Fantastic Four Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 24 Mart, 2014, 14:43:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Dark Reign: Fantastic Four

Hikayemiz Secret Invasion sonrasındaki Dark Reign döneminde geçiyor. Gizli İstila sonrası darbe yiyen Baxter Building yeniden yapılandırma aşamasındadır.(Muhtemelen New York'taki en fazla tadilata giren bina) Tadilat sırasında Reed'in aklına yeni bir fikir gelir.(Adamın zaten aklında her saniye milyonlarca yeni fikir geliyor.) Diğer evrenlerdeki insanlar tehlikeli durumlarla karşılaştıklarında acaba nasıl tepki verir diye düşünerek bunları gözlemlemek ister ve The Bridge diye bir makina üretir. O sırada Norman Osborn ise bir ekiple The Initiative kapsamına girmeyen Fantastic Four'a müdahale hazırlığına girer. Tam Reed, The Bridge'e girer, o an H.A.M.M.E.R. ekipleri içeri dalıp binanın gücünü keserler.

Reed Richard paralel evrenlerdeki Civil War sonuçlarını izlemeye koyulur. Ailenin geri kalanıda binanın güç kesintisi sonrası enerji sapması yüzünden farklı zamanlara hapis olur. İçeri giren H.A.M.M.E.R. ajanları Richards'alrın çocukları Franklin ve Valeria'ya bir tebligat verir ve FF ile görüşmeleri gerektiğini söyler. Reed ise araştımalarına paralel evrenlerin Illuminati grupları ile devam eder.

O sırada Norman Osborn adamları ile Bexter Building'e gelir. Franklin ve Valeria'nın peşine düşer. Reed araştırmasından bir sonuç çıkmadığı için makinayı kapatmak ister ama aklına bir fikir gelir ve The Bridge'in yaratılmış olduğu paralel evrenleri araştırır. Ve kendisinin paralel evrenlerdeki haliyle karşılaşır, makineyi kapatıp ailenin geri kalanı ile karşılaşıncada bunu sır olarak tutar. FF toplanır, Norman'ı evden kovarlar. Reed ise söz verdiği halde makinayı yok etmez ve Sue'dan makineyi saklar.

Bexter Building ve Norman Osborn kısımları vasat olsada eğlenceli. Sue, Johnny ve Ben kısımları hikayeye iyi yedirilmiş olsada ben paralel evrendeki versiyon hikayelerinden çok hoşlanmam ama bü cilt'in önemi zaten The Bridge. Ve The Bridge'in tanıtımı oldukça güzel işlenmiş. Reed'in zekasına hayran kalmamak elde değil (tabi ki Hickman'ında) Genel olarak beğendim.

8/10

dean

Fantastic Four by Jonathan Hickman, Vol. 1

Reed Richards'ın aklı The Bridge'tedir. The Bridge, Reed'in diğer evrenlerdeki birbirlerini bulmuş Reed'ler ile temasa geçmesini sağlamaktadır. Paralel evrenlerin Reed Richards'lar Konsey kurmuştur. Bu konsey paralel evrenler ve zamanlarda evrenin işleyişini düzenlemek ve bunlar ilgili kararlar almaktadır. Reed tekrar The Bridge'i çalıştırır. Onu 3 farlı evrenin Reed'i karşılar ve diğer birçok Reed ile tanıştırmak için evrenlerin ortasındaki gizli alana getirirler. Bizim reed'e kendilerine katılmasını bu sayede Full potansiyaline ulaşabileceğini söylerler.

Bizim Reed, diğer Reed'lerin çalışmalarını izler; biri evrenlere yetecek çiflikler kurmuştur diğeri Dr. Doom'ları köleleştirmiştir. Bir başkası evrende olanları izleyip müdahaleler yapmaktadır. Tabiki Bizim Reed bu olaylardan aşırı derecede etkilenmiştir. Konseye katılma teklifini kabul eder. Ama o sırada Konsey'i Celestial'ler basar. İlk saldırı konsey'e ciddi zarar verir. Reed'ler karşılık vermeye çalışır ama tabi ki Celestial'ler çok güçlüdür.

