ALTAY 1944 DOSTUMUZUN BİR SORUSUNA GECİKMELİ BİR CEVAP

Başlatan yunusmeyra, 25 Mart, 2014, 23:17:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

caretta abimize gecikmiş bir cevabımız olacak; http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6424.60.html bu linkte yer alan ve sevgili İlyas'ın "büyülü dükkan"ının açılış gününde çekilen (Ersin Burak usta'nın olduğu..) bir fotoğrafta görülen çizgi roman sayfalarıyla ilgili sorunuza yanıt vermiş ancak tam emin olamadığımızı söylemiştim.

sorumlu yayıncılık gereği  ;) arşivleri bir karıştırdık ve fotoğrafta Ersin Usta'nın elinde açık görülen sayfaların ,"çanakkale geçilmez!" adlı çizgi romanının,"rodeo" baskılarında da yer alan 2 giriş sayfası olduğu sonucuna ulaştık  :) biraz geç bir düzeltme oldu ama   ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

Tarkan Abi en az Conan bölümü kadar çalışıyorsun maşallah.  :D
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kalidor - 26 Mart, 2014, 08:48:27
Tarkan Abi en az Conan bölümü kadar çalışıyorsun maşallah.  :D
sorma valla Fatih Hocam  ;) caretta abi'ye doğru mesajı yazmak 1 senemizi almış  ::)  :D

caretta

Tarkan Bey dostum bu soruyu ben değil de altay 1944 sormuş.Ben fotoğrafta yer alıp almadığınızı sormuştum.Ama önemli değil Çakakkale Savaşı
her zaman ilgimi çekmiştir.Son olarak Ünlü Yayınevi'in 5 sayılık hardback Çanakkale serisini aldım.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: caretta - 26 Mart, 2014, 12:32:08
Tarkan Bey dostum bu soruyu ben değil de altay 1944 sormuş.Ben fotoğrafta yer alıp almadığınızı sormuştum.Ama önemli değil Çakakkale Savaşı
her zaman ilgimi çekmiştir.Son olarak Ünlü Yayınevi'in 5 sayılık hardback Çanakkale serisini aldım.
cevabın peşine düşüp soranı karıştırmışız  ::)  :)
altay1944 dostumuza selam olsun  ;)

altay1944

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 26 Mart, 2014, 15:19:25
cevabın peşine düşüp soranı karıştırmışız  ::)  :)
altay1944 dostumuza selam olsun  ;)

Birtakım karışıklıklardan sonrada olsa ilginiz için teşekkür ederim.Ersin beyin çanakkale kitabı bende var .Acaba dedim o sayfalar kutsal emanetler(! tam adını hatırlayamadım) gazete strip lerinin kitap olarak baskısı mı diye sormuştum.Anlıyorum ki değilmiş.Aslında Ersin beyin çizgilerinden oluşan dev bir albüme hayır demezdim.Tam bir dewrleme olsa...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

yunusmeyra

Alıntı yapılan: altay1944 - 27 Mart, 2014, 08:49:03
Birtakım karışıklıklardan sonrada olsa ilginiz için teşekkür ederim.Ersin beyin çanakkale kitabı bende var .Acaba dedim o sayfalar kutsal emanetler(! tam adını hatırlayamadım) gazete strip lerinin kitap olarak baskısı mı diye sormuştum.Anlıyorum ki değilmiş.Aslında Ersin beyin çizgilerinden oluşan dev bir albüme hayır demezdim.Tam bir dewrleme olsa...
gerçi ilk elde bende öyle sandım.. ancak bahsettiğiniz el boyaması ve her gün "yarım sayfa" gibi bir formatta yayınlanan (ancak gazete yayını sanırım siyah beyaz tonlamalıydı..) çizimlerin sonradan bir öyküsü (Peygamberimizin hayatı üzerine olan ki bu sefer 2 sayfa bir tam sayfa haline getirilmiş şekliyle..)  renkli olarak "strip" dergilerinde yayınlanmıştı ve o öykünün başında da renkli bir harita ve o günkü insan topluluklarını gösteren çizimler vardı ..(diye hatırlıyorum..)