100 Kurşun - 100 Bullets - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 05 Mart, 2014, 20:09:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

seastar1000

tex 10 sonra 100 kursun 3 gıbı olacak galıba bırde julıa gelse dıyorum
ellerınıze sağlık cızgı dusler

dean

hennessy

Baba emaneti bir solukta bitti. Hakket ten çok sağlam bir bölümdü. Jim Lee'nin dediği gibi en sevdiğim bölüm bu demiş bende çok sevdim hele sonunda ters köşeye yatacaksınız.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Sakızlı Ohannes Paşa

3. cilt Baba Emaneti gerçekten konu olarak ilk 3 cildin en iyisiydi. Lono gibi psikopat bir karakterin geri dönmesine sevindim. Ajan Graves ise hala çok ön planda ama ne yapmaya çalıştığını kestirmek güç. Bir ekip topluyor bu kesin ancak 19. sayının sonunda bile amaçları kestirilemiyor. Brian Azzarello olunca sonunda güzel bağlanacağından şüphesi olmuyor tabi insanın.

Çizimleri de ayrı bir seviyorum. Yani süper kahraman temalı bir seriye gitmez ama böyle bir seride mükemmel olmuş. 3. ciltle ilgili tek sıkıntı renklendiren kişi değişmiş. İlk 2 ciltteki renklendirmeyi daha çok sevmiştim. Bu cillteki renklendirmeyi ise yadırgadım biraz. Arka planlar da renklendirilmiş. Enteresan bir tarz. Kitabın sonuna doğru alıştım gerçi biraz. Yine de ilk 2 ciltteki renklendirmeyi daha çok sevmiştim. Gerçi mecbur alışcam bundan sonraki sayılarda da aynı kişi yapıyor renklendirmeyi sanırım.

Toparlamak gerekirse harika bir ciltti ama renklendirme nedeniyle yarım puan kıracağım: 8.5/10.

pikofarad

100 Kurşun serisinin 1. cildini okudum. Sahip olduğu konu ve anlatım tarzı açısından çok hoşuma giden bir cilt oldu. Serinin genelinde hakim olacak havayı ve gizemi de bu ciltle beraber tahmin edebiliyorum. Çok sabırsızlandım açıkçası. Sert, pis bir suç eseri bence. İlk ciltteki çizimler, diyaloglar, mekanlar oldukça sert. Çizgi romanda ilk bu tarz eser benim okuduğum. Sevdim. Bazı yerlerde heyecanlandım. Tiksindim. Yine de okurken zevk aldım. Detaylı bir birinci cilt incelemesi yazmak istiyorum ancak o incelemeyi e-dergi için hazırlamaktayım. O yüzden sadece izlenimlerimi yazdım.

Okunması gereken bir eser.

Nightrain

Bugun basladim okumaya. Cizimlere bayildim. Suan guzel gidiyor. Yalniz cizgi dusler'in kullandigi kagit kotu. Biraz daha iyi kagida basilsa guzel olurmus.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Nightrain, ben (nedense) kuşeden daha çok seviyorum bu çeşit kağıdı.

İlk cilt bence biraz ortada, ne olduğunu anlatamayan bir cilt. Bir şeye benzetememiştim ben. Ama iki ve üçüncü ciltlerle beraber en beğendiğim güncel seriler içerisine girdi, bağlantılar kurulmaya başlandı.

kalidor

Alıntı yapılan: Nightrain - 06 Temmuz, 2015, 22:15:58
Bugun basladim okumaya. Cizimlere bayildim. Suan guzel gidiyor. Yalniz cizgi dusler'in kullandigi kagit kotu. Biraz daha iyi kagida basilsa guzel olurmus.

Vertigo'nun kullandığı kağıtlar da bu şekilde değil mi?
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

Orjinallerini gormedim ama oyleymis. (: Cizgi Dusler e bu konuda haksizlik etmisim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

seastar1000

Kâğıt aynı boy bizde birazcık ufak yanyana durunca siritiyor

baba alsana

Hikaye ve cizimler harika. Cok begendim, herkese oneriyorum. Birinci cilt icin 9/10

baba alsana

Kesinlikle okudugum en iyi romanlardan, cizimler ve hikaye harika
2. Cilt icin puanim 10/10 herkese oneriyorum

tulgan

seastar1000

Nihayet çıktı da alabildik aralık 2015 de basılmış galiba