MART 2014

Başlatan haysat, 18 Mart, 2014, 01:15:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Zagor Klasik Maceralar Dizisi: 92

Martin Mystere Klasik M. Dizisi: 39

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Mister No Sayı: 142 / İntikam

Zagor Sayı: 144 / Akbabalar Tepesi

Martin Mystere Sayı: 144 / Olay Ufku

haysat

Hoz Comics / Çizgi Roman Dizisi
Dylan Dog / Renk Cümbüşü :6
Ölümcül Kadınlar

Hoz Comics / Çizgi Roman Dizisi
Kan Bağı

haysat

Esen Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Marx

"Çok güzel bir kitap. Dünyanın bütün okurları, kitapçılarınıza!"
-Romain Delannoy-

"Dünü ve bugünü doğru okuyan, bilgi dolu ve akıcı bir kitap."
-BDGest-

"Okurunu, kendini çevreleyen dünyaya dair derin düşüncelere iten bir eser."
-Sceneario-

"Hegelci felsefeden 'Komünist Manifesto'nun yazılışına, komünizmin doğuşunu hatırlatan harika bir kitap."
-Michel Labrie-

"Mutlaka okunmalı. En azından kimi önyargıları ortadan kaldırmak için..."
-Sceneario-

"Benim adım Karl Marx. Kimileri bana şeytan dedi, zira kapitalist düzeni yıkmaya çalıştım. Sizin kriziniz, benim yaşadığım krize benziyor. Öyleyse tek çare: Devrim"

Karl Marx, tarihin sönmüş közlerine üfleyip onu yeniden alevlendirdi. Fikirleri ve mücadelesiyle dünyayı değiştirdi. İşte, hareketli hayatının hikayesi.

Esen Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Freud

Bu kitap, hem Freud'un eserine ve hayatına mükemmel bir giriş, hem de çizgi roman sanatının en ciddi konuları bile nasıl ele alabileceğinin kanıtıdır." Livre Fnac

"Freud hakkında merak uyandırıp araştırma yapmaya iten, büyüleyici çizimlere sahip bir çizgi roman..." Actualitte

"Freud'un bize hatırlattığı gibi, ismi 'sevinç' ile eş anlamlıdır. Ve bu kitap da gerçekten çok neşeli..." Christophe Quillien, Le Figaro

"Kendisi psikanalist, denemeci ve tarihçi olan Corinne Maier, bu zengin ve karmaşık hayatı, mizah ve hafiflikle aktarıyor. Anne Simon, yumuşak, renkli ve kılı kırk yaran çizimleriyle onu tamamlıyor." Laurence Le Saux

"Adım Sigmund Freud.
Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun küçük bir şehrinde doğdum,
Viyana'da yaşadım ve 1939 yılında Londra'da öldüm.
Ancak gerçekten ölmüş sayılmam..."

Kimdi Simund Freud?
Psikanalizi keşfetti ve insanlığı özgürleştirmek istedi.
İşte 20. yüzyılın dehadarından birinin hikayesi...

haysat

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Manga Dizisi
Fullmetal Alchemist / Çelik Simyacı: 6

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric'ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir. Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir.

Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı'nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

İşte Elric kardeşlerin simyayla tanışmalarının başlangıcı, Edward ve Alphonse Elric'in simyacı olmak için her şeyi yapmaya hazır oldukları zamanlar. Kardeşler, yeni yeni elde ettikleri yeteneklerini kullanarak ölmüş annelerini hayata döndürmeye çalıştıkları anda bir tabuyu yıkarak ölümün kendisinden bile daha korkunç bir şeyle karşı karşıya kaldılar. Yıllarca aldıkları askeri eğitimle iyice güçlenen Elric kardeşler, şimdi onlara simyayı öğreten hocalarının yanına geri döndüler. Bakalım hocaları yaptıkları bu korkunç şeyi affedip onlara yardım edecek mi?

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Dizisi
Assassin's Creed Cilt :2 / Aquilus

Desmond suikastçıların saflarına geri döndü.

Diğer suikastçılarla birlikte, korkunç güçleri olan gizemli bir nesnenin peşinde.

O nesneyi ele geçirebilmek için atası Aquilus'un anılarını yaşamak zorunda.

Tapınak şövalyelerince takip edilen ve dost bildiklerinin ihanetine uğrayan Desmond, geçmişe dönmenin düşündüğünden çok daha pahalıya mal olacağını öğrenecek.

16 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşan "Assassin's Creed" adlı bilgisayar oyununun kahramanları, ünlü senarist Corbeyran'ın kalemi ve Djillali Defali'nin çizgileriyle hayat buluyor ve bizi, tüm oyunseverleri şaşkına çevirecek, bugüne kadar hiç yayınlanmamış, zaman ve bilime meydan okuyan heyecanlı bir maceraya davet ediyor.

haysat

Bilge Kültür Sanat / Çizgi Roman Dizisi
Yakari / Toplu Albümü:1

haysat

Yakari Sayı:6 / Ada Tutsakları

Yakari. Cesur, yardımsever, küçük bir Kızılderili. İnsanlarla hayvanların uyum içinde yaşadığı uçsuz bucaksız topraklarda, sadık dostu Şimşek ve yol göstericisi Ulu Kartal ile birlikte maceradan maceraya koşuyor. Hayvanlarla konuşabildiğini keşfedince bambaşka bir dünyanın kapıları aralanıyor önünde. Atlardan bizonlara, ayılardan kunduzlara, küçük büyük her hayvanın yardımına koşuyor; dertlerine, sevinçlerine ortak oluyor. Her yeni macerada bize de sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın güzelliklerine dair yepyeni şeyler öğretiyor.

