ÇİZGİ DÜŞLER - AY SONU RAPORU

Başlatan köstebek, 29 Nisan, 2014, 15:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abselemon

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 01 Haziran, 2014, 14:38:11
Tolga bizim için çok garip bir seri. Ne kazandırıyor ne zarar ediyor. Resmen bir şekilde ölçüp biçip kendi parasını çıkarıyor ve satışlar o noktada kesiliveriyor. :)
Aslında ben burada çizgiliköstebeğe geriye tolga için basacağınız kaç kitabınız var diye sormuştum. Ama sanırım o kısmı gözden kaçırdı. Sorumu yineliyorum, Tolga'dan daha basılacak kaç tane cilt var?

köstebek

Alıntı yapılan: abselemon - 02 Haziran, 2014, 10:38:03
Aslında ben burada çizgiliköstebeğe geriye tolga için basacağınız kaç kitabınız var diye sormuştum. Ama sanırım o kısmı gözden kaçırdı. Sorumu yineliyorum, Tolga'dan daha basılacak kaç tane cilt var?

Aslında bu soruyu yanıtlayabilecek bir yiğit bizim oralarda yok. Yöntem şöyle: İki ayda bir yayınevinin kargaşası azaldığında patronlar, Tolga'yla görevli beyefendiye "getir ordan bir cilt daha" cümlesini kuruyorlar ve o da hazırlayıp getiriyor.
Yani kaç cilt kaldığını o beyfendinin de bildiğini sanmıyorum. Sonuçta bence, belki 10, belki de 20 cilt kalmıştır. Sayı çok da önemli değil; bir yola çıkıldı, gidiyoruz.

abselemon

Tamamdır, cevabımı aldım. Demek ki daha gidecek baya bir yol var.

köstebek

Alıntı yapılan: abselemon - 02 Haziran, 2014, 20:22:49
Tamamdır, cevabımı aldım. Demek ki daha gidecek baya bir yol var.

Öyle. Büyükbir söylentiye göre, Abdullah Turhan 30 ila 35 arasında Tolga macerası çizmiş. biz henüz 10 tane filan macera bastık. Burdan kestir kalan mesafeyi.
Bir de yine Abdullah Turhan'ın kendi gençliğini anlattığı Bir Zamanlar Trabzonum adlı kitabımızda Tolga'nın ilk macerası var: Fırtına Adam veya Naymanlar. Elinde yoksa, edinsen iyi olur. 

köstebek

Evet, beyler, geldik haziran ayının, "ay sonu raporu"na...

Teks klasik 1; Teks YM1; Zagor Özel 1; Dragonero 2; Brendon 14; Tolga 8; Hikâyeler 4; Alfa Ajansı 2; Dampyr 2 kitapları basıldı.

1. Rakamlarla konuşursak 9 kitap 2136 sayfa...

2. Yayınevinin bir kısmı (Amerikancılar) ve okurların büyük bir kısmı çok kitap bastığımızı ve kitapların bir bölümünün üst üste yığıldığını söylüyor. Okurların cebinde para kalmadığı ileri sürülüyor. Ama yayınları azaltma emellerine henüz ulaşamadılar (yine de en azından fumetti grubunu dizginleme çabalarından vazgeçmiyorlar).

3. Bununla birlikte rakamlara dönüp 3 ayı incelediğimizde...
NİSAN = 6 kitap, 1536 sayfa...
MAYIS = 8 kitap, 1952 sayfa...
HAZİRAN = 9 kitap, 2136 sayfa...
görülüyor ki, her türlü baskıya ve ayak oyunlarına rağmen büyüme sürecini koruyoruz.

4. Kısaca özetlersek... Her güne bir kitap (ayda 30 kitap) hedefine her ay biraz daha yaklaşıyoruz. Bunun için biz nasıl çalışıyorsak, siz de daha çok para kazanıp çizgi romanlara daha fazla para yatırmaya uğraşmalısınız :) . şimdi bu güzel pazar gününü sakin sakin okuyarak geçirelim, ama yarından itibaren herkes daha fazla para kazanmaya çalışmalı. Bunları hepsi şaka, ama açıkça görünen şu: Çizgi roman okumaya daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor....

Hoşça kalın ve bol bol çizgi roman okuyun...

hanac

Haziran Ayı raporu iyi hoş da Amerikan yayını hiç yok.

Y: Son Erkek Sayı 4 ve yeni Vertigo serileri beklediğimizi arz ederim.  :)

dean

Alıntı yapılan: hanac - 29 Haziran, 2014, 11:50:40
Haziran Ayı raporu iyi hoş da Amerikan yayını hiç yok.

