Justice League (2017) - DCEU Film 5

Başlatan dean, 29 Nisan, 2014, 18:47:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Fragman hafta sonu geliyor. Minik teaser Aquaman için;

https://www.youtube.com/watch?v=k_0eu29sejM

dean

dean

dean

dean

dean

dean

dean

xmenac

Ben epey beğendim fragmanı.

Özellikle başlangıçtaki sahne filmi ayrı bir konuma taşımış. Aksiyon beklenildiği gibi çok iyi gözüküyor, diyaloglar da iyi.

dean

Bu filmle ilgili en korkutuğum şey Batman v Superman: Dawn of Justice sonrası gelen "fun" yok eleştirisinin yanlış algılanıp, yanlış uygulanmasıydı. Comic-con fragmanı biraz fikir verse de bu fragmanı izlediğim zaman gerçekten Zack Snyder ve ekibi tarafından "fun" olayının son derece yanlış algılandığını gördüm. BvS için sanki espri yok denmişçesine fragmana son derece vasat espriler eklenmiş. Özellikle Bruce ve Barry arasında geçen özel gücüm zenginlik kısmı Bruce Wayne'i Tony Stark'laştırmaktan başka hiç bir işe yaramıyor. Tony Stark böyle bir laf ettiği zaman bu seyirciye batmaz. Zira Tony Stark zaten böyle bir adam. Zaten buna benzer bir diyalog Avengers filminde olmuş ve kimseyi rahatsız etmemişti. Ama Bruce'tan böyle bir söz duymak son derece rahatsız edici.

Justice League filmi de görüldüğü üzere çok karanlık bir renk paletinde geçecek. Hikayenin tonunu açmışken ve BvS'de en fazla şikayet edilen noktalardan biri filmin filtresiyken yine aynı yola girmek ancak Zack Snyder'den beklenecek bir şey olsa gerek. Film yine simsiyah, simsiyah ve simsiyah. American futbolu oynayan Victor'dan, tekme attıktan sonra kalkan Diana'ya kadar her yere ağır çekim yapmak yine bir Synder dehası.

Onun dışında aksiyon elbetteki muazzam görünüyor. Themyscira ordusunun Parademon ordusuna saldırması gibi son dere epik sahneler göz alıcı. Aquaman'in Parademon'lar ile dövüşü belli ki açıp açıp izlenecek bir sahne olacak. Batmobile üzerindeki Aquaman ise tezahüratlarla karşılanacak bir sahne gerçekten. Üstelik daha Steppenwolf'u Superman'i ve olası bir Green Lantern'i görmedik. Bütün Justice League'in Paradamon ordusu ile dövüşünü görmedik. Aquaman ve Batman'deki gibi ikili comboları görmedik ve elbette The Flash'in neler yapabildiğini görmedik. Aksiyon sahneleri muhteşem olacaktır.

Aquaman muhtemelen filmin yıldızı. Fragmanda bile son derece etkileyici. Hala gözüm kısa sarı saçlarda ama bu Aquaman'in sevileceği kesin gibi. Cyborg filmde Motherbox mevzusunda önemli yer kaplayacak ve Snyder'e göre filmin kalbi olacak zaten. Ama milyon şansım olsa milyon kere Martian Manhunter'ı tercih ederim.

The Flash'e gelirsek Ezra Miller'ın rolü almasından her ne kadar nefret etsem de The Flash'i aşırı derecede seven biri olarak onu kostümler aksiyonda görünce yelkenleri suya indiriyorum. Ezra Miller'ın The Flash'ı benim için hazırsız evlat gibi. Görmediğim zaman sövüp sayasım geliyor ama görünce de sarılıp öpesim geliyor. Hali, tavrı, davranışları kesinlikle Barry izlemini uyandırmıyor. Wally ile de hiç alakası yok. DCEU'nun The Flash'ı tamamen farklı olacak gibi.

Sözün özü fragmandaki bence en büyük sorun "fun" konseptinin yanlış anlaşılması ve yine son derece karanlık filtreler. Onun dışında aksiyon muhteşem görünüyor. Benim bu fragmandan sonra beklentim Transformers filmi kafası. Bir Transformers kadar eğlendirsin yeter diyorum.

dean

dean

DCEU'da Superman'in annesi ve ünlü Marthalardan Martha Kent'i canlandıran Diane Lane, Justice League filminin Avengers'dan daha iyi olmayacağını söyleyerek bir anda interneti salladı.

dean

Dedikodulara göre Justice League için son derece kapsamlı yeniden çekimler yapılacakmış. Bu yeniden çekimler için filmi yeniden yapma gibi bir söylentiler dolaşmakta. Yani Fantastic Four ve Rogue One A Star Wars Story tarzı bir yeniden çekim gündemde. Rogue One'ın yüzde kırkının tekrar çekildiğini söylersem ne demek istediğimi daha rahat anlatmış olurum. Yalnız şöyle bir gerçekte var. Bu derece büyük yeniden çekimler olacaksa daha önceden olması gerekirdi. Filmin vizyonuna çok uzun bir zaman yok. Haber o yüzden biraz sallantıda olabilir.

dean

Zack Snyder'in 20 yaşındaki kızı Autumn Snyder'in Mart ayındaki intihari üzerine Synder filmden ayrılmaya karar vermiş. Filmi Joss Whedon tamamlayacakmış. Whedon bazı sahneleri yeniden yazıp önümüzdeki aylarda yeniden çekecekmiş.

Nightrain

Snyder'a üzüldüm.

Whedon, Age of Ultron'dan sabıkalı ama ortaya iyi bir şey koyacağına eminim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"