Daredevil - Arkabahçe

Başlatan Nightrain, 17 Nisan, 2014, 10:45:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemilngn

Daredevil - Kaideler (Vol.2 71-75 arası sayıları içeriyor)

Bendis - Maleev ortaklığının bitmesine 1 cilt kaldı ama kalite iş hiç bozmadan devam ediyor. Bendis'in çok çizgi romanını okudum ama Daredevil'daki anlatımının seviyesine çok az hikayede çıkabildi. Kaideler bordum katındaki bir odada Daredevil ile ilgili yaşadıklarını konuşmak için toplanmış insanları anlatıyor. Hikaye ilerledikçe bu gizemli kişilerin hikayelerini öğreniyor ve geçtiğimiz bir yılda Hell's Kitchen'da olanlar hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Maleev'in çizimleri harika. Az görünse de kahramanımızın bulunduğu sayfalar poster yapılıp duvara asılacak kadar kaliteli çizilmiş. Elimde tutup okuyabildiğim için şanslı hissettiğim bir cilt oldu.

dean

Bendis döneminin sonunda geldik.

gamlıbaykuş

Kapaktaki Daredevil, nedense bana Freddy Krueger'ı anımsattı  ;D
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Böylece Bendis dönemi sona eriyor. Açıkçası Daredevil'dan bu kadar keyif alacağımı düşünmezdim. Yayınlandığı dönem önemsemeyip de yıllar sonra edindiğim Koruyucu Şeytan ile başlayan yakınlaşmamızda herbir Türkçe Daredevil cildinin ayrı lezzetli olduğunu söylemeliyim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haziran00

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Mayıs, 2018, 22:33:38
Böylece Bendis dönemi sona eriyor. Açıkçası Daredevil'dan bu kadar keyif alacağımı düşünmezdim. Yayınlandığı dönem önemsemeyip de yıllar sonra edindiğim Koruyucu Şeytan ile başlayan yakınlaşmamızda herbir Türkçe Daredevil cildinin ayrı lezzetli olduğunu söylemeliyim.

+1 diyorum, hiç sevmediğim körden kahraman mı olur dediğim bir çizgi romandı ama çizgi romanda da öte süper kahraman da öte bir başyapıtmış :)

ZGeralt

Bendis'in aslında ne kadar yetenekli bir yazar olduğunu hatırlamamıza vesile olan seri.
Daredevil bence Marvel'in en iyi işlerinden biri. Bendis dönemi öncesi de çok güzel hikayeler var, ancak bu dönemle birlikte "sokak hikayeleri" anlatmaya iyice odaklanıyor. Çizimler ve yaratılan atmosfer de müthiş bir uyum içinde. Bendis sonrası, en sevdiğim yazarlardan olan Ed Brubaker dönemi başlıyor (yanılmıyorsam).
Ben de Brubaker dönemi İngilizce olarak ( cilt olarak) edinmeye başladım. Güncele kadar cilt olarak toplamayı düşünüyorum :)

Bu arada süper kahraman janrında en önemli unsurlardan birinin  iyi yazılmış bir "villain" olduğunu düşünüyorum. İlk aklıma gelen en ikonik olan Joker. Burada da Kingpin çok çok iyi bir "villain". Netflix'de yayınlanan dizisinde de Kingpin'i oynayan abimiz döktürüyor, çoğu bölümü tek başına sırtlıyor. Buna da değinmek istedim :)

Nightrain

Yeni cilt yakında çıkacakmış. Bu cildin ve bundan sonra çıkacak 6 cildin yazarı Ed Brubaker.

https://twitter.com/cmmyilmaz/status/1069711923497889794

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

Neden cilt numarasını yeniden 1'den başlatıyorlar ki? Yazar değişikliği ile aynı serinin devamı değil mi? Yani orijinali 1998'de başlayan seri.

Nightrain

Mrtekin

Suç öyküleri kapsamında; Bendis'ten sonra olabilecek (ve hatta daha iyisi) en iyi yazardan devam etmiş görünüyor. Ed Brubaker'li dönemi ben de çok merak ediyorum.

Yalnız Maleev'den sonra "Michael Lark"'ın çizgileri nasıldır, acaba? Şahsen bildiğim bir çizer değil.
They drew first blood...

Nightrain

Alıntı yapılan: Mrtekin - 04 Aralık, 2018, 12:25:06
Suç öyküleri kapsamında; Bendis'ten sonra olabilecek (ve hatta daha iyisi) en iyi yazardan devam etmiş görünüyor. Ed Brubaker'li dönemi ben de çok merak ediyorum.

Yalnız Maleev'den sonra "Michael Lark"'ın çizgileri nasıldır, acaba? Şahsen bildiğim bir çizer değil.

Ed Brubaker'in Captain America hikayelerini çizmişti. Ben seviyorum. Marmara'nın bastığı Captain America'ları inceleyebilirsin.

dean

Orijinalinde The Murdock Papers on üçüncü cilt, bu Ed Brubaker'ın başladığı da on dördüncü cilt olarak geçiyor. Yani Ed Brubaker'a geçildi diye yeniden numaralandırmamış Marvel. Lakin bizdeki Daredevil sırt numaraları ile orijinaldeki sırt numaraları zaten hiçbir zaman tutmadı. Arkabahçe yeni döneminde Daredevil'a devam ettiğinde eskinin devamı şeklinde numaralandırmadı yine birinci cilt diye başlamıştı. Bunda da değişiklik yapmışlar.

Ed Brubaker'lı dönem yedi ciltten oluşacak. Onun ardından da Andy Diggle'ın yazdığı Shadowland eventine geçiş yapacağız.

rumar80

Shadowland'e geçmeyip direkt reborn'a dalsak.....