Y: Son Erkek Sayı 4 ve yeni Vertigo serileri beklediğimizi arz ederim.  :)

Aynen, American bekliyoruz.

antiochia

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 29 Haziran, 2014, 11:45:10
Evet, beyler, geldik haziran ayının, "ay sonu raporu"na...

Teks klasik 1; Teks YM1; Zagor Özel 1; Dragonero 2; Brendon 14; Tolga 8; Hikâyeler 4; Alfa Ajansı 2; Dampyr 2 kitapları basıldı.

1. Rakamlarla konuşursak 9 kitap 2136 sayfa...

2. Yayınevinin bir kısmı (Amerikancılar) ve okurların büyük bir kısmı çok kitap bastığımızı ve kitapların bir bölümünün üst üste yığıldığını söylüyor. Okurların cebinde para kalmadığı ileri sürülüyor. Ama yayınları azaltma emellerine henüz ulaşamadılar (yine de en azından fumetti grubunu dizginleme çabalarından vazgeçmiyorlar).

3. Bununla birlikte rakamlara dönüp 3 ayı incelediğimizde...
NİSAN = 6 kitap, 1536 sayfa...
MAYIS = 8 kitap, 1952 sayfa...
HAZİRAN = 9 kitap, 2136 sayfa...
görülüyor ki, her türlü baskıya ve ayak oyunlarına rağmen büyüme sürecini koruyoruz.

4. Kısaca özetlersek... Her güne bir kitap (ayda 30 kitap) hedefine her ay biraz daha yaklaşıyoruz. Bunun için biz nasıl çalışıyorsak, siz de daha çok para kazanıp çizgi romanlara daha fazla para yatırmaya uğraşmalısınız :) . şimdi bu güzel pazar gününü sakin sakin okuyarak geçirelim, ama yarından itibaren herkes daha fazla para kazanmaya çalışmalı. Bunları hepsi şaka, ama açıkça görünen şu: Çizgi roman okumaya daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor....

Hoşça kalın ve bol bol çizgi roman okuyun...

Satışlar nasıl?

drgavsever

Sevgili çizgili köstebek,
Birde bu yayınların içerisinde frankofon olsa ,her aya bir tane olacak şekilde .işte o zaman gel keyfim gel .Ne güzel olur..

abselemon

Valla her ay böyle giderse biz aynen batarız. Hele ki benim gibi bir de ev taksidi ödüyorsanız. Bu durumda her ay ortalama bir sayıda kalınması hiç fena olmaz. Mesela 6 kitap gibi. ;DYoksa biz çizgi düşlere çalışacağız sadece. :D

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 29 Haziran, 2014, 14:48:21
Satışlar nasıl?

Satışlar ayna, çal çal oyna.
Bin bereket versin. Beklentilerin epey üstünde görünüyor; her ay daha da yükseliyor gibi. Üstüne bir de Teks ve Zagor abileri de geldi; böylece diğer genç fumiler de rahatladılar, sahipsiz olmadıklarını anladılar. Çok kısa bir süre içinde Martin amca da devreye girecek görünüyor. Üretim hattında da bir sorun yok, birkaç dağıtım noktası daha eklendi. Yaz içinde Amerikalılar da devreye giriyor. Zaten ana plan sonbahar civarı Amerikan saldırısını iyice yoğunlaştırmak...

dean

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 29 Haziran, 2014, 20:45:32
Yaz içinde Amerikalılar da devreye giriyor. Zaten ana plan sonbahar civarı Amerikan saldırısını iyice yoğunlaştırmak...

Konu Comics ise saldırın. Acımayın. Bütün gücünüzle saldırın ;)

caretta

Maşallah   köstebek bey.İki yayınla tıknefes olup havlu atan yayınevlerini gördükçe ne kadar övünseniz yeridir.

abselemon

Çizgi düşler gemileri yakarak yoluna devam ediyor. Bu işte geri dönüş yok. Umarım çok güzel bir şekilde devam eder. Ne kadar eksik kalan ve de yeni başlanacak seri varsa yayınlanması dileğiyle... Özellikle Bluberry serisini devam ettirmenizi çok isterim. Gerçi başkası basacak deniyor ama bir ses seda yok hala o yüzden sizin yayınlanamanız süper olur.

antiochia

fazla açılmasınlar hem bizim hem onlar için...Hele benim gibi İstanbul dışındakiler için