Çizgi Düşler / Dampyr

Başlatan mandrake66, 18 Nisan, 2014, 08:15:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 15 Ekim, 2015, 08:33:08
O ilk 33 sayfayı da hayalinde canlandır :D Fumetti değil mi bak şu şekilde ilerler aşağı yukarı:  İlk sayfalarda bir köyde, kasabada vb birileri vahşice katledilir. Dampyr'e haber gider veya avanesiyle tesadüfen oradan geçmektedir. (Kahramanları bela çeker). Ha devamını 33. sayfadan itibaren okursun

:)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Haftasonu oturup Dampyr'leri okudum. En son 7. cilt cikmis ve orjinal 97 ve 98.sayilar mevcut. 100. sayinin da yer alacagi 8.cilt ne zaman cikar Kostebek abey? Merakla bekliyorum 100.sayiyi :)
Özel Alfa Ajanı

HacıGeraltEmmi

Dampyr'in son cildindeki Gece ve Sis diye başlayıp Ölüm Ordusu adıyla biten, film çekilebilecek kıvamdaki iki fasiküle yayılmış şahane macerasını okudum. Kahramanlarımız eski dostları ile birarada, ezeli düşmanlarından Erlik ve Mavi Kurtlar ile tekrar kapışıyorlar. Tek kelimeyle nefis bir macera.

Yalnız Dampry nedir arkadaş yahu :D
Hem de künyede yazılmış. Hadi forumda bu tür yanlış yazımlar oluyor arada ama yayıncı yapmasın bari :D ;D :)

caretta

Abbas Bey aynı yazım hatası geçen ay çıkan Klasik Teks 26.sayıda da var.
Orijinal 219-220 sayıların İtalyanca isimleri 217-218 sayıların adları.
"Komplo"yani "İl Complotto" "Guerra Sui Pascoli" "Gerilla Savaşı"olarak yazılmış.
Büyük harf olmasına da özen gösterilmemiş. Öteki macera adı da yanlış.
İşte titiz Teks okurları kapak içi yazılara kadar dikkat ederler ve hatayı şak diye bulurlar!

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 05 Ekim, 2016, 19:51:28
Abbas Bey aynı yazım hatası geçen ay çıkan Klasik Teks 26.sayıda da var.Orijinal 219-220 sayıların İtalyanca isimleri 217-218 sayıların adları.
"Komplo"yani "İl Complotto""Guerra Sui Pascoli"Gerilla Savaşı"olarak yazılmış.Büyük harf olmasına da özen gösterilmemiş.Öteki macera adı da
yanlış.İşte titiz Teks okurları kapak içi yazılara kadar dikkat ederler ve hatayı şak diye bulurlar!

Aynen abi, sizin gazınızla klasik Teks'leri okumaya başladım 200 sonrası. Onlarda kapakta denk gelmedi ama iç sayfalarda epey miktar tashih mevcut olduğunu gördüm. Biraz daha dikkat edilmeli.

rumar80

Ben de aynı gazla Klasik Tex almaya başladım.  Ama 101 ve sonrası.  Çizgi düşlere kadar geldim.
  Sırada Chinatown macerası var.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Ekim, 2016, 20:55:36
Ben de aynı gazla Klasik Tex almaya başladım.  Ama 101 ve sonrası.  Çizgi düşlere kadar geldim.
  Sırada Chinatown macerası var.

Senin ve Attila abinin yazdıkları itkiledi zaten sevgili doktorum. Yoksa hiç niyetim yoktu klasiklere :) Galep'li maceraları atlıyorum, Niccolo'ya ise katlanıyorum şimdilik ;D

Diyerek nokta koyalım Teks'e kendi başlığında vakit ayıralım, sevgili Dampyr'imze haksızlık olmasın kendi sayfasında ;)

rumar80

Dampyr yakında 100. sayısı ile aramızda olacak. Bu güzel bir haber ama geleceği. ...
  İşte o karanlık

memospinoz

Gerçeğin nerede bitip kâbusun nerede başladığını merak edenler için...
Harlan Draka ve dostları ilk renkli maceralarıyla karşınıza geliyorlar...

Büyülü Köy
Bir önceki sayıda başlayan macera, tuhaf kıvrımlarla devam ediyor. Nerededen geldiği bilinmeyen svastikalar kahramanlarımızı hiç beklemedikleri noktalara sürüklemektedir. Hani bazen kendinizi yoğun bir sisin içinde bulursunuz ve kulağınıza garip sesler, orada duyulmaması gereken sesler gelir ya... işte kendilerini tam olarak böyle bir durumun içinde bulan Harlan Draka, zaman döngüsünün dışında klamayı becermiş bir köyde, geçmişinden kopuk parçalarla karşılaşmak üzereydi...

