NİSAN 2014

Başlatan haysat, 31 Mart, 2014, 21:33:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Zagor Klasik Maceralar Dizisi: 93

Mister No Klasik Maceralar Dizisi: 42

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Martin Mystere Sayı: 145 / Canavarın Dönüşü

Zagor Sayı: 145 / Ormandaki Gölgeler

Mister No Sayı: 143 / Piranha'nın Isırığı

haysat

Çizgi Düşler / Çizgi Roman Dizisi
Zona X Cilt:4 / Zamanın Ötesinde / İşgal!

Çizgi Düşler / Çizgi Roman Dizisi
Brendon Sayı:13 / Işıksız Krallık

haysat

Marmara Çizgi / Çizgiroman Dizisi
Nuh

Ünlü yönetmen Darren Aronofsky tarafından yazılıp Niko Henrichon tarafından çizilen Nuh, o muhteşem destanı 21. Yüzyıl için yeniden anlatıyor. Fantastik bir dünya yok olmak üzeredir ve bu dünyadan sonra gelen yeniyi başlatıp şekillendirmek üzere tek bir adam seçilir. Kötü güçler gemisini ele geçirmeye çalışırken Nuh, ailesini bir arada tutmak ve bildiği her şeyin yıkımına tanık olmak zorundadır. Fantastik edebiyatı, bilimkurgu ve Yaratılış efsanesiyle birleştiren bu çizgi roman, herkesin bildiği tufan hikayesini yeniden oluştururken okuyucuyu da anında o dünyanın içine çekiyor.

haysat

Aylak Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Simpsonlar Sayı:3 / Hava Binbeşyüz

Hava Binbeşyüz'de Simpsonlar muhteşem maceralarıyla yine fanlarını kahkahalara boğacak,karınlarını ağrıtacak! Sonunda Lisa'nın gizli yeteneği fark ediliyor ve kendini bir anda şöhret basamaklarını tırmanırken buluyor. Lisa şöhret ve sanat aşkı arasında bir seçim yapabilecek mi? Polis Amiri Wiggum meslek hayatının en şaşalı macerasına atılıyor ve azılı suçlu El Barto'nun peşine düşüyor... Bu işte Bart'ın parmağı olabilir mi? Bu arada Homer ve Bart şehre gelen sirki birbirine katıyorlar. İmdatlarına kim yetişecek dersiniz? Hazır olun! Sindirim sorunları yaşayan Bay Burns'ün üzerinde çok farklı bir tedavi yöntemi deneniyor. ( Midemde Homer'ı hayal bile edemiyorum.) Şehir hayatından sıkıldıysanız, Kongo kraliçesi Edna'yla orman çorman bir maceraya ne dersiniz? Bunlar zengin menümüzün sadece bir kısmı... Bu bol kahkahalı eğlence şenliğine sizleri de bekliyoruz...

haysat

Büyülü Dükkan / Çizgi Roman Dizisi
Flash Gordon Cilt: 1

Uzayın Derinliklerinde
Çizgi roman dünyasının en çok bilinen kahramanlarından biri olan Flash Gordon, 7 Ocak 1934 tarihinde Amerika'da basılan New York World gazetesinin "pazar ilavesi"nde (sunday pages) renkli ve haftalık olarak yayınlanmaya başlar. Yale Üniversitesi mezunu, ünlü bir polo oyuncusu, atletik yapılı, sarışın Flash Gordon belki ilk bilim-kurgu çizgi romanı değildir fakat yıllar içinde, bu türün en bilinen karakterlerinden biri olarak kendine yer edinir.Yayınlanan ilk pazar sayfasında Flash Gordon'un uzun soluklu yayın macerası, insanların panik halinde olduğu bir yolcu uçağının içinde otururken başlar. Bir meteor yağmuru sonrası isabet alan uçaktan Gordon, yardım ettiği Daleile birlikte paraşütle atlar. Gordon ve Dale bir gözlemevinin bulunduğu alana inerler ve işte burada çılgın bilimadamı Dr. Hans Zarkov ortaya çıkar. Dünya bir kıyametin eşiğindedir ve bu bilim adamı bir roket tasarlayıp inşa etmiştir. Dr. Zarkov dünyayı kurtarmak istemektedir. Silah zoruyla Gordon ve Dale Arden'i rokete bindirir ve Mongo gezegenine gitmek üzere gökyüzüne doğru yükselirler. İşte ünlü Flash Gordon çizgi romanı bu karelerden oluşan Alex Raymond çizimleri ile Mongo gezegeninde "Zalim Ming"e ve birbirinden korkunç canavarlara karşı uzun yıllar sürecek olan destansı maceralarına başlar. Gordon uzun soluklu yayın hayatında kimi zaman Mongo gezegeninde Ming'e ve vahşi canavarlara karşı savaşır, kimi zaman Skorpi'lerle uzayın sonsuz derinliklerinde, ölümcül bir mücadeleye girişir. Flash Gordon çizimleri arasında birbirinden çekici kadınlar, farklı ortamlarda yaşayan vahşi canavarlar, mitolojik yaratıklar birbiri ardından kareleri süsler. Kısaca Flash Gordon, çizgi roman dünyasının fenomenlerinden biridir.