Yakari İle Bir Garip Yabancı Sayı:7

Yakari. Cesur, yardımsever, küçük bir Kızılderili. İnsanlarla hayvanların uyum içinde yaşadığı uçsuz bucaksız topraklarda, sadık dostu Şimşek ve yol göstericisi Ulu Kartal ile birlikte maceradan maceraya koşuyor. Hayvanlarla konuşabildiğini keşfedince bambaşka bir dünyanın kapıları aralanıyor önünde. Atlardan bizonlara, ayılardan kunduzlara, küçük büyük her hayvanın yardımına koşuyor; dertlerine, sevinçlerine ortak oluyor. Her yeni macerada bize de sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın güzelliklerine dair yepyeni şeyler öğretiyor.

haysat

Yakari İle Beyaz Post Sayı:8

Yakari İle Nanabozo Sayı:9

Yakari Şimşek'in Sırrı Sayı:10

haysat

Mürekkep Basın Yayın / Çizgi Roman Dizisi
Azrail'i Beklerken

İran Devrimini kendi kişisel bakış açısıyla sunduğu Persepolis kitabıyla büyük üne kavuşan Marjane Satrapi'den yine kişisel ancak devrim öncesi İran'da geçen büyüleyici bir öykü. Azrail'i Beklerken, Satrapi'nin büyük amcası ve aynı zamanda ülke çapında büyük bir müzisyen olan Nasır Ali Bey'in, enstrümanı kırıldıktan sonra çalmaya değer yeni bir tanesini bulamadığı için bunalıma girerek yatağına uzanıp ölümü beklediği dokunaklı günleri konu alıyor. Satrapi'nin, flash-back ve flash-forward'larla
zenginleştirdiği Nasır Ali Bey'in yaşamaktan vazgeçerek ölümü bekleme öyküsü, aynı zamanda çelişkiler içinde yaşayan bir adamın hayatını Mevlana'dan Ömer Hayyam'a renkli göndermelerle zenginleştirdiği bir çizgi roman.
Azrail'i Beklerken aynı zamanda sinemaya da uyarlanmış, İstanbul Film Festivali dâhil birçok festivalde, olumlu eleştiriler almıştı.

haysat

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Okko Cilt:1 / Sular Devri

2. Baskı

haysat

Süperman ve Çelik Adamlar Cilt:1

"Mükemmel bir okuma deneyimi."
- ENTERTAINMENT WEEKLY-

"Yepyeni bir soluk. Daha bizden biri olan bu Superman'e bayıldım ve eminim ki siz de onu çok seveceksiniz."
-SCRIPPS HOWARD NEWS SERVICE-

"Morrison, Superman'i her zamankinden daha anlaşılır kılmış...
Zeki diyaloglar ve gerçek dünya problemleri ile Superman yeniden bir kişilik sahibi olmuş."
-COMPLEX MAGAZINE-

"Bu kitap için yapılan yeni kostüm tasarımı dahice... Morales, DC'nin sahip olduğu en iyi çizerlerden biri ve tarzı kesinlikle klasik."
-THE ONION AV CLUB -

"Beş üzerinden altı yıldızı hakediyor. Heyecan verici."
-AIN'T IT COOL NEWS -

"Yazdığı karakterlere yüksek bir felsefeyle yaklaşan Grant Morrison'ın yazdığı Action Comics tipik bir Morrison masalı. Onun yazdığı hikayeleri daha okumamış olanlar için söyleyelim, bu olabilecek en büyük övgüydü."
-IGN-

Oumpah - Pah Bütün Maceraları

Asteriks'i yaratan Goscinny ile Uderzo'nun ilk ortak çalışması ve ilk kahramanları Oumpah-Pah'nın bütün maceraları ilk kez Türkçede, üstelik hepsi bir arada!

René Goscinny ile Alberto Uderzo 1951 yılında tanışır. İkisi de yirmili yaşlardadır. İkili, ilk çizgi romanlarını yaratmak ister. O dönemde bütün Avrupa Amerikan çizgi romanlarının istilasına uğramıştır, zira savaşın sonunu takip eden yıllarda Amerika'dan gelen her şey modadır. Bu nedenle Kızılderili bir kahraman düşünürler. Kabilesiyle Amerikan toplumunun kıyısında izole halde yaşayan bu kahraman, maceralarında modernizm ve 20. yüzyılın teknolojisiyle yüz yüze gelecektir. İşte bu fikir sonucunda Oumpah-Pah doğar.

haysat

Gerekli Şeyler Yayıncılık / Çizgi Roman Manga Dizisi
Hellsing Cilt:8

Londra kan banyosuna dönmüştü, sakinlerinin neredeyse tamamı yeniden doğmuş vampir Nazi askerler tarafından katledilmişti. Ve bu katliam yerinde uygun adım ilerleyen tanrılarına karşı çıkan kim varsa öldürmeye hazır binlerce cübbeli fanatik Katolik savaşçı vardı. Ama hem zombi hem de fanatikler vampir lordu Alucardın dönüşüyle, bu mücadeleye katılmak ve Londra sokaklarını mezbahaya çevirmek için bir uçak gemisi kullanarak Thamesden yukarı giden İngiliz Protestanlarının köle şövalyesiyle, mücadele etmek zorunda kalacaklardı.

