100 Kurşun - 100 Bullets - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 05 Mart, 2014, 20:09:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnancomic

Internet satısı baslasada hemen alsam cok merak edıyorum

lampard

Benim de ne zamandır okuyacağım bi seriydi, Türkçe denk gelmişken kaçırılmaz. Azzarello Before Wachmen'in Comedian/Rorschach kısmını yazmıştı,  bir de Joker one-shot'ını okumuştum ama beğenmmiştim.

seastar1000

cok begendıgım bır dızı tamamını okumak galıba ıkı senemı almıstı.evde kutuphanede duruyorlar gecen gun turkcesını aldım hem baskı hem de tercume harıka olmus kagıt kalıtesı orjınalden guzel cok begendım okudum kutuphaneye orjınallerın yanına koyayım dedım hoppp tusss
boyut orjınalden farklı cıddı olarak cok merak edıyorum bu boyut farkı bızım baskı teknık olanaksızlıgımızdan mı yoksa ucundan azıcık kesersek 500 sayıda su kadar kar ederız dıyemı yapılıyor

pizagor

Tamamen bizdeki plaka kağıt boyutlarıyla ilgili bir mevzu. Orijinal boyut istenirse kağıt kıyımı oluyormuş.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

mrex

NIC

Scalped 1. ciltten sonra bu seriye başlıyorum beklentim büyük

Not: jason aaron wolverine vs. spiderman serisinide yazmış ama pek beğenmedim,hayal kırıklığı oldu biraz

seastar1000

galıba tek ben begenmısım 100 kursun u hıc kimseden yorum yok

köstebek

Alıntı yapılan: seastar1000 - 17 Aralık, 2014, 22:13:59
galıba tek ben begenmısım 100 kursun u hıc kimseden yorum yok

Bizim Vertigolar içinde en yukarılara tırmananı olarak görünüyor, aman nazar değmesin...

seastar1000

masalah dıyelım
keşke tum basılanlar satılsa da daha yenı serılerı gorebılsek

panthei

Haftasonu okudum, çok beğendim hem hikaye underground'u guzel işliyor hemde çok keyifli bir oldskool havasi var.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben de okudum olağanüstü değildi ama güzeldi ilk cilt. Hikaye ilgi çekici ve gelecek ciltleri de alacağım. Suç temalı, hafif sopranos tadı veren hikayeler benim ilgi alanıma girer.

Her şey bir yana sıkıldık yahu süper kahramanlardan artık. Scalped gibi 100 bullets gibi daha "ciddi" hikayelerin olduğu comicsler de görelim artık türkiyede. Bu açıdan teşekkür ediyorum çizgi düşlere. Geçen gittim Y'nin ilk cildini de aldım. Basılsın yeter ki. Kendi adıma konuşmam gerekirse böyle kaliteli çizgi romanları her türlü alırım ben.

mrex

Serinin ön planındaki temanın özeti 1:48-2:20 arasında çok güzel verilmiş:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6cgJFfxXUeg#t=108

Arka plandaki hikaye ciltler ilerledikçe öyle bir derinleşiyor ki, büyük oyun meraklısı köşe yazarlarımızın ağzını açık bıraktırır. Azami keyif için sözsüz panellere, panellerin arka planında hareket olan sayfalara dikkat edin, karakterlerin yüzlerini tanımaya çalışın derim.

hanac

Alıntı yapılan: mrex - 13 Ocak, 2015, 02:33:56
Arka plandaki hikaye ciltler ilerledikçe öyle bir derinleşiyor ki, büyük oyun meraklısı köşe yazarlarımızın ağzını açık bıraktırır.

İlk ciltteki 2 hikayeyi okuyunca çok etkilenmedim.

Ama bir arakadaş daha aslında herşeyin bir bütün oluşturacağını söyleyince etkilendim.

dean

Sakızlı Ohannes Paşa

2. cilt anlık fırsatlar bitti. 6-14 arası 9 sayıyı içeren dolu bir cilt olmuş. Ajan Graves ve organizasyonunu daha yakından tanıyoruz. Bazı sorulara cevap verse de yine hala birçok cevaplanmamış soru bıraktı. Son 3 sayı dışında bütün sayıları beğendim. Son 3 ayı tempo çok yavaşladı. Çizimleri de çok beğeniyorum. Bir de çevirmenin iki yerde ''önünde sonunda'' yazması rahatsız etti. Tamam doğrusu belki odur ama günlük hayatta ''eninde sonunda'' olarak kullanılıyor ve öyle yazılması daha doğru olur. Çizgi düşler umarım 3. cilt için bizi çok bekletmez. 2. cilt genel olarak puanım: 7.5/10.