Kızılmaske Cilt: 9

Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

17 Şubat 1936da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaskeyi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

70li ve 80li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barryye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.

Thor Klasik Cilt:3

Thor çekicini savuruyor ve fırtınalar tüm evreni sarsıyor!
Asgard, Yeryüzü, cehennem, Karadünya, Rigel ve hatta Canlı Gezegen Ego. Yıldırımların efendisi Thor için kahraman olabilmek evrenin görülmemiş köşelerindeki kötülüklerle bile savaşmayı gerektiriyor. Mangog Asgardı yıkıp Odin dahil herkesin canlarına kıymakla tehdit Thor evrenin bir ucunda kozmik bir oyunun gerekliliklerini yerine getirmekte. Hem de sevdiği kadın, savaşçı Leydi Sifin bambaşka bir yerde, Karadünyada karşı konulamaz bir gücün kıskacında olduğundan haberi bile olmadan. Thorun içine düştüğü bu oyun kendisini ölümle yüzleşmeye ve cehenneme kadar nasıl sürükleyecek? Peki ya oyunu oynayan varlık Thorun bile çekicini kaldırmaya cüret edemeyeceği biriyse.

Bu cilt John Buscemanın muhteşem çizgileri ve Gerry Conwayin hikayeleriyle ortaya koyduğu Thor #196-207 arası sayıları içermektedir.

haysat

JBC Yayıncılık / Çizgi Roman Dizisi
Deadpool / Marvel Evreni'ni Öldürüyor

Ya Deadpool hakkında eğlenceli olduğunu düşündüğünüz her şey aslında sadece rahatsız edici ise? Ya Marvel Evreni'ni
oluşturan herkesi ve her şeyi öldürmeye karar verirse? Ya hakikaten bunu becerebilirse? Bu da sizin için EĞLENCELİ
olur muydu? Ağzı bozuk paralı askerimizin çarpık bir dönüş yapıp başka hiç kimsenin yapamadığı bir şekilde her Marvel
kahramanını bir korku çizgi romanında kurbanı haline getirmesine şahitlik edin.
Deadpool Marvel Evreni'ni Öldürüyor serisinin #1-4 arası sayıları (Yani tamamı!) bu ciltte toplanmıştır.

haysat

Batman / Gülen Adam

Kes şunu,beni öldüreceksin!

Batman, suçla savaş kariyerinin en başında bile insanlığın karanlık tarafını fazlasıyla görmüştü ama gölgelerden kıkırdayarak çıkmak üzere olan bu şeyle –deliliğinin yoluna çıkan her şeyi mahvetmekle tehdit ettiği, sırıtkan, tebeşir beyazı suratlı tiple- karşılaştırıldığında hiçbir şeydi.
Gotham şehrinin yeni koruyucusu için, Joker denen yaratıkla ilk karşılaşması en büyük sınavı, kaosun ve deliliğin güçlerine karşı verdiği uzun mücadeleyi tanımlayacak savaşı olacaktı.
Yıllar sonra, aynı güçler tamamen beklenmedik bir yönden tekrar sahneye çıkacak ve her şeyin sonunda huzura ermeden önce geçmişin hem iyi hem de kötü hayaletleri soruşturmanın acımasız ışığıyla yüzleşmek zorunda kalacaklardı.

Eisner ve Harvey ödüllü yazar Ed Brubaker (GOTHAM CENTRAL, Captain America), dünyanın en iyi dedektifinin iki sürükleyici hikâyesiyle Gotham'ın acımasız sokaklarına geri dönüyor. Saygın çizerler Doug Mahnke (JLA, The Mask), Patrick Zircher (NIGHTWING, Iron Man) ve Aaron Sowd (THE BATMAN CHRONICLES, The Uncanny X-Men) ona eşlik ediyor.

haysat

Batman : Yeni Dünya

Batman bir kahraman değildir.
O sadece bir insandır.
Hata yapabilir, yaralanabilir ve sinirlenebilir.
Dostun ve düşmanın ayırt edilemediği bir Gotham'da, Bruce Wayne'in Kara Şövalye olmaya doğru uzanan yolunda, daha önce olmadığı kadar çok engel var. Ailesini öldüren gerçek katilleri ve onları serbest bırakan yozlaşmış polisleri cezalandırmaya odaklanan Bruce Wayne'ın intikama susamışlığı, çılgın mücadelesini ateşliyor ve Alfred bile bunu durduramıyor.
New York Times'ın en çok satanlar listesinde en tepeye tırmanan SUPERMAN: YENİ DÜNYA'da olduğu gibi, yazar Geoff Johns ve çizer Gary Frank Kara Şövalye için yeni bir destan yaratıyorlar . Uzun zamandır DC Comics tarafından yayınlanması beklenen bu özgün çizgi romanda alışılmışın dışında olaylar ile karşılaşacaksınız.

yunusmeyra

haysat ,listesi ile yine gözümüzü açtı  ;)  :) sağolasın
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

haysat

Batman - Pelerinli Süvari'ye Ne Oldu?

