Azrail'i Beklerken - Marjane Satrapi - Mürekkep

Başlatan tommikser, 05 Mart, 2014, 15:33:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Mürekkep yayın Persepolis'in çizerinin yeni bir yayınını çıkarmış. Mürekkep yayıncılık tarafından basılmış.
Kadıköy'e daha gelmemiş olabilir.

Azraili Beklerken

İran Devrimini kendi kişisel bakış açısıyla sunduğu Persepolis kitabıyla büyük üne kavuşan Marjane Satrapiden yine kişisel ancak devrim öncesi İranda geçen büyüleyici bir öykü. Azraili Beklerken, Satrapinin büyük amcası ve aynı zamanda ülke çapında büyük bir müzisyen olan Nasır Ali Beyin, enstrümanı kırıldıktan sonra çalmaya değer yeni bir tanesini bulamadığı için bunalıma girerek yatağına uzanıp ölümü beklediği dokunaklı günleri konu alıyor. Satrapinin, flash-back ve flash-forwardlarla
zenginleştirdiği Nasır Ali Beyin yaşamaktan vazgeçerek ölümü bekleme öyküsü, aynı zamanda çelişkiler içinde yaşayan bir adamın hayatını Mevlanadan Ömer Hayyama renkli göndermelerle zenginleştirdiği bir çizgi roman.
Azraili Beklerken aynı zamanda sinemaya da uyarlanmış, İstanbul Film Festivali dâhil birçok festivalde, olumlu eleştiriler almıştı.
(Tanıtım Bülteninden)

pearl jam

Mürekkep'in forumda yeterince hakkı verilmiyor sanki. Türk klasiklerini yayımlayarak büyük bir iş yapıyorlar.

Yabancı seçimlerini de çok beğeniyorum. ( Cinayet Sırları, Snoopy ) keşke daha çok kitap çıkarsalar. Satrapi tarzını sevdiğim bir çizer-yazar bu kitap da gayet güzel bir seçim olmuş.

emre ozdamarlar

Bu kitabı yillar önce okumus ve cok begenmistim, oldukca samimi, duygusal bir calismaydi.

Ben de genelde agirlikla Amerikan serileri okuyorum, arada böyle farkli eserler okumak cok iyi geliyor kafaya, insan bi ferahliyor, gözler dinleniyor.

V

Bir çırpıda okudum.Etkileyici bir dram.Satrapı'nin dili ve çizimi harika bir uyum içerisinde.
"İstemem,eksik olsun.."

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gizmoo

Nightrain

Benim kitap geldi. Saman kağıdı yerine daha kaliteli bir kağıt kullanmışlar. Bu baskıya, bu fiyat! Şahane kesinlikle

Ahmet Oktay

Beklediğimden çok daha iyi. Sonuna bayıldım. "Kalp hâlâ atıyor, ama çalışmıyor" şeklinde bir şarkı sözü vardı o geldi aklıma. Herkese tavsiye ediyorum.

Nightrain

tommikser

Avcı Nun da 4 lira.İyi bir şey değil bu maalesef :(

Barmen Minik

yidar

Burda yazan yorumlar sonucu azrail i beklerkeni alirken Cinayet sırları  ve ihtiyatsız adamıda ekleyerek  sipariş verdim

haysat

Günes'in demek istediği.
Zamanın da belli bir fiyattan alinan çizgi romanlarin sonrasın da  ucuz
satilması sanırım.
Ben neden o kadar para verdim,böyle olacağını bilsem beklerdim demek istiyor.
Ama o almazsa sen almazsan biz almazsak bu cizgi roman işi nasıl yürüyecek...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Ahmet Oktay

Bence beklenenin çok altında satıldı ve elde çok kaldı, o sebeple stok eritmek için bu fiyattan satıyorlar ve bu iyi bir şey değil anlamında yazdı.

HacıGeraltEmmi

Bence; güzel işlerin bu ülkede değeri bilinmiyor anlamında yazmıştır.