

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Dizisi
Assassin's Creed 1 - Desmond
Desmond Miles neden yüksek güvenlikli bir laboratuvarda hapis?
Gizemli bilim adamları ondan ne istiyor?
DNA'sının derinliklerindeki genetik hafızası hangi muhteşem sırrı barındırıyor?
Hepsi de Suikastçı olan Desmond'ın atalarının geçmişi neden didik didik ediliyor?
Bilim adamları bir Suikastçının anılarını canlandırmanın tehlikeli olduğunun farkındalar mı?

8 milyonun üzerinde satış rakamına sahip "Assassin's Creed" adlı bilgisayar oyununun kahramanları, ünlü senarist Corbeyran'ın kalemi ve çizer Djillali Defali'nin çizgileri ile hayat buluyor ve bizi, oyunseverleri şaşkına çevirecek, hiç yayınlanmamış, zaman ve bilime meydan okuyan heyecanlı bir maceraya davet ediyor!

haysat

Le Storie Hikayeler Sayı:3 / Ayın Karanlık Yüzü / Berlin'e Dönüş

Ayın Karanlık Yüzü: II. Dünya Savaşı sırasında büyüyen iki kardeşin hayallerini astronot olmak ve Ay'ın karanlık yüzü dolduruyordu. Ama asıl sorun bu hayalin gerçekleşmesiyle başlıyordu.

Berlin'en Dönüş: Dünyayı umursamayan genç bir televizyoncu, güçlü bir katiller grubunun peşine neden düştüğünü anlamaya çalışırken, bir yandan da çoktan unuttuğu geçmişinden gelen, hiç beklenmedik kurtarıcısı sayesinde hayatta kalmayı başaracaktı. Ama bunun da bir bedeli olacaktı elbette.