Bizim Reed kendi boyutuna döner ve özel kozmik silahlar getirir. Bu Celestial'leri geri püskürtür. Ortalık durulunca Reed'lerden biri Bizim Reed'e konsey'de olmanın büyük sorumluluk ve tam zamanlı bir iş olduğunu hiçbirinin ailesinin olmadığını söyler. Bizim Reed ile ailesini kaybetmeyi göze alamaz ve tekrar kendi boyutuna geri döner. O sırada Ben ve Johnny Nu-World'ü ziyarete gider. Diğer sayıda da Franklin'in doğum gününe konuk oluruz. Doğum gününün akşamına bir tip, Bexter Building'e gelir ve Valeria'ya gelecekten bazı haberler verir. Dört şehir'in savaşacağını,geleceğin ne olursa olsun önlenmesi gerektiğini, umutların Doom'da olduğunu" söyler.

İlk cilt hemen hemen böyleydi. Jonathan Hickman yorumunu beğendim devamınıda oldukça merak ettim. Fantastic Four için son dönemlerinde en iyi başlangıç noktası bu.

8.5/10

dean

Fantastic Four by Jonathan Hickman, Vol. 2

Bexter Building'e ani bir baskın olur. Mole Man ve Meloid'leri aniden içeri dalar. Fantastic Four hemen mudahalede bulunur. Mole Man'in niyeti savaşmak değildir. Fantastic Four ile uzlaşma niyetindedir. Mole Man, The High Revolutionary diye bilinen Herbert Wyndham'ın yarattığı yeraltı şehrinin, yeraltına, Moloid'lerine hemde yükseleceğinden dolayı yeryüzüne zarar vereceği düşüncesindedir. Mole Man'in Moloidleri şehre giriş yolunu bulmuştur ve şehre girince akıllanmış, Mole Man'in kontrolünden çıkmıştır. Fantastic Four'da yeryüzüne yükselecek şehir fikrinden rahatsız olmuştur ve yardım etmeyi kabul eder. Birlikte yer altı şehrine inerler. Ama çok geçtir şehir yükselmeye başlamıştır. The Thing orada kalan son çocukları kurtarır ama şehir yer yüzüne çıkmıştır artık.

Diğer sayıda bir başka şehir ile ilgili. Ekibimiz bu sefer Antartika'ya giderler orada Atlantis'ten kalmış eski bir kabile ile karşılaşırlar (bildiğin balık adam) Sue kendini insanların lideri olarak tanıtır. Balık krala göre artık Sue insanlığın temsilcisidir.

Sonraki sayıda The Universal Inhumans ile tanışırız. Inhuman City-Ship ile gelen bu ekip, Bildiğimiz Inhuman'ların akrabasıdır, aynı genetik kodlara sahiptir ve kendi aralarında da dört'e ayrılır. 22,000 Centaurians, 17,250 Badoon, 16,250 Kymellians, 44,500 Dire Wraiths'tan oluşur. Nihayi amaçları ise Dünyaya yerleşmektir.

Ve son olarak 4. şehir ile tanışırız; Negatif Bölgedeki Prison 42'yi şehirleştiren Annihilus takipçileri.

Evet bu cilt ile geleceğe muhteşem bir yatırım yapıldı. Bundan sonraki maceralar için iyice beklentim arttı.

8/10

Spider-Sense

Dean'a sorum var;
Sen bunları okudukça mı yazıyorsun hocam?

dean

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 08 Mayıs, 2014, 19:54:50
Dean'a sorum var;
Sen bunları okudukça mı yazıyorsun hocam?

Değişiyor. Bazılarını okdukça yazıyorum. Bazılarını okuyorum, notlar alıyorum sonra resimler ile birlikte üzerinden geçip atıyorum. Bazılarını da resimlerini felanda halledip direktman zamanı gelince atıyorum. Mesela Marvel Now'dan on'a yakın incelemesi bitmiş, resimleri de hazır cilt var. Ama kronolojik zaman gelince atacağım.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 08 Mayıs, 2014, 20:00:34
Mesela Marvel Now'dan on'a yakın incelemesi bitmiş, resimleri de hazır cilt var. Ama kronolojik zaman gelince atacağım.

Büyüksün  8)

Spider-Sense

Alıntı yapılan: dean - 08 Mayıs, 2014, 20:00:34
  Değişiyor. Bazılarını okdukça yazıyorum. Bazılarını okuyorum, notlar alıyorum sonra resimler ile birlikte üzerinden geçip atıyorum. Bazılarını da resimlerini felanda halledip direktman zamanı gelince atıyorum. Mesela Marvel Now'dan on'a yakın incelemesi bitmiş, resimleri de hazır cilt var. Ama kronolojik zaman gelince atacağım.
Bari yardım edelim de hızla varalım Now'a. :)

dean

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 08 Mayıs, 2014, 21:49:28
Bari yardım edelim de hızla varalım Now'a. :)

