Hipnoz Dergisi

Başlatan Lami Tiryaki, 04 Haziran, 2009, 09:02:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Hipnozu geçen cuma zile de bir gazete bayiinde buldum ve hemen aldim.Burada gazete bayiinden bir çr almak gerçeketen büyük bir mutluluk sanirim yillardir almiyordum.Keske çocuklugumdaki gibi olsa alabilsek bayilerden.Onun heyecani baska oluyordu.Dergiye gelince
içerik olarak güzel.Daha karmasik çrlerde seçilebilirmis.Manga örneklerinde de yer verilebilir.Yazisal alan oldukça az lami abinin yazisi 4. sayida yok.3. sayida hos yazisindan gene vardi.Daha farkli seylerde denenebilir.Mesala ilk öykünün  yazim ve çizim asamasi anlatilabilir.Sadece çr degil çr gazeteciligide yapilabilir.Merak ederim çocuklugumdan beri mutfak kismini.Matbaada isler nasil yürüyor resimler ve hos sohbetlerle anlatilabilir.Dergi sadece resimlerden mürekkep bir yapi olmaz hatta türk çr piyasasinin kalbini bile olusturabilir.Neden olmasin?Genede güzel ve desteklenmesi gereken bir dergi.Hep beraber sirtlanip hakettigi noktaya çikarabiliriz.Yayinci abilere simdiden basarilar...

tunaorhun

Hipnozu geçen hafta Mersin Kitapsan'da gördüm ve hemen satin aldim. 9.90 TL'ye Hipnoz'un 4. sayisini ve yaninda Larry Yuma'nin 2. ve 3. sayilarinin bulundugu poseti  satin aldim. Dergiyi ve özellikle Larry Yuma'yi çok begendim. Hipnoza yayin yasaminda basarilar dilerim.

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: gunessemerci - 23 Ağustos, 2010, 12:39:05
Hipnozu geçen cuma zile de bir gazete bayiinde buldum ve hemen aldim.Burada gazete bayiinden bir çr almak gerçeketen büyük bir mutluluk sanirim yillardir almiyordum.Keske çocuklugumdaki gibi olsa alabilsek bayilerden.Onun heyecani baska oluyordu.Dergiye gelince
içerik olarak güzel.Daha karmasik çrlerde seçilebilirmis.Manga örneklerinde de yer verilebilir.Yazisal alan oldukça az lami abinin yazisi 4. sayida yok.3. sayida hos yazisindan gene vardi.Daha farkli seylerde denenebilir.Mesala ilk öykünün  yazim ve çizim asamasi anlatilabilir.Sadece çr degil çr gazeteciligide yapilabilir.Merak ederim çocuklugumdan beri mutfak kismini.Matbaada isler nasil yürüyor resimler ve hos sohbetlerle anlatilabilir.Dergi sadece resimlerden mürekkep bir yapi olmaz hatta türk çr piyasasinin kalbini bile olusturabilir.Neden olmasin?Genede güzel ve desteklenmesi gereken bir dergi.Hep beraber sirtlanip hakettigi noktaya çikarabiliriz.Yayinci abilere simdiden basarilar...
Sözlerinizin altina imzamizi atiyoruz. Pamuk ipligine bagli yayin hayatimiz hiç temenni etmedigimiz bir sekilde kesilmezse tam tamina yazdiginiz gibi bir içerikle yoluna devam etmek niyetindedir :)

Underfined

Bende bugün bizim burdaki gazete bayisinde gördüm hipnozu.Daha önce okumadigim için 3lü posette olan dergiden satin almak istiyorum ama kararsiz kaldim.1.sayisi olmadigi için acaba çizgi romanlar ortadan mi basliyor.Sayfa sayisi kaç.Bilgi veren olursa çok minnettar olurum.Tesekkürler

tommikser

hemen cevap vereyim.Ben 3 lü poseti aldim.Çizgi romanlar bibiriyle baglantili malesef.Diger sayilari alacaz artik.ben begendim ama dedigim gibi daha iyi olabilirdi.Sadece moral destek için bile olsa almamiz gerektigini düsündüm ve aldim.Bence alip oku begenmezsen bezi açikla hatta Ilhan beye yazalim.

İlhan Yılmaz

Yeni bir sayi ve yeni bir umutla yeniden karsinizdayiz. Bol Kepçe Çizgiroman dergisi Hipnoz'un yeni sayisi(5.sayi) 30 Ekim Cumartesi gününden itibaren Türkiye genelinde tüm bayilerde satista olacak.
Besinci sayinin içerigiyle ilgili kisaca bilgi vereyim;
Öncelikle kapak üstat Sinan Gürdagcik'a ait.
Dorukhan Özcan'in yazip çizdigi siradisi tarihi roman Altemur Han'in Üç Oglu 2. Bölümün devami ile bu sayida bas köseye kuruldu. Gelecek sayida "Atese Edilen Yemin" adli yeni bir bölüm baslayacak.
Kapaktan anlasildigi üzere Sinan Gürdagcik'dan Kenan The Berber(bir Barbar Conan parodisi) bu sayida basladi.
Bu sayida yeni baslayan bölümlerimizden birisi de "Beklenmedik Öyküler" adli bölüm. Burada tek sayida baslayip biten kisa öyküler yer aliyor.
Dorukhan Özcan ile yapilan söylesinin hemen pesinden Sky-Doll kaldigi yerden devam ediyor.
Hakan Alpin'in hazirladigi "Tenten'in Türkiye Sergüzesti" Türkiye'de yayinlanan korsan Tenten maceralarinin irdelendigi bir dosya konusu.
Umut Çalisan "Madalyonun Öteki Yüzü"nden hikayeler anlatmaya devam ediyor. Ümit Kireççi ise "Çizgili Maarif Günlügü" ile yine aramizda.
Diger çizgiromanlarimiz yeni bölümleriyle devam etmekte.
Dergi bu sayida yeni baslayan bölümlere yer açmak ve de devam eden bölümlerin rutin sayfa adedini degistirmemek için 48 sayfa yerine 56 sayfa ile çikiyor. Hem aksayan periyodumuzu bir nebze olsun telafi etmis olacagiz.
Ocak ayinda çikacak olan 6 numarali "Noel Hikayeleri" özel sayisinda bulusmak üzere.
Emegi geçen, görünen görünmeyen, bilinen ya da bilinmeyen, sabirla, inatla bizi destekleyen yazar, çizer, çevirmen, grafiker ve gönüldas tüm dostlarimiza tesekkürler.

