Ana Menü

The Losers

Başlatan emre ozdamarlar, 29 Nisan, 2014, 11:50:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Forumumuzda bi kac yerde bu serinin muhabbeti gecmis ama galiba kendine ait basligi yok. Varsa da ben bulamadim.

DC Vertigo'nun 2003-2006 arasinda 32 sayi olarak yayinladigi bir seri The Losers. 2010 yilinda filmi de cekilmisti ama kesinlikle cizgi romanin basarisini yakalayamadi.

Hikaye Andy Diggle tarafinda yazilmis, kendisi Dynamite Entertainment'a gecmeden önce en son Marvel'de Daredevil'i yaziyordu. DC icin de Green Arrow ve Hellblazer yazmisligi var. Hatta yazdigi "Green Arrow:Year One" su an cekilen Arrow dizisinin esin kaynagi bildigim kadariyla.

Konusuna gelirsek The Losers, CIA bunyesinde calisan, dunyayi gezip terörist avlayan bir gruptur ama ihanete ugrarlar. Karsilarinda hem CIA hem de Amerikan Devleti vardir ve muhtesem bir intikam hikayesi baslar.

Hikayeye bir kere baslayinca elden birakmak mumkun degil, harika yazilmis, guzel karakterlere ve dur durak bilmeyen bir tempoya sahip bir cizgi roman The Losers. Zaten okurken bunun filmi cekilmeli dememek imkansiz. Filmin basarisiz olmasi gercekten cok uzucu.

Cizimler genelde Jock tarafindan yapilmis, basit ama stilize bir tarzi var. Artik kendisi DC ve Marvel'in en aranan kapak artistlerinden biri oldu. Dinamik bir hikaye anlatimina sahip her paneli sinema filmlerini andiriyor.

The Losers'in 32 sayisi 5 ciltte toplanmis. Daha sonra 2 kalin ciltten olusan bir edisyonu da cikmis.

hanac

Tanıtım için çok teşekkürler Emre.

Çizgi Düşler'e duyurulur.  :)

emre ozdamarlar

Artik Cizgili Dusler olur, JBC olur, hangisinin gönlunden koparsa :)

dean

Ben sadece filmini izlemiştim. Film ortalama bir aksiyondu. Çizgi roman basılırsa güzel olur.

Nightrain

JBC bassın. Kağıt kalitesi süper. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"