Amaç varmak değil. İşin güzel yanı yolda olanlar. Now'a yetişmek gibi bir acele yok.

dean

Fantastic Four by Jonathan Hickman, Vol. 3

İlk iki sayıda Reed'in birçok zeki çocuktan oluşan Future Foundation'ı nasıl kurduğunu okuyoruz. Bu çocuklar başta kızı Valeria, Dragon Man, Evrim geçirmiş Meloidler, Mutant Artie ve Leech, Alex, 32 isimli Wizard klonu ve eski atlantis 1-2 kişi gibi çocuk yaştaki kişilerden oluluyor. Reed bu çocukları bir araya getirerek kendi süper zeka takımını kuruyor ve Dünya'nın geleceği ile ilgili projeler ve buluşlar üretmeyi hayal ediyor.

Son iki sayı cilt'in en önemli sayıları. İlk cilt'te Valeria'yı uyaran kişinin Franklin'in gelecek versiyonu olduğunu ve Valeria'nın büyüklüğü tarafından geçmişe gönderildiğini anlarız. Franklin ve Valeria dedeleri Nathaniel Richards ile ittifak yapmıştır. O sırada Nathaniel Richards ise oğlu Reed Richards'ın üniversite öğrenciliği yıllarına geri döner ve ondan yardım ister. Nathaniel gelecekte kendinin farklı zamanlardan olan versiyonları ile amansız bir ölüm kalım savaşına girmiştir. Bundan kurtulmak için geçmişe döner. Geçmişteki Reed, Ben ve Doom ile birlikte kendi savaşını verdiği zamana dönüp son kalan Natheniel versiyonunuda öldürürler.

Ardından Reed, Ben ve Doom üçlüsü kendi zamanına, Nathaniel ise Franklin ve Valeria'nın alternatif evrenine gider. Franklin, Nathaniel'ı denklemden çıkarmak ister ve zamanda serbest bırakır, Valeria ise günümüze gelip annesi Sue'yu çok karanlık zamanlara girecekleri ile ilgili uyarır, daha sonra abisinin yanına geri dönerler. Artık zaman çizgisi tamamen dağılmak üzeredir...

Fantastic Four baya iyi gidiyor. Hickman, FF'in ilacı.

8.5/10

dean

Fantastic Four by Jonathan Hickman, Vol. 4

Fantastic Four yükselen şehirler sorunu ile uğraşmaktadır. O sırada Bexter Binasında yalnız kalan Valeria, The Bridge'i keşfeder. The Bridge'e girdiği zaman olayların kontrolden çıkmış olduğunu görür. Latveria'da ise Dr.Doom, kaybettiği keskin zekasını ve bendensel işlevlerini geri kazanmaya çalışmaktadır. O anda Valeria taht odasında görünür. The Bridge'te gördüklerinin babasına zarar vereceğini düşünen Valeria, Dr. Doom'dan babasına yardım etmesini ister. Karşılık olarakta Dr. Doom'a kendisini iyi edebileceğini söyler.

Sue Storm, kayıp atlantisin temsilcisi olduğu için Modern atlantis'in kralı Namor ile görüşmeye gider. O sırada Silver Surfer, Nu-World'lülerin gelecekten getirdiği Galactus cesedini bulur. Silver Surfer Bexter Binasına gelir ve Reed'e bunun nasıl olabileceğini sorar. Üstelik Galactus'ta cevabı duymak için bizzat gelmiştir. Reed, gelecekte yok olmanın eşiğindeki bir Dünyada yaşayan kişilerin felaketten kurtulmak için zamanda oynama yaptığını ve güç kaynağı olarakta Galactus'u kullanıdığı ve bunun Galactus'u öldürdüğünü açıklar. Galactus bu zamanda oynama yapan kişilerin gezegenine gitmek ister ve yanına Reed'i de alarak harekete geçer.

Namor, Sue ve kayıp Atlantis'lileri toplantısı, Nomar'un kayıp Atlantislilere dalması ile çığırından çıkar. Annihilus yanlıları ise Bexter Binasına saldırmak ve Negative Zone'a ulaşmak için harekete geçer. Susan kayıp Atlantislilerin Kralı öldüğü için yeni Kraliçe seçilir ve Namor'u anlaşmaya zorlar. Galactus ise gezegeni yok eder. Annihilus taraftarları Bexter Binasına vardıklarında Negative Zone bölgesine girmeye çalışırlar. Annihilus tehtidi ile tekrar karşılaşmamak adına büyük bir direniş segilenir ama bu direnişin sonucu Johnny Storm'un ölümü olur.

