NİSAN 2014

Başlatan haysat, 31 Mart, 2014, 21:33:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

İletişim Yayıncılık / Çizgi Roman Dizisi
Emanet Şehir

"Bize bu şehri emanet ettiler. Hangimiz Ankaralıyız? Hiçbirimiz. Emanete hıyanet edersen seni burdan kovarlar. Bu parti işleri Ankara'da yapılmasa, başka şehirlerde olsa, buraya hiç dokunulmasa iyiydi." Kırklı yılların sonu, Soğuk Savaş'ın başı. Demokratlar iktidara ha geldi ha gelecek... Ankara tedirgin, başka bir dönem başlayacak. Yel üfürecek, sel götürecek, başka bir siyaset çökecek şehre...

Komünistler dolanıyor arka sokaklarda, veremliler var hastanelerde, gün batımında kıtlık, gün doğumunda yokluk... Yahudiler İsrail'e göç ediyor... Kısacık akşamlarda şiirden romandan konuşan memurlar toplanmışlar yine... Kırık dökük içki masaları, kavgalar, atışmalar ve Bohemler... Altındağ'da ahşap evler, Yenişehir'de beton apartmanlar...

Şekip ve Orhan iki arkadaş. Şekip, yalancı; Orhan, şair. Faik, bir Hacığa'nın oğlu, Bobstil. Adana'dan okumaya geldi, ticareti biliyor. Kıpkırmızı gülümseyen Fahriye, Şekip'in aşkı. Emel, aykırı bir yolcu, dünya küçük, Şekip'in ev arkadaşı... Şekip, tefrika yazıyor: Feride Celal, Pardayanlar ve İstanbul'un Fethi. Doktor, nasıl anlatsam, yüreğim yanıyor, derdime derman... Kadehler hicrana!

Emanet Şehir, bir Ankara hikâyesi, bir yalancının, başarısız bir yazarın, Şekip'in grafik romanı. Levent Cantek'in senaryosu ve Berat Pekmezci'nin çizgileriyle... Grafik roman, bizde pek bilinmeyen yeni bir anlatım biçimi. Art Spiegelman, grafik roman için "kitap ayracına ihtiyaç duyacağınız çizgi romanlar" diyor. Yetişkinler için ciddi hikâyeler anlatan, bir insani durumu mesele eden çizgi romanlar da denebilirdi. Emanet Şehir, grafik romanın Türkiye'deki sayılı örneklerinden biri.

Berat Pekmezci, dönem hikâyesinin bütün zorluklarını aşan, titiz ve belgeselci çizgilerle kırklı yılların gündelik yaşamını ustalıkla yansıtıyor. Üstelik bunu bugünü resmedercesine bilerek ve rahat bir üslupla başarıyor. Grafik roman diline, ardışıklığa, hikâyeyi güçlendiren devamlılıklara hakim olduğunu gösteriyor. Levent Cantek, Dumankara, Hayat Bir Yangındı albümüyle başladığı "Ankara Üçlemesi"ne Emanet Şehir ile devam ediyor. Yeteneksiz ve yalancı kahramanını, 1950'de, Ankara, payitahtı İstanbul'a iade ederken bir flaneur gibi dolaştırıyor.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi
Altın Klasik Tex Sayı: 38
Takas Yeri / Sunset Çiftliği / Son Poker / Sonsuz Kin

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi
Tex Süper Cilt: 46
Kızılderili Şerif / İnsan Evi / Mıssouri! / İki Çete

haysat

Devrim Kunter / Çizgi Roman Dizisi
Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri

Devrim Kunter'in yarattığı çizgi roman kahramanı Seyfettin Efendi yeni kitabıyla raflarda yerini aldı. Üstelik bu sefer farklı yazar çizerlerin desteğiyle oluşturulmuş 22 kişilik bir kadroyla beraber. Kısa maceralardan oluşan bu albümde Seyfettin Efendi ve arkadaşlarının Osmanlı İmparatorluğu'nun son döneminden II. Dünya Savaşına kadar gelen geniş bir zaman diliminden hikayeleri var. Yeni seri "Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri" Seyfettin Efendi ve dünyasını daha yakından tanımak isteyenler için iyi bir fırsat.

