Çizgi Düşler / Dampyr

Başlatan mandrake66, 18 Nisan, 2014, 08:15:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

İkinci sayı matbaaya doğru yola çıktı.
Bir de önemli not: Bir zamanlar Afrika'da ortalığı darmadağın eden, bizimkileri epey ortalıkta koşturan, Gece Efendileri'nin en pislerinden biri, Vathek geri dönüyor. Akşamları okumayın...

antiochia

Kusura bakmayın ama Dampyr'e bir türlü ısınamadım. Ama ikili sayı yayımlamak bence daha güzel büyük ciltlerden(gönül tek sayı istiyor ama neyse)..Diğerlerinde de böyle yapmayı düşünüyor musunuz?

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 22 Haziran, 2014, 23:41:40
Kusura bakmayın ama Dampyr'e bir türlü ısınamadım. Ama ikili sayı yayımlamak bence daha güzel büyük ciltlerden(gönül tek sayı istiyor ama neyse)..Diğerlerinde de böyle yapmayı düşünüyor musunuz?

Burayı anlamadım? Hangi diğerleri?

antiochia

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 22 Haziran, 2014, 23:55:38
Burayı anlamadım? Hangi diğerleri?
Nathan Never, Lilith,Julia v.b. yayımladıklarınız

DAMPYR

onlar ikili yayınlamak istiyor ama biz istemiyoruz.... ;D :D ;)

antiochia

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 23 Haziran, 2014, 18:24:51
onlar ikili yayınlamak istiyor ama biz istemiyoruz.... ;D :D ;)
Ben isterim şahsen ikili(tekli yayımlanamıyorsa) :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: antiochia - 23 Haziran, 2014, 20:57:54
Ben isterim şahsen ikili(tekli yayımlanamıyorsa) :)
Biz üçlü yayınlanmasından yanayız.... 8) ::) :o

NIC

Dampyr 1. sayıdaki 2. hikaye oldukça güzel.Poe'nun usher Evi öyküsünü hatırlatıyor.william hope hodgson yada Lovecraft okuyormuş hissine kapılbilirsiniz okurken,çizimlerde güzeldi özlemişim dampyri

2. sayıda ise 3 sayılık bir öykü başlıyor,gel bakalım Vathek efendi

abselemon

Aslında yayınlama olayını bence macera şekline göre yapmaları hoş olur. Söz gelimi 3 sayıyı kapsayan bir macerayı tek cilt ve de 3 sayı şeklinde yayınlamak hoş olur. Böylece okuyucu macera'dan kopmaz. Yyaıncı'da yayınlaması gerekn 3 sayıdan birden kurtulur. :D

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: abselemon - 03 Temmuz, 2014, 13:15:11
Aslında yayınlama olayını bence macera şekline göre yapmaları hoş olur. Söz gelimi 3 sayıyı kapsayan bir macerayı tek cilt ve de 3 sayı şeklinde yayınlamak hoş olur. Böylece okuyucu macera'dan kopmaz. Yyaıncı'da yayınlaması gerekn 3 sayıdan birden kurtulur. :D

Telifte o konuda anlaşma yapılıyor, 2'li 3'lü nasıl basılacak belirtiliyor diye biliyorum. Kaldı ki bi cilt ince bi cilt kalın kitaplıkta hiç hoş durmaz.
Bunun dışında Dampyr'in maceraları genelde tek sayıda bitiyor, nadiren 2 sayı süren maceralar var. En azından benim okuduğum kadarı böyleydi ;D

NIC

Önümüzdeki hikaye 3 sayı olacak ve  çizim ve senaryo olarak sağlam geliyor

köstebek

Dampyr 3'ü bugün patrona teslim ettim. Matbaa yoluna girdi...
Çok sert bir macera... Harlan'cığımız uzun zamandır bu kadar çok mermiyi kanla yıkamamıştı. Kendine gelmesi için epey bir ciğer şarap kürüne girmiştir herhalde.

Dediğim gibi ful kontak kavga... son sayfaya kadar silah sesleri kesilmiyor...
Dampyr fanlarına bir kaç soru: 1. Kurjak beyimizin en sevdiği şarkı nedir? Kurjak kelimesinin anlamı nedir?

2. Harlan ve ekibi, ilk sayılarından itibaren kaç tane Gece Efendisi öldürmüşlerdir? Efendilerin isimleri ve macera adlarıyla birlikte...

tommikser

Kurjak sırpça Kurt anlamına geliyor.Bunu ben söylemiş olayım :D

OZAN BALIM

Harlan ne zamandır Gece Efendisi öldürmüyor, ilk bölümlerdeki temposu düştü. Sevindirici haber, bu ay  Dampyr olması güzel. Bir de Julia olsaydı...

darkwood

Ehh madem 3. yolda. İkinciyi bu akşam alıp okumaya başlayım 3.için yer açılsın dedim.
ve ilk hikaye bir solukta bitti bile. Şimdiye kadar okuduğum en güzel hikayelerden biriydi diyebilirim.
Boselli kendini aşıyor. 
Sıra geldi 2. hikayeye..  ;)
Darkwood Sakinleri..