Jonathan Hickman yine çok güzel bir hikayeye imza atmış. Fantastic Four tarihi içinde birçok açıdan çok önemli bu macera. Gerek Johnny'nin ölümü olsun, gerekse Fantastic Four serisinin bitişi ve Future Foundation'a geçiş olsun.

8.5/10

dean

FF, Vol. 1

Johnny, ölmeden bir veda hologramı hazırlamıştır. (Teknoloji işte arkadaş. Millet mektup bırakır. Bizimki hologram.) Reed, onu izler. Johnny yaptıkları işi asla bırakmamaları gerektiğini, yerine de takımda Peter Parker'a yer vermeleri gerektiğini söyler. O sırada Spider-Man, Bexter binasına doğru yola çıkar. Çatıda Susan, Peter'ı karşılar. Susan, Peter'a Future Foundation düzeninden bahseder ve Peter'a yeni kostümünü verir. Ben ise Johnny'nin ölümünden dolayı kendini suçlamaktadır ve bunalımdadır.

O sırada P.A.V.L.O.V. diye bir tesiste A.I.M. ile alakalı bir olaylar olmaya başlar. FF müdahalede bulunur. Tesiste tutulan Wizard (Bentley Wittman) serbest kalır. Eve döndüklerinde ise Reed'in kızı Valeria ve babası Nathaniel bombayı patlatır; Dr. Doom'u getirmişlerdir. Ben, Doom'u görünce doğal olarak olay çıkarır. Sue, ikiliyi ayırır. Reed kendisininde bu durumdan rahatsız olduğunu ama bunu yapılması gerektiğinden bahseder. Ben, bara kafayı toplamaya gider. Sue'da onunla gider. Reed ise Future Foundation'ın toplar ve Doom'un zakasını nasıl geri getirecekleri ile igili beyin fırtınasına başlarlar. Fikir yine Valeria'dan gelir; Doom'un beynini yedeklemek.

Reed, Peter, Valeria, Nathaniel ve Doom, Lavteria'ya gider. Yıllar evvel Dr. Doom, Kristoff diye bir varis seçmiştir. Dr. Doom'un üvey oğlu Kristoff, Dr. Doom'un bütün anılarına sahiptir. Kahramanlarımızın amacıda bu anıları Dr. Doom'a aktarmaktır. Plan başarılı olur ve Dr. Doom tam performans geri döner. Geçen ciltlerde Valeria ile Dr.Doom'un anlaşmasından bahsetmiştik. İşte bu anlaşmanın Valeria ayağı gerçekleşmiştir. Şimdi Dr. Doom ayağına geçeriz; Reed Richards'ları yok etmek.

Yüksek Evrimci, Diablo, Mad Thinker ve Wizard, Dr. Doom tarafından Bexter Binasında bir toplantıya davet edilir. Toplantıda Uatu bile görünür. Valeria toplantıda olan biten herşeyi anlatır. Valeria, The Bridge'i bulduğunda Richards konseyini de bulur. Konseyi o an Celestial'ler basar. Valeria ve dört Reed Richards kendisini zor kurtarır. Dört Richards bizim bildiğimiz Dünyaya gelirler ama kendi evrenlerine geri dönmek isterler. Bu dört Richards, Dünyada yükselen dört şehri keşfeder. Hepsi birine olmak üzere gidip ittifak teklif ederler. Universal Inhumans dışındakiler kabul eder. Artık savaşın tohumları atılmıştır.

Bexter Binasında ise beyin fırtınası devam etmektedir. Tabi herkez kötü olunca sadistçe planlar havada uçuşur. Reed aynı durumda kendisi kalsa bir makina yapacağını söyler. Valeria ise Sol's Anvil isimli makinanın zaten yapıldığını söyler. Bu makine dört şehirdende gerekli malzemelere ihtiyaç duymaktadır. Antartika'dan haber gelmiştir. Antik Atlantislilere saldırı olmaktadır. Sue, Spider-Man ve Alex'i alarak mekana gider. Mole Man ve diğer versiyonlardan Reed'de gelir çatışma başlar ve Antartica'daki üst yok edilir. Bütün bunlar olurken yüksek evrimcilerin Forever City'sine  Black Bolt'un önderliğinde Inhumans gelir.

Jonathan Hickman yazarda bir çizgi roman kötü olur mu ? Tabi ki hayır.

