Dragonero - Çizgi Düşler

Başlatan Ahmet Oktay, 26 Nisan, 2014, 18:42:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Çizgi Düşler tarafından ilk sayı yayınlandı;
[IMG]http://i60.tinypic.com/293u3h3.jpg[/img]

hanac

Bu hafta sonu aldım, daha önce Oğlak'dan çıkan sayıyı okumuştum.

O tek sayılık macera tutunca, seri haline getirdiler.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3934.0.html

Ahmet Oktay

Bende almayı planlıyorum bu seriyi, Ejderhalar ve fantastik hikayeler her zaman ilgimi çekmiştir :D

köstebek

Oğlak'ı bastığı macerayı sıfır numara veya giriş olarak sayıp ona göre okursanız, hiç zorlanmadan devam edebilirsiniz!

köstebek

Ne bir yorum yapan var. Ne de bonelli comics adı altında kendine ait bir konusu...

rumar80

Sabır sevgili köstebek, sabır.
   Piyasada o kadar çok çizgi roman var ki almak ta okumak ta zaman gerektiriyor. Hele bir de benim gibi İngilizce alıp okuyanlar için olay daha da zor.

kalidor

Cumartesi akşam Özer Sahaf'tan fırından çıkar çıkmaz almıştım ve dün de okumaya başladım. Her sayıda tam macera yok. Yani seri devamlı ve aslında ana öykü içinde 2 tane içiçe macera barındırıyor. Biraz yavaş gibi ilerlese de başlangıç için hiç fena değil. Maceranın sonu meraklandırıyor. Bir Conanperver olarak LOTR evreninden pek hazzetmem. Yani elfler, cücler, orklar vs pek sevmem ama Dragonero fantazi çizgiroman boşluğunda bence oldukça iyi. Çizimleri de beğendim. Lililth'in çizimlerini sevenler zaten Dragonero'yu da seveceklerdir.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Şimdi benim gibilerin durumu çok zor.

Önce Oğlak'ın çıkardığı cildi tekrar okumalıyım, hiç bir şey atırlamıyorum.

Zamanında şöyle yazmışım  :) , iki buçuk yıl geçmiş.

Alıntı yapılan: hanac - 21 Aralık, 2011, 08:18:48
Öncelikle ben de çok iyi buldum, gerçekten çok beğendim.

Karakterler çok iyi, Ork karakteri müthiş.

Gölgede kalan sorulara cevapları 2013 de başlayacak seri de bulacağız sanırım.

kalidor

İlk cilde birkaç atıf var ama okumak gerekli değil bence.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 30 Nisan, 2014, 09:34:40
İlk cilde birkaç atıf var ama okumak gerekli değil bence.

İki kitabı da bitirdim ve gayet başarılı buldum. Dragonero Lilith yazarı tarafından yazılıp farklı çizerler ile desteklenmiş.
Bir War Craft'ın Amerikan tarzı uçukluğu bu kitaplarda yok. Fumetti kültürü ile bezenmiş bir fantastik dizi olarak düşünebiliriz.
Birinci kitaplar genel olarak karakter ve konu tanıtımı ağırlıklı olarak geçtiğinden biraz sıkıcı olur, fakat ben ilk kitabı da sıkılmadan okudum.
Bu iki kitaptaki 4 macerada birbiri ile bağlantılı ve 4. macera ile hikaye müthiş bir final yapıyor.
Yani çıkacak olan 3. kitapta yeni bir macera ile gelecek.
Hikayeler İnsan, Elf, Org ve Teknotrat bu dört ana karakter etrafında toplanmış. Bunlara kahramanlarımız desek pek yanlış olmaz sanırım.
Bu dört ayrı karakter, her ne kadar yaşam stilleri, alışkanlıkları farklı da olsa bir şekilde bir araya gelip kader birliği yapmışlar.
İnsan olan karakter başta olmak üzere, herbiri farklı özellikleri ile maceralarda ön plana çıkıyorlar, bazen aralarında "tanıdık" keyifli atışmaları ile maceralara renk katıyorlar. Farklı ortamlar ve güzel çizimlerde bizi başka diyarlara götürüyor.
Bence bu ilk 2 kitaba bir şans verip, muhakkak okuyun.
Darkwood Sakinleri..

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 28 Nisan, 2014, 10:25:58
Bende almayı planlıyorum bu seriyi, Ejderhalar ve fantastik hikayeler her zaman ilgimi çekmiştir :D
Al benden ne o kadar :)

darkwood

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 28 Nisan, 2014, 10:25:58

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 16 Temmuz, 2014, 18:22:50
Al benden ne o kadar :)

Planlar kısa vadeli olsun, hızla alıp okuyun ki serinin devamı gelsin.  ;)
Darkwood Sakinleri..

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: darkwood - 16 Temmuz, 2014, 18:36:36
Planlar kısa vadeli olsun, hızla alıp okuyun ki serinin devamı gelsin.  ;)

Çizgiroman alımlarımı aylık olarak yapsam, aksatmadan her ay alacağım 4D'den biri :) Diğerleri Dampyr, Daredevil ve Diabolik (yayınlanacağını umuyorum).

DAMPYR

Bu tür kitapları pek sevmem ama incelediğim kadarıyla çizgiler gayet güzel.biraz okudum benim bile hoşuma gitti belki bir şans verebilirim.dedikleri gibi fumetti tarzı bir kitap galiba... 8) ??? ::)