LUKAS

Başlatan NIC, 03 Nisan, 2014, 12:56:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 27 Mayıs, 2015, 12:09:13
Nemo,

Senin gibi usta bir bölüm yöneticisinin, Bonelli'nin sitesini ara sıra kurcalayacağını düşünürdüm...

Lucas bizde de yayınlanacak inanmıyorsan Bonelli'nin telif bölümüne bak diyor.  :)

Nemo

Kostebek abi,

Simdi baktim. Hakliymissin :)  peki ne zaman? 2 sayi 1 arada mi?
Özel Alfa Ajanı

köstebek

Orasını bilmiyorum, yaz geçer herhalde...

Nemo

Sul pianeta perduto isimli albumun telifini de gordum. Forumda konusu gecti mi bilmiyorum ama?
Özel Alfa Ajanı

köstebek

Adını çevirirsek "Kayıp Gezegende" anlamına geliyor.

Nemo, fumetti yazıları azaldığından beri ilk önce bilimkurgular kayboldu... Neyse, zamanı geldiğinde yapılacak birkaç küçük sürprizimiz daha var...

köstebek

Nemo, Bilimkurguda umudumuz sende... Dur bir bakayım, bir yerlerde romanzi ve fumetti bölümü olması lazımdı...

Not: Buradalarmış ... http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1592.0.html

Nemo

Lukas Reborn 4-Canavar

Özel Alfa Ajanı

Ralph

Uzun süredir bir seriyi bu kadar hevesle beklememiştim. Çok umutluyum bu seriden. Gün sayıyorum diyebilirim. Kapaklar efsane, kurgu güzel, konu ilginç gözüküyor.

Bir an önce basılsa da okusak.

Bu arada şu telif sayfasına baktım da çok ilginç geldi yayın alanları. Mesela Teks; Norveç'te, Finlandiya'da ve Hindistan'da bile yayınlanıyormuş, Toplam 14 ülkede yayınlanıyor Teks. "Eee? Ne var bunda?" diyebilirsiniz ne bileyim ilginç geldi. :)

Bir de Türkiye'de yayınlanan bazı eserlerin, telif listesinde gözükmemesi var. Volto Nascosto bunlardan biri. Sanırım bittiği için telifini kaldırmışlar. Ama Cassidy henüz iki sayı yayınlanmasına rağmen Türkiye'de telifi yok gözüküyor.

LukaIn telifleri ise Türkiye ve Sırbistan'la sınırlı kalmış.

Her neyse, yazımı Lukas'a armağan ettiğim şu şarkıyla tamamlıyorum:

Nemo

9- Secilmis

Troll kabilesi, insan dunyasini fethetmek icin secilmis olan liderlerini beklemektedir. Onu durdurabilecek tek kisi ise kahramanimizdir.

Yazan: Michele Medda

Cizen: Massimiliano Bergamo

Kapak: Michele Benevento e Lorenzo De Felici

Özel Alfa Ajanı

caretta

Malum Coronavirüs belasından ötürü 15 gündür eve kapandık. Şimdi,bu mesajı okuyanlar çok şaşıracaklar. Teks fanatiği, Zagor tutkunu Atilla abi Lukas yorumu yazıyor! Üstelik bu ilk macera bazında yorum. Evet, 4 kitabı da peşpeşe okudum. Bana göre çok değişik, sıradışı, bir o kadar da sürükleyici bir seriymiş. Ben hiç "Yürüyen Ölüler", "Dampyr" ve "Dylan Dog" okumadım. Gençliğimde çok "Korku"dergileri okurdum. Belki de bu yüzden "bu ne yaa" diyerek daha ilk kitapta pes ederdim. Çok sert, yeri gelince iğrenç diyebileceğim sahnelerle dolu. Hatta Corona gerilimi de olduğundan ilk iki cildi okuduğum günün gecesi bayağı kabuslar gördüm! Senaryo yazarı, çizerlerini bilmiyorum. Kadın karakterler bayağı kafamı karıştırdı. Kardeşini öldüren Lukas (gerçek adı Jordan Black imiş) dan intikam almak isteyen Wilda Belsen, ona çalışan Zara, Bianca ile Dana da var. İlk kitapta Lukas'ın öldürdüğü Janko Nicolic'in ismi de hep ortalıkta dolaşıyor. 4.kitaptaki "Troller"ise pek anlamadım. Zaten maceralarda geriye dönüşler var. Aynı anda birkaç karaktere dönülüyor. Diyeceğim o ki çok farklı bir çizgi roman okudum. Son kitaba kadar da pes etmeden okudum. Örneğin üç kez denememe karşın "Scalped"hiç sevmemiştim. Saguaro da tam bir hayal kırıklığı idi.B atman bile okumayı denedim. O gençliğimde okuduğum klasik tadı veremedi. Robin'i aradım. Büyük ihtimalle Lukas'ın devam sayıları yayınlanırsa alıp okuyacağım.

Mrtekin

;D

Atilla Ağabey, "Born" cildinden başlayarak, Marmara'nın bastığı "Punisher" serisini bir dene derim.
They drew first blood...

seastar1000

Alıntı yapılan: Mrtekin - 28 Mart, 2020, 14:45:59
;D

Atilla Ağabey, "Born" cildinden başlayarak, Marmara'nın bastığı "Punisher" serisini bir dene derim.
Ben de punisher ve yanlız kurt ve yavrusu nu bır denemenızı önerırım bence bırı tex ın gunumuzdekı halı otekıde eskı zaman japonya dakı halı