8.5/10

dean

FF, Vol. 2 

İlk iki sayı Fantastic Four'dan uzaklaşıyoruz ve Kree'ler ile Inhumans'ın içişlerine odaklanıyoruz. Jonathan Hickman yine muhteşem bir sistem oturtmuş. Sırf Kree-Inhuman olaylarından bile seri çıkartabilirmiş. Tabi bu kısım içişleri deyip geçilemeyecek kadar önemli. Yani Kree'lerin kehaneti, Kree'lerin Supreme Intelligence'ının nasıl yok olduğu, Black Bolt' un ölümden nasıl geri döndüğü hep bu sayfalarda anlatılıyor.

Günümüze döndüğümüzde Future Foundation'da Forever City'e gelir. Ekip Reed'leri avlanamak için gruplara ayrılır. Bizim Reed, Inhumanlar tarafından görüşmeye çağrılır. Black Bolt'un dönüşü Reed tarafından sevinç ile karşılanır. Reed'e bizim savaşımız sen karışma der. O sırada Dr. Doom, Reed'lerden biri tarafından tuzağa düşürülür. Alternatif Reed'ler savaşı kaybeder. Sağ kalan ve Dr.Doom'u kendisine bağlayan Reed soluğu Latveria'da alır. Black Bolt ile görüşmeleri biten bizim Reed, Spider-Man ve Nathaniel Eldrac kapısını kullanır. Bu kapı kişiyi olması gereken yere çıkartır.

Reed Richards, evine, karısının yanına döner. Nathaniel Richards, Latveria'ya alternatif Reed ve Dr.Doom'un yanına gider. Spider-Man ise kendini Avengers Mansion da bulur. Peter, The Thing'i Bexter Building'e dönmesi için ikna eder. İkili Bexter'a dönünce Thing'in yalnız olmadığı ve Avengers ekibininin bir kısmını yanında getirdiği anlaşılır. Diğer taraftan Ronan ise savaşa hazırlanmaktadır

Ronan yenilen iki Reed'in zihnini elindeki özel tohumla birleştirerek Kreelerin Supreme Intelligence'sını tekrar hayata döndürür. Artık yapılacak şey saldırıya geçmektir. Reed ise ulaşabildiği bütün kahramanları nihai savaşa çağırır. Negative Zone'da ise

Yine güzel bir hikaye var karşımızda. Aslında yazdığımdan daha derin ve çok daha fazla komple bir hikaye. Fantastic Four için okunmazsa olmaz hikayelerden.

9/10

dean

Fantastic Four by Jonathan Hickman Vol. 5

En son bıraktığımızda Dr.Doom, alternatif evren Reed Richardslarından biri tarafından yakalanıp Latveria'ya götürülmüş, bizim Natheniel Summers ise kendisini Latveria'da bulmuştu. Negative Zone'da ise Annihilus ve ordusu dünyaya gelmek için çabalamaktaydi. Öte taraftan Kree ordusu ise Dünya'yı yok etmek için saldırıya geçmişti. Bizim Reed Richards bunun üzerine Avengers başta olmak üzere toplayabildiği bütün kahramanları toplamış, Kree ordusunun karşısına çıkmıştı.

Kree'ler bütün şiddeti ile New York'a saldırır. Kahramanlarımız ise onlara karşılık vermektedir. Annihilus ise artık Dünyaya gelmek üzeredir. Valeria, Bexter binasının 3 katını Dünyadan ışınlayarak Future Foundation'ın güvende olmasını sağlar. Kreelerin Supreme Intelligence'inin ise hedefi Atillandır. Evrensel bir hata olarak gördüğü Inhumanları ortadan kaldırmak istemektedir. Spider-Man ise çocuklara ne olduğuna bakmak için Bexter Building'e gider. Bexter Building ve Negative Zone kapısı açılmak üzeredir. Spider-Man orada iki-üç düşmanını devirir ama kapı açılmıştır. Kapıdan gelen kişi ise herkesi şoka uğratacak bir kişidir. Gelen Johnny Storm'dan başkası değildir.

Yukarıda anlattıklarım 600. sayı olduğu için bu sayı 100 sayfa civarı. İlk 22-23 sayfa sonrası 4 koldan bir çok hikaye anlatıyor. Onların konu başlıklarını yazacağım sadece;

- Johnny Storm, Negative Zone'da ölüp dirildiği bir düzen içine girmiştir. Orada fizik kuralları farklı işlemektedir. 5 tane evrensel İnhumanla kaçışını gerçekleştirir.

