Colder

Başlatan emre ozdamarlar, 28 Mart, 2014, 20:14:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Dark Horse'dan cikan bir mini seri. 1. cilt gectigimiz sene, Ekim 2013'de yayinlanmis ve 5 sayi iceren toplam 110 sayfalik bir hikaye.

Yazari Paul Tobin, tum yayinevleri icin hikaye yazmisligi var, Marvel, DC dahil. Cizer Juan Ferreyra icin diyecek sey bulamiyorum, cizimleri harika. Adam artik standart cizgi roman sanatciligini gecmis, ressam gibi inanilmaz guzel, yaratici karelere imza atmis.

Hikaye oldukca ilginc, ve nasil özetlycem bilmiyorum ama bi deneyeyim. 1940 senesinde bir akil hastanesinde cikan yanginla basliyor hikayemiz. Orada bulunan hastalardan birisini yillar sonra gunumuzde hic yaslanmamis sekilde buluyoruz. Yine bir hemsirenin bakiminda, vucut isisi cok dusmus, hic konusmuyor, insanlarla bir etkilesimi yok, yaslanmiyor, hasta olmuyor.

Bu arada sehirde dolasan, sadace delilerin görebildigi ve onlari ölduren garip bir adam var. Bu kötu karakter, bizim asil adamimiza 1940'da bulasip onu bu hale getiren kisi ayni zamanda. Kötu karakterin asil amacini hikayenin sonlarina dogru göruyoruz.

Hikayeye göre dunyamiza paralel baska bir dunya var ve deli dedigimiz insanlar aslinda bu paralel dunyayi gören, orada yasayan kisiler. Kötu adam bu delilik evreninden geliyor, bizim asil karakterimiz de bu paralel evrene girip cikabiliyor.

Neyse dedigim gibi konusu karisik ve fazla ipucu vermeden özetlemek cok zor ama ilginc bir cizgi roman arayanlara mutlaka tavsiye ederim. Neymis bu diyerek kitabin basina oturdum, soluksuz sonuna kadar okudum. Hem rahatsiz edici, hem de korkutan bir hikaye. Olaylar ve yaratilan evren cok ilginc bunun uzerine bir de cizimler 10 uzerinden 1500 olunca elden birakilmiyor kitap.

Serinin 2. cildi de 2014 icinde gelecekmis, ben merakla beklemeye basladim.

Seriden cizimlere gecmeden önce artist Juan Ferreyra'nin bloguna bir link vereyim, doya doya cizimlere bakin.
http://jefandart.blogspot.com

olcay tankut

Güzel bi şeye benziyor. Bir yayınlayan çıkar mı acaba?

emre ozdamarlar

Buna sira gelene kadar dilimize cevrilmesi gereken onca seri varken hic sanmiyorum.
Dolayisiyla imkani olan korsandan yurusun :)

hanac

Bu güzel tanıtım için çok teşekkürler Emre.

Çizimler gerçekten olağanüstü, fantastiko.  :)

emre ozdamarlar

The Bad Seed (Kötu Tohum) adli ikinci cilt de cikmis. En kisa zamanda bulup okumak istiyorum.

Ahmet Oktay

Çizimler güzel, ilgi çekici bir seri. Yayınevlerimiz artık Image, Dark Horse ve hatta IDW'den serilere el atsalar biraz :)

pizagor

Bu kapaktan gözlerimi alamıyorum. Bu kadar mı iğrenç, bu kadar mı tiksinç olur!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Haziran, 2015, 10:56:38
Bu kapaktan gözlerimi alamıyorum. Bu kadar mı iğrenç, bu kadar mı tiksinç olur!

Aynen. İnsanı bu kadar mı tiksindirir ya.

s.b

Yazarının ve çizerinin de o paralel deli dünyasından olduklarını düşünüyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN