YAYIN PLANI ...ÖNERİLERİNİZ...

Başlatan köstebek, 24 Nisan, 2014, 23:31:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 25 Nisan, 2014, 18:37:46
Shangai Devil'de yayınlanacak 5 cilt (10 sayı) kaldı, yanılıyorsam düzeltin lütfen. Bu da aşağı yukarı 1 yıl sonra seri tamamlanacak demek oluyor, Shangai Devil tamamlandığında ondan oluşan boşlukta da Zagor ve Tex yan seriler yayınlanabilir mesela :)

sanırım öyle olacak, önden hızlı bir şekilde kısalar ayıklanacak, gerisine bakılacak...

tommikser

Bu tablo çok güzel.Eğer Tex ve Zagor'a yükleyecekseniz Amerikan'lar ikisi aynı anda değil biri bir ay diğeri bir ay olacak şekilde bir boşluk yaratılabilir.Bu boşluğa sırasıyla yan seriler konulabilir.

seastar1000

julıa aylık olsun bırde amerıkan eger 100 bullets olacaksa oda aylık olsun
bunlar benım gönlümden gecenler

Ahmet Oktay

köstebek

Senin de belirttiğin gibi şimdilik şangay devil (5 cilt kaldı) ve başka yerden hikâyeler (3 cilt) kaldı aylık verilerek bitirilmeye aradan çıkarılmaya çalışılacak.
Tex ayda 2 tane, Nathan ayda 1 tane. Gerisini de 2 aylık dönüşümler halinde zorluyacağız. Arada birkaç tanesi kesik yiyebilir; duruma göre bakarak yaz sonuna kadar yükü hafifletir ve asıl (uzun) serilerle yola devam ederiz.

altay1944

Acaba diyorum 2015 için bir yayın planı oluşturulabildi mi?Yoksa satışa göre sallapati yayın akışı devam mı ediyor?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 03 Mart, 2015, 11:47:54
Acaba diyorum 2015 için bir yayın planı oluşturulabildi mi?Yoksa satışa göre sallapati yayın akışı devam mı ediyor?

Bir yayın planı oluşturuldu tabii, ama kitap basım sayısını bir türlü sakinleştiremediğimiz için sana şimdi tek tek söyleyemiyorum. Şöyle maddeler halinde aktarayım...

1. Fumettilerde öncelikle Teks ve Zagor'a ağırlık verilecek... Teks konusunda önce şu maxiyi bitirip ardından da aylık sayıları arttırmaya uğraşıyoruz.
2. Fumettilerin bir kısmının yayımı epey azaltılacak. Altay 1944 kişisel olarak merak ettiği için söyleyeyim Nathan'da o grubun içinde, ama yine de şartları sonuna kadar zorlayarak ona biraz daha destek olmaya çalışacağız.
3. Dampyr ve Julia'yı da kollayacağız, ama gerisi senede bir iki anca basılır. Zaman içinde diğerlerinin satışı 500, 600 barajına gelirse tabii yine basımları hızlanır, ama bu tamamen okurların ilgisi ve desteğine bağlı...
4. Sene içinde iki yeni Fumetti serisine de başlayabiliriz. Eskiler satmıyor, ne yeni serisi diyenler, elbette sonuna dek haklı; ama bizim de kıçımıza rahat batıyor, o yüzden  de biliyoruz ki kendi düşen ağlamaz...
5. Comics'lerde serilere devam ediyoruz. Yanlarına birkaç şey da eklenecek gibi, ama şimdilik açıklayamıyorum...
6. Frankofonlarda Edelweiss ve Long John Silver ile bu seneyi kapatacağız gibi...

Sonuç olarak aylık planlar halinde gitmek bizim şu anki halimize çok daha uygun. Daha önce günlük, haftalık planlar yapıyorken, bu  sene en azından aylık planımızı söyleyebiliyoruz. Bizim için büyük bir adım bu. Belki seneye "altı aylık" planlara geçebiliriz...

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mart, 2015, 12:13:27
5. Comics'lerde serilere devam ediyoruz. Yanlarına birkaç şey da eklenecek gibi, ama şimdilik açıklayamıyorum...

Bakın size uygun kısa bir seri  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7755.0.html

emre ozdamarlar

köstebek

Belki de alınmıştır o seri. Şu aralar ortalıkta bir telif savaşları sürüyor...

kalidor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 03 Mart, 2015, 12:22:20
Belki de alınmıştır o seri. Şu aralar ortalıkta bir telif savaşları sürüyor...

6 ayda bir de olsa Brendon'ı yarım bırakmayın Köstebek abi. 500 değil de 250 adet basın gerekirse. Seriyi yarıladık sonunu da getirelim.
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Kimse yarım bırakmak istemiyor da, durumu harbiden çok kötü abi.

Mrtekin

Çetin Abi, selam,

Yayın planına beş küçük itirazım var.

1- Hikayeleri de kollanacaklar arasına katsanız.

2- Nathan da basacaksanız ana akım basın, spin off basmayın.

3- Renkli Teksler de 2 tane kaldı, bi de Serpierinin ki var, 3. Bunları da, Maksinin arkasına taksanız da, İtalya ile günceli yakalasak.

4- Bi de Lilith?

5- Bi de Zagor Renkli?
They drew first blood...

Mrtekin

Bi de son dakikada aklıma geldi.

Vertigo dan, DMZ'yi alsanız? süper olur, yakışır....
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: Mrtekin - 03 Mart, 2015, 17:50:21
Çetin Abi, selam,

Yayın planına beş küçük itirazım var.

1- Hikayeleri de kollanacaklar arasına katsanız.

Olur, Mehmetcim, katarız, seni mi kıracağız

2- Nathan da basacaksanız ana akım basın, spin off basmayın.

Bizim fikrimiz de o yönde zaten...

3- Renkli Teksler de 2 tane kaldı, bi de Serpierinin ki var, 3. Bunları da, Maksinin arkasına taksanız da, İtalya ile günceli yakalasak.

Renkliler yılın ikinci yarısı diye planlanıyor

4- Bi de Lilith?

Lilith'den zaten tek ciltlik malzeme birikti, onu da en yakın zamanda basarız...

5- Bi de Zagor Renkli?

Şu özel ve maxilerde bir ilerleyelim, sene içinde bir yere sıkıştırırız...