- Kral Black Bolt savaşma kararı alır Dünyaya inmek için emir verir.

- Olaylardan birkaç gün önce Reed ve Galactus görüşme yapar. Galactus, Dünyanın yok olmak üzere olduğunu ama Dünyanında içinde blunuduğu Yggdrasil ağacının köklerine bir Galactus Seed(tohum) konduğu için yardım edeceğini söyler. Galactus Seed açığa çıkarsa Galactus'un yerini başka bir varlık alacaktır. (Bunla ilgili hikaye The Mighty Thor cilt 1'de anlatılıyor. İncelemesini yaptım ama formatta gitti. Tekrar yazıcam onu.)

- Franklin Richards'a beyaz bir silüet görünür. Bu görüntü Franklin'e isterse Tanrı bile olabileceğini söyler.

Kaldığımız yerden devam edersek. Kree orduları üstünlük sağlamaktadır. Sue dev bir kalkan yaparak şehri korumaya çalışır ama bu nafile bir çabadır. Kree'ler kalkanı kırmayı başarır. Tam umutlar tükenmeye başlamışken gökyüzünde alevden dev bir 4 yazısı görünür. Johnny Storm geri dönmüştür. İlk nova saldırısı Kree'leri geri püskürtür. İkinci saldırı daha büyüktür ama Johnny, Cosmic Control Rod'a sahiptir. Böylece Annihilation Wave'i kontrol eder. Kree'ler ve bizimkilerin Annihilation Wave ordusu uzayda çarpışır. Kree'lere son darbeyi ise Black Bolt vurur.

Gemilerin enkazı Dünyanın üzerine düşmektedir. Bütün kahramanlar düşen parçaları yok etmeye çalışır ama bu yeterli değildir. Reed ve Sue son çare olarak Galactus'u çağırmaya karar verirler. Galactus kendini gösterir. Bütün Kree ordularını ve enkazları yok etmeye başlar. Kree ordusu, Galactus'un kılına zarar veremez. Tam Galactus, Kree'leri dağıttı derken bir şey Galactus'a çok sert vurur. Gelenler Celestiel'lardır.

Celestiallar ve Galactus savaşa tutuşur. Celestialler kalan son Reed olan bizim Reed Richards'ı da öldürmek istemektedir. Galactus direniş göstermeye çalışır. Ama Celestialler birleşere dev bir Celestial'a dönüşür. Galactusa kozmik vururlar. Galactus kendini Dünya yüzeyinde bulur. O sırada Fantastic Four, çocuklar ile buluşur. Reed, alternatif Reedlerin yarattığı cihazlardan aldığı enerji ile dev Celestial'e yok edici bir enerji gönderir. Dev Celestial dağılır ama parçaları oluşturan Celestialler bizimkilere saldırmaya devam ederler. Artık köşeye sıkışmışlardır. Kaçış yok gibiyken yetişkin hallerinde Franklin ve Valeria gelir.

Franklin, Celestialleri belli bir süreliğini cep evren gibi bi'yere yollar. Aile kucaklaşmaları yaşanır. Daha sonra Celestialler geri gelir. Franklin 3 Celestialle tek başına dövüşmeye başlar. Tek başına bu imkansız gibi bir şeydir ve böylece Galactus'u diriltir. Epic bir savaş kopar. Kazanan taraf ise gelecekten gelen Franklin ve Fantastic Four'dur.

Bu sayı şu ana kadar gelişen sürecin aslında sonu sayılabilir. Jonathan Hickman'a söylenecek söz yok. Ayakta alkışlıyorum kendisini. Keşke bu sayılar Türkiyede de yayınlansa diyorum son olarak.

9/10

Nightrain

Çok güzel bunlar. Fantastik Dörtlü artık basılmalı. 2017'de F4 okumak istiyorum. Hatta önce Epic Collection'lar basılmalı. Her ne kadar fiyatları tuzlu olsada artık 350-400 küsür sayfalık çizgi romanlar bölünmeden basılabiliyor. Epic Collection'larda basılabilir bence.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 09 Kasım, 2016, 13:31:38
Çok güzel bunlar. Fantastik Dörtlü artık basılmalı. 2017'de F4 okumak istiyorum. Hatta önce Epic Collection'lar basılmalı. Her ne kadar fiyatları tuzlu olsada artık 350-400 küsür sayfalık çizgi romanlar bölünmeden basılabiliyor. Epic Collection'larda basılabilir bence.

Her zaman söylerim. Fantastic Four'un modern dönemdeki en iyi maceraları Hickman run'ı.