Siege-Kuşatma

Başlatan rumar80, 27 Mart, 2014, 17:28:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

ABD'nin en güçlü adamı olan Norman Osborn çılgınlığının son noktasına geldiğinde Loki'nin de gazı ile Asgard'ı işgal etmek ister. Son olaylardan sonra Thor Asgard'ı yeryüzüne indirmiş ve Oklohama'da konuşlandırmıştır. Ancak yanlışlıkla kendi büyükbabasını öldürdüğü için Asgard'dan sürülmüş ve başa kardeşi Balder geçmiştir.
   Balder bir ara Dr Doom'a kanıp Asgard vatandaşlarını Latveria'ya ya sığındırmış ancak tuzaktan son anda Thor'un yardımı ile kurtulmuşlardır. Balder'in yetersiz olduğuna inanan Loki Asgard'ın başına geçmek istemekte ve Osborn'u araç olarak kullanmayı düşünmüştür.
   Başkan tarafından isteği reddedilen Osborn, Loki'nin de yardımı ile korkunç bir plan kurar. Temel basittir. İç başlamasına nasıl bir "kaza" sebep olmuşsa Asgard'ın işgaline de sebep olarak bir olay oluşmalıdır. Kurban seçilmiştir. Taşlar yerlerine konmuş, oyun başlamıştır.
    Disassembled ile başlayan dönem bu macera ile sona ererken kahramanlar tekrar ayağa kalkıyor.

dean

Siege'i her zaman sevmişimdir. Benim için tek kötü noktası 4 sayı olması. Bu hikayeyi daha geniş, daha kapsamlı okumayı isterdim. Diğerleri gibi 7-8 sayı olması çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

rumar80

Tie-in'lerle idare edeceksin.  :D

dean

Eflatun

Sentry'in dönüştüğü böcüğe benzeyen şeyde neki  ???

dean

Alıntı yapılan: doruk - 28 Mart, 2014, 17:01:22
Sentry'in dönüştüğü böcüğe benzeyen şeyde neki  ???

Spoiler Void, Sentry'nin ikinci kişiliği, çeşitli şekiller alabiliyor.

Eflatun

Alıntı yapılan: dean - 28 Mart, 2014, 17:32:50
Spoiler Void, Sentry'nin ikinci kişiliği, çeşitli şekiller alabiliyor.

Spoiler

Uzaylı sandıydım bende onu  :) mahlukat Ares'i iki bacağından ayırıp tüm organlarını döktü,sonrada Thor'la karşılaşınca Bir günde kaç Tanrı öldürmem gerek dedi  ;D  acayip eğleniyorum ben  bu süperleri okurken.

dean

Alıntı yapılan: doruk - 28 Mart, 2014, 17:52:28
Spoiler

Uzaylı sandıydım bende onu  :) mahlukat Ares'i iki bacağından ayırıp tüm organlarını döktü,sonrada Thor'la karşılaşınca Bir günde kaç Tanrı öldürmem gerek dedi  ;D  acayip eğleniyorum ben  bu süperleri okurken.

İçerik ile ilgili bilgi olduğu için spoiler ibaresi koyup yazıyı beyaz yaptım. Yazı taranarak okunabilir.

tommikser

Geçen gün bitirdim ve okurken gerçekten çok keyif aldım.Yalnız kafamda soru işaretleri de oluştu.İlk olarak konu, öyküler silsilesinin nihayete ermesi bakımından güzel bir şekilde neticelendirilmiş.Marvel evreninin içinde darmadağın olan öykü en sonunda birbirine iyice bağlanmış.Lost senaristleri bu senaryoları okumuyorlar mı merak ediyorum.

Birde Sentry sorunsalı ve Marvel evrenine getirdiği çarpıklık bir şekilde bitirilmiş.Adama uyuz oluyordum.Yok yüz güneş patlaması gücünde.Bu kadar güç dünyayı ne yapar yazarların haberi yok sanırım.Sorularıma ve akıl karışıklıklarıma gelecek olursak;

Bu Asgard alemi insanları tanrı mı değil mi? Eğer tanrı değillerse nedirler?Peki tanrı iseler nasıl olurdu bu kadar fani onları zorlayabilir.Hatta panellere dikkatli baktığımda ölenleri gördüm.Nasıl öldürülebilirler?

Arada kaçırdığım şey bu Odin'e ne oldu? Balder ne zaman Thor'un kardeşi oldu.

Thor'un ağzını burnunu nasıl kanatabildilr?O kadar şeyle şavaşan Thor nasıl olurda bu kadar kolay dayak yer?

Peki bu Sentry uyuzu nasıl oldu da Savaş tanrısını o duruma getirebildi?Yani Sentry Tanrılardan da mı üstün?.Daha kafa karışıklıklarım var yemek yer devam ederim ;D

rumar80

Balder aslında başından beri Thor'un kardeşiydi de çizgi romanda çok işlenmemişti.

tommikser

Peki Balder madem Thor'un kardeşi Odin'in yaptığı ne ayak.Sürekli kral bir gün sen olacaksın muhabbeti dönüp duruyordu kitapta.Böyle bir hakkı olduğu neden söylenmedi.Yoksa o alemin tek sahibi ukala Thor mu?Yani Loki'nin gıcık olduğu kadar var babasına demek ki. >:(

V

Loki, Odin'in öz oğlu değil, evlatlığı.Thor , Odin'den sonra tanrıların en güçlüsü.O yüzden varis o.Balder ise Loki'nin
oyununa gelerek Odin tarafından öldürülüyor.Thor'da zehirlenip öldürülüyor.Sonra Ragnorak vs. tekrardan dirilip duruyor bunlar.İynin ve kötünün savaşı bu yarı ölümlü tanrıların üzerinde dönüp duruyor..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Balder'in ölümünün esası Thorgal'ın ilk fasiküllerinde anlatılır. Ayrıca Thor'un Ragnarok adlı macerası da bu öyküyü anlatır.
    Kısaca  Balder doğunca annesi oğluna bir şey olmasın diye herkes ve her şeyden ona zarar vermemesi için söz alır. Sadece ökse otunu unutur. Bu nedenle Balder bir nevi ölümsüzdür (tıpkı Achilless gibi)
    Yıllar sonra Balder arkadaşlarına vücuduna nasıl ok işlemediğini gösterirken Loki'nin kandırdığı Herod ökse ağacından yapılan bir ok ile Balder'i vurur ve öldürür.
   Kısa özet bu

tommikser

Peki bu kuşatma sonrası macera akışı nasıl oluyor.Avengers normale mi döndü.Birde Kaptan öldü onu anladım da ölümden geri dönmesi nasıl oldu.Yok kameralar karşısında ölmüşmüş gibi göstermişler.Yersen.Birde sizden dinleyeyim.

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 04 Nisan, 2014, 23:23:11
Peki bu kuşatma sonrası macera akışı nasıl oluyor.Avengers normale mi döndü.Birde Kaptan öldü onu anladım da ölümden geri dönmesi nasıl oldu.Yok kameralar karşısında ölmüşmüş gibi göstermişler.Yersen.Birde sizden dinleyeyim.

Siege sonrası Heroic Age denen bir dönem başlıyor. Avengers, New Avengers, Secret Avengers kuruluyor maceralar oradan devam ediyor. Captain America'nın ölümden dönüşü Reborn hikayesinde işleniyor. Spoiler Aslında Captain America tam ölmemiş. Zamanlar arası bir noktada hapis kalmış. Tekrar tekrar yaşıyor. Onu oradan Reborn hikayesinde kurtarıyorlar.