Kohta Hiranonun Hellsingi dünya çapında bir fenomen, çılgın bir ustalığın eseri şaşırtıcı çarpıcılıkta bir bilim-kurgu korku başyapıtı. Japoncadaki gibi orijinal sağdan sola okuma formatında sunulmuştur.

"Şu anda piyasada daha iyi bir korku serisi bulamazsınız."

haysat

One Piece Cilt:14 / İçgüdü

Japonya'nın en çok okunan kitabı türkiye'de!

24 aralık 1997 yılında ilk cildi japonya'da yayınlanan "one piece" japonya tarihinin gelmiş geçmiş en çok satan kitabı olma rekorunu elinde tutuyor. Kasım 2011'de 64. Cildi yayınlanan serinin japonya'da toplamda 250 milyondan fazla sattığı bilinmekte. Serinin 61. Cildi ise tek kitap bazında 3.8 milyon adet satarak japonya'nın en çok satan kitabı ünvanını taşımakta. Onu 60. Cilt (3.4 milyon), 59. Cilt (3.2 milyon), 57. Cilt (3 milyon) ve harry potter zümrüdüanka yoldaşlığı (2.9 milyon) takip etmektedir. Dünya çapında da en çok okunan manga'lardan biri olan "one piece" temel olarak monkey d. Luffy adlı 17 yaşında, doğa üstü bir meyveyi yedikten sonra elastik özellikler kazanan bir gencin korsanlar kralı olma çabasını anlatır. Vaktinde türk televizyonlarında da yayınlanan animesi de türk seyircisi tarafından da bilinmektedir.

Erkeklik onurunun ortaya konulduğu ve yüz yıldır süregelen bir düellonun olduğu devler adası. Luffy ve tayfasının peşinden gelen baroque works bu düelloya engel olur. Tabii luffy deliye döner... diğer tarafta zoro ve diğerleri düşmanın tuzağına mı düşüyor?! One pıece hakkında, bir okyanus macerası.

haysat

Naruto Cilt:14 / Hokageye Karşı Hokage

Naruto, ünlü mangaka Masaşi Kişimoto tarafından yaratılan, 1999 yılından beri Japonya'da yayınlanan dünyaca ünlü manga serisi artık Türkiye'de.

Bugüne kadar Japonya'da 100 milyondan fazla satan Naruto serisi, 2002 yılında bu başarısı taçlandırarak animeye uyarlandı. Ülkemizde de gösterilen bu anime, manga kültürünü dünyaya tanıtıp; Naruto'yu dünyadaki en önemli mangalardan biri haline getirdi. Yıllardan beri geniş bir hayran kitlesi tarafından Türkçe'de yayınlanması beklenen bu eser, manganın özünden hiçbir şey kaybetmemesine özen gösterilerek ve Japonya'da olduğu gibi sağdan sola okunacak biçimde hazırlandı. Yediden yetmişe herkese hitap eden Naruto, çizgi roman kültürü ile ilgili olmayanların bile severek okuyabileceği bir eser.

Bariyerin içinde üçüncü hokage ile karşı karşıya gelen oroçimaru, yasaklı "ölüleri çağırma" tekniğini kullanma pahasına hokage'yi öldürmeye çalışır ama...?! Diğer taraftan, sasuke ile gaara'yı takip eden naruto ve arkadaşlarına, onları takip eden suikastçiler yaklaşmaya başlar!!

haysat

Gerekli Şeyler / Çizgi Roman Dizisi
Klasik Avengers Cilt:1

Gelmiş geçmiş en büyük kaharamlar bir araya geliyor. 2. Dünya Savaşı efsanesi captain america, Asgardın en büyük savaşçısı; Gök gürültüsü tanrısı THOR, günümüzün en dahi sanayicisinin şövalyeye dönmüş hali; iron man, yenilmez ikili; giant-man ve wasp, ne yapacağı kestirilemeyen dünyanın en güçlü yaratığı hulk ve tabi onları takip eden diğerleri. Tek başlarına eşi benzeri görülmemiş bireyler. Birlikte ise onlar avengers, dünyanın en kudretli takımı. Karşılarında ise kötülükler prensi lokı, denizlerin hırçın savaşçısı namor, 2. Dünya Savaşı suçlusu zalim bilim adamı zemo ve onun kurduğu kötülüğün efendileri, gelecekten gelen bir fatih kang, hepimizin tanıyıp sevdiği spider-man ve diğerleri.