Hipnoz Dergisi

Başlatan Lami Tiryaki, 04 Haziran, 2009, 09:02:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lami Tiryaki

Yepyeni karma çizgi roman dergimiz Hipnoz ve Ankara'dan sevgili Hakan Karabey'in Ümit Kaptan'inin 4. sayisi satisa çikti arkadaslar. Her ikisine de büyük keyif alarak destek verdim ve gerçekten güzel çalismalar. Hipnoz, karma çizgi roman dergisi olarak degisik zevklere hitap eden hos bir çalisma. Ilerideki sayilarda literatüre dayali çizgi roman dosyalari da olacak.

Ümit Kaptan, smdilik Hakan'in 90'lardaki çalismalarindan olusuyor ve 5. sayidan itibaren yepyeni malzemelerle yoluna devam etmeyi planliyor. "Seyir Defteri"ni ben yaziyorum:) Yildiz-afedersiniz-deniz tarihi 2009 Haziran:)

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Geçtigimiz ay yayinina baslayan ve ikinci sayisinin dogum sancilari süren "bol kepçe çizgi roman" dergisi Hipnoz'un internet sitesi test yayinina basladi arkadaslar. www.hipnozdergisi.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Selamlar
Lami

hanac

Hipnoz dergisini begenerek takip ediyorum.

En begendiklerim "Buyucunun Gozleri" ve "Vahsi Takip".

Ama ufak bir elestirim olacak, Sn. Ilhan Yilmaz da aramizda umarim burayi okuyordur.

Keske butun yeni hikayelerin onune kisa bir tanitim yazisi eklenseymis.

Mesela bu 1. sayida "Sky Doll" icin yapilmisti.

Yazarlari ve cizerleri kimlerdir, baska hangi calismalari vardir tarzinda.

Dedigim gibi ufak bir elestiri.  :)

3. sayiyi henuz alamadim, umarim basarili olursunuz.

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: hanac - 24 Eylül, 2009, 19:59:11
Hipnoz dergisini begenerek takip ediyorum.

En begendiklerim "Buyucunun Gozleri" ve "Vahsi Takip".

Ama ufak bir elestirim olacak, Sn. Ilhan Yilmaz da aramizda umarim burayi okuyordur.

Keske butun yeni hikayelerin onune kisa bir tanitim yazisi eklenseymis.

Mesela bu 1. sayida "Sky Doll" icin yapilmisti.

Yazarlari ve cizerleri kimlerdir, baska hangi calismalari vardir tarzinda.

Dedigim gibi ufak bir elestiri.  :)

3. sayiyi henuz alamadim, umarim basarili olursunuz.

Üçüncü sayiyi siddetle ve hiddetle( ;D ) tavsiye ediyorum. Daha çok tanitim ve daha çok yazi... Bu isteginiz bizim de istegimiz. Zaman içinde oturacak, inanin.

hanac

Alıntı yapılan: Ilhan Yilmaz - 28 Ekim, 2009, 09:02:05
Resimde gördügünüz kapak bitmis hali degil. Ama ben sicagi sicagina sizlerle paylasmak istedim.

Ilhan resim gözükmüyor.

Sanirim bir hata olmus, yeniden yükler misin ?

roknorinto

Hipnoz'a sözüm yok, basimizin taci (Allah uzun ömürler versin), ancak üzülerek söylemeliyim ki Ümit Kaptan çizgi ve kaligrafi kalitesi ve balonlardaki inanilmaz imla hatalariyla bende hayal kirikligi yaratti. Günümüz kosullarinda Türk üretimi bir çizgi romanin yayinlanmasi mucizelerle esdegerken, Ümit Kaptan'in sermayesini son derece cömertçe harcadigi gibi bir izlenime kapildim.

Sadece kendisinin degil, gelecekte yayinlanmasi muhtemel örneklerinin de hayirli kaderi için Ümit Kaptan'in en kisa sürede evrensel çizim/grafik/tasarim standartlarina ulasmasini diliyorum.