tommikser

Fuar için Istanbul'a geldigimde alacak bir kitap daha çikti.Yakacaksiniz beni valla  ;D

İlhan Yılmaz

Hipnoz cep yakmaz ;D Gazete bayilerinde 3 dergi bir arada olmak üzere Hipnoz paketleri 9,90 fiyatla satin alinabilecek.

komikadam

umarim sorunsuz çikmaya devam eder dergimiz. Bu arada benim ç.r. için senden haber bekliyorum hatirlatayim... ;D

srvtsnr

Dergiyi satin almak için kiminle irtibata geçmeliyim
Ben bir sihirbazim ama önce kendimi kaybettim.

rumar80

Hipnoz dergisini takım olarak okumayı bitirdim. Amatör ruh ilk andan itibaren kendini hissettiriyor. Bir kere Doğan Kardeş'ten en önemli farkı aralardaki yazılar ve röportajlar. Beni eskiden okuduğum dergileri hatırlatıyor.
   Dergide neyi beğendin derseniz: Usta Talat Güreli'nin hikayesi ve ülüleri çizimi çok şirindi. En beğendiğim hikaye Altemur Han'ın üç oğlu adlı macera idi. Özellikle Dorukhan adlı çizerin çizimlerini çok beğendim. Bu genç yeteneği tanıyan var mı? :D ;D :D Ellerine sağlık Dorukhan.
   Dergide sevgili Güneş için de sürpriz var. ZOM Bari bunu okuyup uzay şövalyesi için özlemini giderir artık.
   Sevgiler

rumar80

Dergiyi ancak okumuş biri olarak umarım daha düzenli bir periyotta okuyabilriz. Sonuçta değişik bir dergi. Ancak 7. sayı hakkında sevgili Ömer Bahadır'ın yazdığı yazı bana biraz Yaman'ın son iki dergisini hatırlattı. Onlar da son iki sayıda çizgi romanları tamamlayıp yayın hayatından ayrılmıştı. İnşallah aynı sonu yaşamayız.

rumar80

Sevgili Ömer bu bilgi için gerçekten teşekkür ederim. Açıkçası Hipnoz'u beğeneceğimi beklemiyordum, ama umduğumdan iyi çıktı. Bu nedenle yazımda bir sitayişle bitecek mi sorusunu ortaya attım.
   Umarım daha nice sayılarınızı okurum.
Sevgiler.

kahramanlarsinemada

Yeni sayı satışa çıktı mı?

İlhan Yılmaz

Hipnoz 6 ve 7 numaralı sayılar hafta başı itibariyle Türkiye genelinde gazete bayilerinde satışa sunuldu. Gazete bayilerine özel olarak hazırladığımız prestij paketi içinde hem söz konusu sayılarımızı hem de eski sayılarımızı bulabiliyorsunuz. Bunun dışında poşetlerde birer adet de sürpriz çizgiroman dergisi mevcut. Hepsi birden(üçü bir arada) 9,90 TL avantaj fiyatıyla satın alınabiliyor.
Şimdilik resim ekleyemiyorum ama içerik hakkında kısaca bilgi vereyim:
Sky-Doll birinci kitabın son bölümü.
Ringo Karanlık Co'ya karşı son bölüm.
Çizgili Maarif Takvimi-Ümit Kireççi
Sarışınlar-Gaby & Dzack
Berber Kenan Kara Kuşaklılar- Talat Güreli & Sinan Gürdağcık
Beklenmedik Öyküler-Kemal Can
Büyücünün Gözleri-Barbieri
Noel Baba'nın Grafik Evrimi-Levent Elpen
Fantastik Edebiyatın Doğuşu-Kayra Keri Küpçü
Çizgiromandan Sinemaya Erotik Transfer BARBARELLA-Ege Görgün
Başarılı Çizgiroman Filminin 10 Altın Kuralı-Hakan Tunga Kalkan
Masallar Ve Fantazya-Hakan Tunç
Madalyonun Öteki Yüzü-İlhan Yılmaz
Söyleşi-Ümit Kireççi
Kahramanlar Dünyası-Samet Yavuz
7.sayı ise full Vahşi Takip final Bölümü(tam 56 sayfa)
Aynı sayıda Vahşi Batı'yı Anlatan Adam(Biyografi)-Akif Karagöz
En kısa sürede resim de ekleyeceğim.
Şimdilik İyi okumalar.
İlhan Yılmaz