haysat

Çizgi Düşler / Çizgi Roman Dizisi
Nathan Never Cilt:14
Mars'ın Efendileri / Geçmiş Hayatlar / Birinci Seviye

Mars'ın Efendileri
Yeraltı Dünyası adlı maceranın devamı... Sigmund'un dostlarının bedenlerini ele geçiren yaratıklar aslında Mars kökenli ve mutasyon geçirebilme özelliğine sahip canlılardır. Nathan bir yandan dostlarını bu yaratıklardan kurtarmaya çalışırken, bir yandan da bu yaratıkları onları ele geçirip yok etmek isteyen gizli bir askerî birimden korumaya çalışır. Mars kökenli bu inanılmaz yaratıklar da bunun karşılığında Nathan'a bir ödül vereceklerdir elbette.

Geçmiş Hayatlar
Bir gün Dermody adlı bir doktor, Alfa Ajansı'na gelip uzun süredir görüşmediği ikiz çocuklarının bulunmasını ister. O arada Nathan ve arkadaşları da fahişeleri öldürerek şehre korku saçan bir seri katilin peşine düşmüştür. Dermody'nin çocuklarını da bu arada çok çabuk bulabileceğini düşünen Nathan, fena halde yanıldığını da kısa sürede anlayacaktır.

Birinci Seviye
Şehrin birinci seviyesinde gaz sızıntısı yüzünden oluşan bir felaket altmıştan fazla kişinin ölmesiyle sonuçlanır. Hemen ardından da Nathan'ın Paul adlı bir arkadaşının sevgilisi intihar eder. Buna inanmayan Paul de Alfa Ajanımızı bu olayı soruşturmaya ikna edecek, sonrasındaki olaylar inanılmaz bir suistimal ve soygun dalgasını açığa çıkaracaktır.

Saguaro Cilt:4
Özgür Ruhlar / Avcılar ve Avlar / Tanığı Öldürün

Özgür Ruhlar
Hapse düşmüş Kızılderililere hem zihinsel hem de fiziksel işkence yapıldığı iddialarının araştırılması için hapse giren Saguaro orada eski bir dostuyla karşılaşacaktır.

Avcılar ve Avlar
Tanık koruma programına alınan küçük Miguel'i bulup öldürme denemeleri ardı ardına tekrarlanmaktadır. Üstelik bu kez işin içine bir kez daha Kobra Ray de karışmıştır.

Tanığı Öldürün
Noah Folsom'un kendini suçlayacak en önemli tanık olan küçük Miguel'in öldürülmesine karşı verdiği ödül neredeyse tüm suç dünyasının ağzının suyunu akıtmaktadır. Çocuğu korumak için tüm güçleriyle uğraşan Saguaro ve Kai için işler artık çok daha zorlaşmıştır.

haysat

Storia Da Altrove 5 - Başka Yer'den Hikayeler (2 Albüm)
Beyaz Perdeden Gelen Dehşet / Karanlıktan Dönen Prens

Karanlıktan Dönen Prens
1902 yılında tam da taç giyme törenleri sırasında bir vampirin saldırısına uğrayan kral VII. Edward mucizevi bir şekilde kurtulur. İngiliz istihbaratında özel bir bölümün başı olan Mycroft Holmes, olayların perde arkasını öğrenebilmek için hem Başka Yer ajanlarından hem de Prof. Van Helsing'den yardım almak zorunda kalacaktır.

Beyaz Perdeden Gelen Dehşet
1918 Aralık ayı New York... Bir yandan Dünya Savaşı'nın bitişi kutlanırken bir yandan da ünlü kaçış sanatçısı Harry Houdini ilk filmiyle beyazperdeye adım atmaktadır. Derken filmde kullanılan bir robot gerçekten de canlanıp şehre ölüm saçarken Başka Yer ajanları bu çılgınlığı sessizce örtbas etme çabasına girişeceklerdi. Üstelik de bu olayın çözümü ünlü yazar Jack London'ın günlüklerinde yatmakta...