Dünyanın Kralı
Harlan bir sabah gerçekliğin ve fantezinin arasında sıkışmış karanlık bir dünyanın tam ortasında uyanır. İşin içinde eski düşmanı Mavi Kurtların lideri Martin de Vere ve öz babası Draka da vardır. İşler birden fazlasıyla karışır. Karmaşık bir teknoloji âleminde Harlan çıkış yolunu ararken, bir yandan da o büyülü svastikalar aracılığıyla "dünya'nın kralı" tahtına kimin oturacağı meselesi çözülmek zorundadır...
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 22 TL

rumar80

Sonunda yeni sayıyı okudum. Bildiğiniz gibi bu sayı orjinal 99 ve 100. sayıları iceriyor. Kahramanlarımız bir önceki sayıda bıraktığımız yerde buluyor ve Harlan ile babasının yüz yüze karşılaşmalarına tanıklık ediyoruz.
   Birbirinden bağımsız maceralar gibi görünse de geçen sayıdan süren öykü burada sürmekte ve maalesef sonlanmamakta.
   Bazı yanıtlar alıyor muyuz?  Evet ama çok tatmin edici değil.  Hatta daha fazla sorular da kafamızda oluşuyor.  Ama Biselli'nin yazarlığı burada bizim karşınıza çıkıyor. Her karakterin, her sorunun bir önemi var ve zamanla anlayacağız.  Umalım bu zaman çok uzun olmasın diyeceğim ama satışlar aksini söylüyor.
   Yine de 100 sayıya ulaşmak ta ayrı bir güzellik. Keyifli okumalar.

Mrtekin

Dampyr 8 biraz önce bitti. Ben de beğendim.

99 ve 100. Sayıyı güzel kurgulamışlar. Olay bambaşka yerlere gitti. Boselli yine yazarlığını konuşturdu. Majo ve Andreucci'nin çizimleri de çok dinamik.

9. Sayfada; iki yağmacı Kazak'ın "Delikanlılarla genç kadınları ayırın! Onları Türk'lere satarız!" lafları beni biraz gülümsetti. Lafların geçtiği yer ve zaman; Polonya-1648.

ÇD, Julia ve Dampyr'in iki yayın arasında uzun fasılalar bırakılabilirse anca kendi maliyetlerini çıkartabildiklerini (yani 500 kişiye ulaşabiliyorlar.) daha önceden belirtmişti. Hal böyleyken; dilerim; 9 ve sonraki ciltlerle en azından "3 ayda 1" şeklinde buluşuruz. 3 aydan daha fazla olacak araların; serileri daha da fazla istikrarsızlaştıracağına inanıyorum.

Hayırlısı, diyelim. En azından ilk 100'ü gördük. ;D
They drew first blood...

haysat

Çizgi Düşler'de Fumetti adına Teks ve Zagor dışında ki yayinlar malesef istenilen satış rakamlarina ulasmıyor. ( nedenleri tartışılır )

Hal böyle olunca doğal olarak Çizgi Düşler'de yavaş yavaş Comics'lere yönelmeye başladı.

Saguara hariç hiç bir Fumetti yayininı bırakmayacaklarmış fakat Teks ve Zagor hariç diğer yayinlar da kapalı devre olayina geçebiliriz dediler.

Bekleyip göreceğiz..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

rumar80

Kapalı devre tamam da basım sıklığı ne olacak asıl soru bu?
  Yılda bir basılacak kapalı devre bir Dampyr benim ilgimi çekmez ve çok sevsem de almam.
   Nathan da kapalı devre ama ne kadar oldu aylık seri çıkalı?

altay1944

Galiba bazı yayınlara tavır koyma zamanı geldi.Kapalı devre olunca yayının ederi 34 tl gibi bir çizgiroman için çok yüksek bir fiyata yükseliyor.Birde bunun okuyucuya ulaşma sorunu eklenince kapalı devre yayın anlayışına sıcak bakmıyorum.Tamam etiket fiyatı diğer yayınevlerinde de yüksek ama onları gerek fuarlardan gerekse diğer satıcı kaynaklardan daha ucuza indirimli almak olası.Diyeceğim benim için bile eleme başladı...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

çizgidüşler

Merhaba,

Konuya kısa bir açıklık getireyim.
"Kapalı Devre" ismi Sayın Köstebek tarafından ortaya atıldı, ama bizim kapalı devre satacağız şeklinde bir dağıtım yöntemimiz yok. Bizim yaptığımız şey;
- Az satan kitapların elimizde gereksiz stok ve ekstra maliyet oluşturmaması için baskı adetlerini azaltmak
- Dağıtım fiyatlarını %50 den düşüğe çekmek (bu arada genelde normalde etiket fiyatlarının %40-50 sine dağıtılıyor kitaplar, yani 30 TL etiketi olan bir kitabı biz yayınevi olarak 15-18 TL ye satıyoruz aslında dükkanlara).
- Dağıtımı iadesiz yapmak, yani iadesiz peşin satış yapmak.

Buradaki amacımız da kitapların bize getirdiği zararın bir kısmını dükkanlara ve ne yazık ki okuyucuya yansıtmak.
Bu indirim oranıyla ve iadesiz olarak DR ve diğer satıcılar bizden bu kitapları almadığı için buralarda satılmıyor bu kitaplar, biz göndermediğimiz için değil. Bu şekilde çalışan her yere kitap yolluyoruz. Kendileri düşük kar oranıyla satış yapmak istemiyorlar herhalde.

Şu an gelecek yılın sözleşmeleri ile ilgili görüşüyoruz. Sözleşmeler kesinleştiğinde fumettilerin 2017 aylık yayın takvimini oluşturup paylaşıyor olacağız. Ama genel olarak Teks ve Zagor dışında devam eden serileri 2,3 veya maksimum 4 aylık periyotlarla yayınlamak hedefimiz. Bu yıl kısmen bizden kısmen de elde olmayan sebeplerden (ülkemizde yaşanan gelişmelerden herkes haberdar) periyotlarımızda ciddi dalgalanmalar olduğunun farkındayız. Bunun 2017 de de olmaması için çalışıyoruz.

Kolay Gelsin...

Çizgi Düşler