Mesih KompleXi - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 02 Nisan, 2014, 16:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

Arkadaşlar selam,

İlk ciltte matbaa 1 formada yanlış katlama yapmış. Cildin yeni baskısı bitmek üzere.
Matbaa tekrar bir aksilik çıkarmazsa hafta sonuna dağıtırız.

tommikser

Merak ve heyecan içinde bekliyorum

hennessy

O zaman değiştiririz kitabımızı seni tekrar aramızda görmek güzel kardeşim....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Birinci cildin yeni baskısını beklediğim için henüz almamıştım.

Yakında alırım, bu hızlı düzeltme için de teşekkürler.

darkwood

Hatalı 1.sayıyı değiştirmek için, hafta sonunu bekliyoruz o zaman.  Bilgilendirme için teşekkürler.
Darkwood Sakinleri..

esattr

Ben Ankara'da henüz hatalı baskısını bile göremeden siz 2.baskıyı mı göreceksiniz? Cık, Cık,Cık... Çok ayıp...

hennessy

İlke kardeşim gene beni ters köşeye yatırdı ya daha ne diyeyim. Bir gün X-Men okuyup (ilk kitap bitti) çizimlerine, aksiyonuna, konusuna vay be diyeceğimi hiç aklımdan geçmiyordu. Mutantların kuyusu kazılıyor aksiyon hat safhada hele çizimler of diyorum. İkinci kitabı da aldım ama araya Nathan son kitabı girecek sonra captan var sonra o var :) teşekkürler kardeşim.

Umar reise bir sorum olacaktı Cyclops ile Professor X arasındaki sürtüşmeyi detaylı olarak anlatır isen sevinirim. Professor X ilk kitap sonunda bana çok pasif bir karakter geldi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Mesih kompleksi öncesi gerginliğin temelinde hem Astonishing X men ikinci ciltteki olaylardan hem de özette yazdığımız gibi Cyclops'un bir kardeşinin daha olması ve bunun profesör tarafından Cyclops'un hafızasından silinmesi ile ilgili.

Ileride bütün bu gerginlik bir ölüme de sebep olacak....

pizagor

Mesih Komplexi 1 ve 2'yi okudum. Takip gerektiren, keyifli ve girift bir hikaye. Benim için bir sürü soruyla  sonlandı. Aklıma en çok takılan mevzu, Hope gerçek bir Summers değil mi? Cable büyüttüğü için mi Summers soyadı taşıyor. Doğumundan babası Scott'ın haberi nasıl olmaz...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Ağustos, 2014, 23:47:37
Mesih Komplexi 1 ve 2'yi okudum. Takip gerektiren, keyifli ve girift bir hikaye. Benim için bir sürü soruyla  sonlandı. Aklıma en çok takılan mevzu, Hope gerçek bir Summers değil mi? Cable büyüttüğü için mi Summers soyadı taşıyor. Doğumundan babası Scott'ın haberi nasıl olmaz...

Eskiden bir rumarpedia vardı  :-\

berkuralcan

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Ağustos, 2014, 23:47:37

Hope gerçek bir Summers değil, kendisi Alaskalı, sıradan bir ailenin kızı. Summers ailesiyle bir alakası yok.

Kendisini Cable büyüttüğü için Summers soyadını alıyor, Scott'un Hope'un babası olması gibi bir durum yok :)

pizagor

Avengers vs X-men'de Hope'a yol yordam gösteren bir Scott Summers olduğunu okuduğumda doğrudan baba-kız ilişkisini yakıştırmışım demek ki. Teşekkürler Berk.

gamlıbaykuş

An itibari ile bitirdim. Konu güzel, çizimler muthiş, kapaklar şahane. Lakin eksik olan birşey onu da bulamadım. Büyük ihtimal eksik X- Men bilgilerimizden kaynaklanıyor. Tanımadığım bir sürü karakter var. Bunlar kimdir ne yapar nereye giderler vs?

Neyse sonuç olarak güzel bir macera idi. Marmaraya teşekürler. Peki Mesih Kompleksinin sonrasında kesinlikle okunması gereken bir macera falan var mı?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 04 Ocak, 2015, 21:58:35
An itibari ile bitirdim. Konu güzel, çizimler muthiş, kapaklar şahane. Lakin eksik olan birşey onu da bulamadım. Büyük ihtimal eksik X- Men bilgilerimizden kaynaklanıyor. Tanımadığım bir sürü karakter var. Bunlar kimdir ne yapar nereye giderler vs?

Neyse sonuç olarak güzel bir macera idi. Marmaraya teşekürler. Peki Mesih Kompleksinin sonrasında kesinlikle okunması gereken bir macera falan var mı?

Manifest Destiny
Utopia
Nation X
Messiah War
Second Coming
Schism
Avengers vs X-Men
Battle of the Atom
Avengers & X-Men: Axis

Bu çizgi romanlar okunabilir.

sulkesen

ben konuyu beğenmedim çok fazla karakter var  ülkemizde yayınlanmayan bir çok sayıyı takip etmeden fazla konu anlaşılmıyor