Shangai Devıl Sayı: 4
Santaj / Cesaret Gösterisi

Şantaj
Kahramanımız Ugo, asilerin eline düşmüş olan babasını kurtarmaya çalışmaktadır. Bu uğurda asi Şaolinlere silah sağlamak için akıl almaz entrikalara karışmak zorunda kalacaktır.

Bir Cesaret Gösterisi
Asilere silah sağlamak zorunda olan Ugo yeniden Şangay'a döner. Oradaki eski dostlarını bulup yardımlarına ulaşabileceğini düşünmüştür, ama başarabildiği tek şey olaya İngiliz gizli servisinin de dahil olmasıyla her şeyi arap saçına çevirmek olacaktı...

haysat

NTV / Çizgi Roman Dizisi
Sherlock Holmes / Korku Vadisi

"Korku Vadisi'ne gittim ben..."

"Tehlike var! " Sherlock Holmes'um şifresini çözdüğü uyarı mesajı,Sussex'teki Birlstone Malikanesi'nde yaşayan ve çalışma odasında meçhul biri ya da birileri tarafından feci şekilde öldürülen Amerikan beyefendisi John Douglas'ı kurtaramayacak kadar geç gelir.John Douglas kimdi,alyansı niye parmağında değildi ve kayıp halterin hayati önemi neydi?

" Henüz oradan çıkmış değilim. "

haysat

Marmara Çizgi / Çizgiroman Dizisi
Punisher Max Cilt 2: İrlanda Mutfağı

Çizgi roman dünyasının en kışkırtıcı yazarlarından biri, çizgi roman dünyasının en kışkırtıcı karakterlerinden birine yeni bir yön veriyor-hem de keyfine göre! Hell's Kitchen'daki bir pubda bomba patladığında, Frank Castle, kendisini iki ölümcül çeteyle karşı karşıya getiren bir göreve atılmış bulur. Kesin olan tek bir şey vardır: Punisher asla taviz vermeyecektir. Bu cilt, GARTH ENNIS (The Boys) tarafında yazılıp LEANDRO FERNANDEZ (Wolverine) tarafından çizilen Punisher Max serisinin #7-12 arasındaki sayılarını içermektedir.

haysat

Rodeo Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Ken Parker Sayı:51 / Gelecek Durak Stockton

Kahramanımız Ken Parker, bir posta arabasında seyahat etmektedir. Durak noktalarından birinde gizemli yabancıların kendisine sataşması üzerine kavgaya karışır. Bir sonraki durak olan Stockton'da indiğinde, onu da, diğer yolcuları da büyük bir sürpriz beklemektedir...
Demokrasinin oy çokluğundan ibaret olup olmadığı, tehditle susturulan basının kamu denetimindeki önemi ve silahların, kaba kuvvetin üstünlüğüne boyun eğerek yaşayan bir halkın nereye kadar onurlu kalabileceği, gelişme halindeki bir vahşi batı kenti olan Stockton üzerinden bu kitapta sorgulanmakta.

Yerel gazete Stockton Monitor'un sahibi ile Ken arasında gelişecek dostluğu, Fransız aksanlı güzel şantöz ile Ken'in kaçamaklarını ve çok sayıda renkli yan öyküyü Ken Parker'ın 51. kitabında bulacaksınız.

haysat

Dragonero Sayı:1
Ejderha Kanı - Simyacının Sırrı

Ejderha Kanı (Orjinal sayı 1): İmparatorluğun güneyinde Baijadan adşı bnir liman kenti... Kara Ejderha (Dragonero) olarak bilinen Ian Aranill, arkadaşı Gmor (bir ork), orman elfi Sera ve Teknokratlar Sınıfından kardeşi Myrva gizli araştırma görevindedirler. Birileri ork kabilelerini isyana teşvik etmek için onlara silah sağlamaktadır. Ama bizimkiler çok daha tehlikeli bir silahla karşılaşır: Sönmeyen Ateş. Böylece Ejderha Katili ve yoldaşları bu korkunç silahın yaratıcıları bulmak için çok tehlikeli bir maceraya atılacaktır.

