LUKAS

Başlatan NIC, 03 Nisan, 2014, 12:56:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 02 Haziran, 2014, 02:25:43
Bonelli mini serileri genelde 18 sayı ile sınırlı oluyor ve Çizgi Düşler'in devam eden serileri de bu yıl sonu biter gibi düşünüyorum. Lucas o zamana kadar 8 sayı olsa eder 4 cilt. Seneye okuruz özetle. Güzel bir seriye benziyor...

Yazışmalar ufak ufak başladı. Seneye kalmaz, sonbaharda başlarız görünüyor.

DAMPYR

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 02 Haziran, 2014, 02:46:40
Yazışmalar ufak ufak başladı. Seneye kalmaz, sonbaharda başlarız görünüyor.
İşte bu günün en güzel haberi oldu.İyiki varsın Çizgi Düşler.... 8) :D ;)

Ahmet Oktay

Efendim Bonelli bu seriyi de 24 sayılık bir seri olarak ayarlamış, hazır Lilith ve Orfani'yi belirtmişken bunu da belirteyim.

köstebek

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 10 Haziran, 2014, 00:35:22
Efendim Bonelli bu seriyi de 24 sayılık bir seri olarak ayarlamış, hazır Lilith ve Orfani'yi belirtmişken bunu da belirteyim.

elinin altında bir link varsa, yaz ben de bir okuyayım, gecenin bu sakin vaktinde...
orfani ve lilith içinde geçerli... 

Ahmet Oktay

Orfani için bkz. it.wikipedia.org/wiki/Orfani_(fumetto)
Lilith için bkz. it.wikipedia.org/wiki/Lilith_(fumetto)
Lukas için bkz. it.wikipedia.org/wiki/Lukas_(fumetto)

şuan telefondan giriyorum inşallah linkler acilir.

köstebek

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 10 Haziran, 2014, 00:57:16
Orfani için bkz. it.wikipedia.org/wiki/Orfani_(fumetto)
Lilith için bkz. it.wikipedia.org/wiki/Lilith_(fumetto)
Lukas için bkz. it.wikipedia.org/wiki/Lukas_(fumetto)

şuan telefondan giriyorum inşallah linkler acilir.

Haklı görünüyorsun. Lucas ve Orfani dediğin gibi görünüyor. lilith'e üzülüp bakamadım.

Ahmet Oktay

Lilith 6 ayda bir yayinlandigi icin, içlerinde yayini en geç bitecek olan o yine. Lilith de zannetmiyorum ama Orfani ve Lukas tutarsa belki sinirli seri işinden vazgeçerler diye ümit ediyorum.

köstebek

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 10 Haziran, 2014, 01:22:59
Lilith 6 ayda bir yayinlandigi icin, içlerinde yayini en geç bitecek olan o yine. Lilith de zannetmiyorum ama Orfani ve Lukas tutarsa belki sinirli seri işinden vazgeçerler diye ümit ediyorum.

uzun seri işi artık çok zor. Hem yazarlar hem de okurlar zorlanıyor, öyle yıllarca takip konusunda.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 10 Haziran, 2014, 01:28:46
uzun seri işi artık çok zor. Hem yazarlar hem de okurlar zorlanıyor, öyle yıllarca takip konusunda.

Teks gibi Zagor gibi 500-600 sayı çıkması yönünde bir beklentim yok zaten şimdiki serilerden. Böyle birşeye gerekte yok, dediğiniz gibi hem yazarlar çizerler için zor hem de okurlar için takip etmesi zor. Tabi 18-24 sayıda az geliyor bana seri iyi ise, 50+ sayıdan yana olsam da tadında bırakılması en önemlisi.

pizagor

Bence işin sırrı çizgiromanların bir periyoda bağlanmadan kafasına göre yayınlanmasında. Bu durumda 100 sene sonra da misal bir Carson hikayesi çıkar ve hafiften sıkıntı veren Tex'i ağzı açık okursunuz. Sanat kaygısı taşıyan yaratıları takvime koyabilir misiniz, mesela sanatçılara her ay 96 sayfa bomba gibi bir hikaye vereceksin, tablo gibi paneller çizeceksin diyebilir misiniz ? İşin içindekiler olayı kar çerçevesinde değil de sanat olarak görmedikten sonra nasıl iyileşme olacak ki? Bence bu kadarı bile büyük başarı, hem comics ekolünde hem de fumettide suyunun suyunu çıkardılar ama hala bizlere lezzeti bir çorba diye satıyorlar.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Haziran, 2014, 13:02:43
Bence işin sırrı çizgiromanların bir periyoda bağlanmadan kafasına göre yayınlanmasında. Bu durumda 100 sene sonra da misal bir Carson hikayesi çıkar ve hafiften sıkıntı veren Tex'i ağzı açık okursunuz. Sanat kaygısı taşıyan yaratıları takvime koyabilir misiniz, mesela sanatçılara her ay 96 sayfa bomba gibi bir hikaye vereceksin, tablo gibi paneller çizeceksin diyebilir misiniz ? İşin içindekiler olayı kar çerçevesinde değil de sanat olarak görmedikten sonra nasıl iyileşme olacak ki? Bence bu kadarı bile büyük başarı, hem comics ekolünde hem de fumettide suyunun suyunu çıkardılar ama hala bizlere lezzeti bir çorba diye satıyorlar.

Suyunun çıktığını onlar da biliyorlar. Bu yüzden, ticari kaygılara pek zarar vermeden "sanatsal yaratı" denilen şeyi birazcık öne çıkarabilme adına sürekli kısa serilerde denemeler yapılıyor. Çok uzun süre gitmeyeceği kesin olan konuları veya kahramanları bir kenara atmak yerine kısa kısa serilerle yayımlayarak, tadımlık çeşniler üretiyorlar.   

DAMPYR

24 sayı olarak tasarlanmasına üzüldüm.bak Dampry hala devam ediyor bu serileri niye kısa kesiyorlarki hiç anlamadım.... :-\ :'( >:(

NIC

4. sayı yarın çıkıyor

DAMPYR

Bu seri Dampry'den daha çok tutacak demedi demeyin.... 8) :D ;)

DAMPYR

Lukas yeni yaratıklarla savaşmaya devam ediyor.Bizde ne zaman yayınlanacak Sayın Çizgiliköstebek.... ??? 8) :D