Arzuhalim buncadir...

darkwood

Evet Hipnozu bende severek takip ediyorum. Eger eksiklerini telafi ederse Hipnoz gelecek vaad eden bir çizgiroman dergisi olma yolunda emin adimlar atabilir. Imla hatalari zaman içinde düzelecektir saniyorum, benimde elestirim su yönde olacak içinde parça parça olan çizgi romanlarin sayfa adetleri oldukça az, sayfa adetlerinin artmasi gerekiyor ve bunlara ek olarak eski Milliyet çocuk klasikleri gibi her derginin içinde Tam macerali bir çizgiroman olmasi, dergiye çok sey katacaktir inancindayim.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: Ilhan Yilmaz - 28 Ekim, 2009, 09:02:05
Hipnoz 4.sayisi ile Kasim ayinin ilk haftasi begenilerinize sunulacak.

Hipnoz'un yeni sayisinin akibeti hakkinda bilgi alabilir miyiz? Dergi devam edecek degil mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

İlhan Yılmaz

V

Hipnoz'da tadi damagimizda kalan Larry Yuma'nin devaminin

gelecegi reklami yapilmisti.Ses-seda çikmadi Ilhan Bey.Bekliyoruz..

"İstemem,eksik olsun.."

İlhan Yılmaz

Hipnoz uzun süren sessizligini bozuyor. Hipnoz'un dördüncü sayisi Çarsamba ögleden sonra sahaflarda ve ÇR satis noktlarinda, Persembe günü ise Tüm Türkiye'de gazete bayilerinde bulunabilecek.

Bayilere ulasan sayilarda eski yayinlarimizdan iki farkli ürünün ve bir de yeni Hipnoz'un(dördüncü sayi) bulunabilecegi üçlü paketler olacak.

Sadece Hipnoz almak isteyenler ÇR satis noktalarindan temin edebilecek.

Daha önceki duyurularimizda dördüncü sayi kapagi olarak Sinan Gürdagcik imzali Berber Kenan kapagini kullanacagimizi duyurmustuk.

Ancak Berber Kenan Agustos sayisina ertelendigi için Berber Kenanli kapak da ertelendi.

hanac

Hayirli olsun Ilhan,

Umarim bu sefer isler umdugun gibi gider.

mr.yer6

hipnoz, yayin hayatina girmesiyle çizgiroman dünyamizdaki büyük bir boslugu doldurmaya namzet bir dergi oldugunu kanitlamis ama kisa süreli yayiniyla da hepimizi üzmüstü. umarim bu defa çok daha uzun ömürlü olur ve nice yeni serüvenler ve nice kahramanlarla bulusturur bizi..

basarilar diliyorum..

V

Vazgeçmek yok.Forum üyeleri sizlere sesleniyorum:"Hipnoz'a sahip çikalim"
"İstemem,eksik olsun.."

İlhan Yılmaz

Çok iyimser olmak ve olabilecelerden daha yüksek beklentilere girmek yersiz. Gönül neler istiyor... Oysa yolumuzu ve yönümüzü bayi satislari belirliyor. Dagitici firmanin olumsuz sartlarini asabilmek için kirk takla atmak gerekiyor. Garip alternatifler denemek gerekiyor. Bayi satislari çok olumsuz degildi ama beklenemdik bir sürprizle karsilasmamak için bu posetli dergi alternatifini üretmek zorunda kaldik. 3 dergi bir arada(Hipnoz ve yaninda bir eski sayi Hipnoz ve onun da yaninda birLarry Yuma veya Hizir Bey veya Pistolero olacak) Bayi okuyucusuna ilk defa posetteki hediyeyei seçme sansi veriyoruz. Zira her posetin arka yüzünde diger bir ÇR'nin kapagi görünecek ve okuyucu Hipnoz'un yaninda neyi satin aldigini bilecek. Fiyat ise 9,90 TL gibi çok cazip bir fiyat. Buna ragmen satis grafigi düsük çikarsa devam etmenin hiçbir anlami kalmaz.