Simyacının Sırrı (Orjinal sayı 2): Güneş Denizi'nin güneydoğu kıyıları. Ian, Gmor, Sera ve Myrva, sönmeyen ateş biçimindeki ölümcül silahın izini bulabilmek için eski büyücüler sınıfının en kudretli isimlerinden olan Alben'i aramaktadırlar. Yaşlı büyücü sayesinde belki de o karanlık düşman hakkında bir şeyler öğrenmeyi umuyorlardı. Ama yaşlı büyücü onları pek de hoş karşılamayacaktır; üstelik olayla aslında Ian'ın altı yıl önce çıktığı bir başka İmparatorluk göreviyle de bağlantılır...

Lilith Sayı:4
Karanlığın Tam Ortası / Mum Alevi ile Gece Kelebeği

Karanlığın Tam Ortası (Orjinal Sayı: 10): Yer Belçika Kongosu ve zaman da XIX. yüzyılın ikinci yarısı. Lilith Kongo havzasındaki uçsuz bucaksız nehrin tehlikeleriyle yüzleşmekteyken bir yandan da uygar olduklarını düşünen sömürgecilerin yerel halka uyguladıkları zalimliğe tanık olur. Büyük kâşifler dönemi yaşanmakta ve Avrupa ülkeleri, verimli Afrika topraklarını yağmalamak için yarışmaktadır. Yolu dönemi ünlü ismi Henry Morton Stanley ile kesişen kahramanımızın önünde inanılmaz bir dünya ve belki de asla anlatılamayacak bir macera uzanmaktadır.

Mum Alevi ve Gece Kelebeği (Orjinal Sayı: 11) Yer Mısır ve zaman da 1798 yılı. General Bonaparte'ın komutasındaki Doğu Ordusu, İskenderiye'de konaklamıştır. Mısır'ın Fransız güçleri tarafından işgal edilmesinin önünde dikilen tek engel Türk Memluk beyleridir. Fransız ordularının yanında Mısır kültürünü anlamaya çalışan alimler de vardır ve Lilith oralarda bir yerlerde bulmak zorunda olduğu "taşıyıcı"yı ararken böyle bir kültürel keşif grubuyla, Nil nehrini boydan boya geçer. Kahramanımızın orada karşılaşacağı gerçek, bir sufî öyküsünde anlatıldığı biçimiyle Lilith'i şok edecektir...

haysat

Oyun Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Şehir Köpeği - Bağzı Hikayeler

"O" nu zaman zaman hepimizin üzerine dökülen, erimiş bir plastiğe benzetmemiz mümkün. Acısına katlanıp dişimizi sıkarak soğuyup katılaşmasını bekliyor ve sonra da silkelenerek üzerimizden atıyoruz. Tenimizde yarattığı yanıklarda kalmış parçaları küfreden sökerken farkındayız. Yapmak istediğimizi ama yemediği için yapamadığımız bastırmak zorunda kaldığımız duyguların toplamı "O". Ve "O" elinizdeki albümde karşınıza çıkabilmek için "ete kemiğe büründü şehir köpeği gibi göründü."

afu

hanac

Eline sağlık Afu abi.

Büyüksün  :)

tommikser

22 tanesini almışım  :o :o :o Manyak mıyım ben arkadaş.Daha alınacaklar da var :-X :-X

antiochia

Alıntı yapılan: tommikser - 27 Haziran, 2014, 10:22:40
22 tanesini almışım  :o :o :o Manyak mıyım ben arkadaş.Daha alınacaklar da var :-X :-X
Ne yapmışsınız öyle ben indirimli 4 tanesi almışım...:)