"Ben öldüm mü?"
"Henüz değil."
"Öyleyse bana neler olup bittiğini anlat."
"Sen dünyanın en büyük dedektifisin, Bruce.
Neden kendin çözmüyorsun?"

O Gotham şehrinin koruyucusu, onun intikamcı ruhu, onun Kara Şövalye'si. Yıllarca şehrin sokaklarının güvenliğini sağlamak için tek kişilik bir savaş sürdürdü. Ama bu gece savaş en son ve en büyük kurbanını aldı...

Batman'in kendisini...

Maskeli İnsan Avcısı, doğduğu yer olan Crime Ara Sokağı'nda bir tabutta yatıyor. En yakın arkadaşları ve en ölümcül düşmanları ona son kez saygılarını sunmak için bir araya geliyor. Her biri tanıdıkları Batman hakkında çok farklı bir hikâye anlatıyor. Nasıl yaşadığını ve Nasıl öldüğünü. Kara bir siluet, gecenin içindeki bir gölge gibi ölünün anılmasını izliyor. Bu kahramanların ve kötü adamların anlattıkları birbiriyle çelişen öykülerin hepsinin doğru olamayacağını biliyor. Gece bitmeden önce, tabutun kapağı Batman'in üstüne sonsuza dek kapanmadan önce, bu soruya cevap vermesi gerekiyor:

Pelerinli süvari'ye Ne Oldu?

Kara Şövalye'nin tarihinin onlarca yılını unutulmaz bir hikâyeye dokuyan usta hikâyeci, çok satan yazar Neil Gaiman (Sandman, Caroline, American Gods) ve çizgi roman süperstarı Andy Kubert (X-Men, Captain America, BATMAN) bir Amerikan simgesine dokunaklı bir bakış sunuyorlar.

haysat

Marmara Çizgi / Çizgiroman Dizisi
X-Men - Mesih Komplexi Cilt:1 ve 2

House of M, Soykırım (Decimation) ve Nesli Tükenen Türler (Endangered Species) maceralarının sonrasında gelişen olaylar yüzünden mutantların geleceği daha önce hiç olmadığı kadar iç karartıcı bir hal almıştır. Evrim döngüleri sona ermiş gibi görünürken birden bir mucize olur. Scarlet Witch'in gezegendeki hemen hemen her mutantın X-Geni'ni sildiği trajik M-Günü'den sonra ilk kez bir mutant bebek dünyaya gelir.

Ama bu umut kaynağı büyük bir çarpışmayı da beraberinde getirir. Çocuğa ulaşmak, onu ele geçirmek ve hatta yok etmek üzere birçok grup takibe başlar. Gezegendeki her mutantın içine karıştığı bir savaştır bu. Ok yayadan çıkmıştır.

Marvel'ın en yaratıcı yazar ve çizerlerinin ortak gayretleri sonucunda okuyucuyla buluşan X-Men: Mesih KompleXi, X-Men evreninin zengin dokusunu eşeleyerek ortaya baş döndürücü, heyecan dolu bir belirsizlik çıkarıyor ve mutant ırkının geleceği için yeni bir rota çiziyor.

haysat

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Yedi Yakuza

Günümüz Tokyosu. En çok korkulan ve saygı duyulan Yakuza klanlarından birinin 95 yaşındaki lideri Kotobukiİşiro bayram şenlikleri sırasında suikaste uğrar. İnanılmaz çevikliği sayesinde ölümden kurtulur. Eski bir dostunun yanına sığınır. Altı adamı yanına alıp kanlı bir intikam planlar...

haysat

Red Kit - Toplu Albümleri 9

RedKit'in üç efsanevi macerası bir arada: Hayalet Kasaba, Daltonların Namus Sözü ve 20. Süvari Alayı...

Red Kit Sayı:76 / Daltonların Tedavisi

RedKit'in belki de en eğlenceli ve komik macerası: Daltonların Tedavisi.

Avrupalı bir profesör Vahşi Batı'daki suçluları tedavi edebileceği iddiasıyla Amerika'ya gelir. Bu iddia için seçilen suçlular ise Daltonkadeşlerdir. Red Kit bir yandan Daltonlar ile uğraşırken, bir yandan da profesörün tuhaf davranışlarına katlanacaktır.

Ahmet Oktay

Batman'leri merak ediyorum, fırsatım olduğunda üçünü de alacağım. Yeni yayınlar herkese hayırlı olsun, yayıncılarının yüzünü güldürsün :)