Darwin - Hoz Comics - Romanzi a Fumetti No:7

Başlatan darkwood, 22 Nisan, 2014, 15:52:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Hoz Comics, Bonelli'nin Romanzi serisinden DARWIN adlı çizgiromanı Mayıs 2014 ayında yayınlıyacağını face de bugün okurlarına duyurdu.

Darkwood Sakinleri..

s.b

Yeni olsun bizim olsun. Hoz Comics bizim için çok değerli bir yayınevidir.

Kim bilir kaç klasik seriyi daha yayınlayacaktır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

Yeni bir post-apokaliptik heromuz olacak. Zombiler, virüsler, afetler, maymunlar,  nükleer savaş vs vs.

Bu türde ekmek çok  :D
Crom! Ölüleri Say...

Mister NO

Çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Kapağı beğendim. Paris'te işler yolunda değil galiba  :P

DAMPYR

Bu seride kendini okutturmaya başladı.

Güzel gidiyor konular çok iyi... 8) :o :D

kalidor

Ne zaman çıktı da aldın okudun sayın Kızılmaske :D

Copy-paste'in de bir sınırı var  ;D
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 23 Nisan, 2014, 20:20:14
Ne zaman çıktı da aldın okudun sayın Kızılmaske :D Copy-paste'in de bir sınırı var  ;D

Ben seri konuları çok güzelleşti demek istemiştim. Elbetteki daha okumadım.

Çıkınca mutlaka alacağım sayın kalidor... ;D :D ;)

Ralph

Kapağı hayli ilgi çekici. Atmosfer güzel gözüküyor:

Henüz başlamadım ama Romanzi a Fumetti serisi gerçekten çok güzel gözüküyor. Bu ay Darwin dahil hepsini toptan alacağım.

Konusu hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilecek olan varsa çok güzel olur.

V

Çizimler güzeldi.Öykü ve senaryo olarak ise serinin en zayıfı olduğunu söyleyebilirim.(Kan Bağı'nı okumadım henüz).Artık gına getiren "Armageddon" öykülerinin bütün klişeleri vardı.

Sonu itibarıyla devamı gelecek gibi bitirilmiş.Gelmeyecekse eğer öykününün açık uçlu bırakıldığını söyleyelim..

Bu arada HOZ'un bir şekilde; düzensiz de olsa yayıncılığa devam etmesi Dylan Dog ve Kit Taylor serilerinn devamlarının geleceğine olan inancımızı sürdürmemize vesile oluyor.
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Ben de şu anda 200. sayfaya falan geldim.

Gerçekten de hikaye çok zayıf geldi.

Ama finalini merak ediyorum.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 07 Mayıs, 2014, 10:44:51
Ben de şu anda 200. sayfaya falan geldim.

Gerçekten de hikaye çok zayıf geldi.

Seri Güzel gidiyor derken yanıldık mı ne... ??? :o :-\

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 07 Mayıs, 2014, 10:44:51

Tam bir final olmadı.

Seri olarak devam edeceği belli oldu.

Dragonero gibi Romanzi a Fumetti yeni bir seri daha doğurdu.

Ama ben hikayenin bitmesini tercih ederdim.

altay1944

Çizgiroman beklentilerimiz kişiden kişiye değişiyor olabilir.Ben bu tarz seri veya tekilleri seviyorum.Darvin güzel başlamış ucu açık bırakılmış bir albüm olmuş.Bonelli bu uygulamayı yapıyor artık .Eğer albüm beğenilirse devamı geliyor.Tıplı dragonero gibi yakında bu seride karşımıza çıkar.Çizimler güzel yakılıp yıkılan bir fransa ekmek ve su mücadelesi ve bilmem nereye ulaşma çabası...Hainlikler ninjavari savaşçı prof...Okuyun pişman olmazsınız.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

Uzun süredir merak ettiğim ama yeni alıp okuyabildiğim bir albüm oldu. Kıyamet sonrası öyküleri sevdiğim için atmosferi genel olarak beğendim. Senaryoda boşluklar, klişeler var. Post-apokaliptik öğelerden göktaşı, dieselpunklar ve sefalet bolca var. Virüs veya zombiler albüm seri haline gelirse çıkar büyük ihtimal.  Yine de barındırdığı birkaç gizemli unsur, atmosfer veya yol öyküsü olması sebebiyle yaklaşık 300 sayfa sıkılmadan okutuyor. Sonunu belki tutar da seriye bağlarız düşüncesiyle açık bırakmışlar. Halbuki Dragonero da vasat bir albüm olmasına rağmen sonunu iyi kötü bağlamışlardı. Öyküdeki Japon yakuzanın oldboy vari görünümü de gözden kaçmıyor.

6.5/10
Crom! Ölüleri Say...

s.b

Yine okumakta geç kaldığım bir kitap. Sonu hariç keyifle okudum. Sonu çok yavan olmuş.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN