Justice League (2017) - DCEU Film 5

Başlatan dean, 29 Nisan, 2014, 18:47:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Apokolips gibi bir gezegenin dünyamızı işgali filmde yoksa Green Lantern Corps'un olmamasını anlarım, yok eğer bu işgal varsa  Green Lantern Corps daha kurulmamış demektir.Sonuçta evreni korumak amacıyla hareket eden adamlar yeni "evrimleşen" bir gezegenin Darkseid tarafından yutulmasını seyretmez heralde  ???

xmenac

Muhtemelen Darkseid'i Justice League 2'de izleriz. Aynı şekilde Green Lantern da ikinci filmde hikayeye dahil olabilir.

maeglin

İzleyeceğim ilk ve son tanıtım, yoksa filmin tamamını izliyoruz trailer fragman derken ama güzel olmuş. Flash'ın kostümü Injustice'den sanırım, aquaman yakışmış gibi, keza Cyborg'da öyle. Keşke green lantern'da olsaydı.

Animvader

Bu DC hakikaten ilginç işler yapıyor.Bir önceki filminde "sözde" öldürüp, duygusal sahne yaratmaya çalıştığı ama ne hikmetse son sahnede ölmediğini gözümüze soktuğu Superman'i Justice League filminin yayınlanan ilk resmi fotoğrafına tabiri caizse şak diye koyuyor.

Filmden o kadar gerekli sahneler kesileceğine, Superman'in ölmesi, cenazesi vs. kesilseymiş keşke.

dean

Zack Synder gerçekten çok ilginç biri olsa gerek. Dc filmlerini nasıl bir düşünce yapısıyla kafasında kuruyor ya da ne yapmak istiyor pek anlamak mümkün değil. Lakin bu onun dehasından felan değil, hala kaynak materyalin yani çizgi romanların neden bahsettiğinden bir haber olmasından kaynaklanıyor. Öncelikle Batman v Superman: Dawn of Justice ile ilgili gelen eleştirileri baya baya yanlış anladığı ortada. BvS gibi karamsarlıkt boğulan bir filmin devamının 2 dakikalık fragmanında 7-8 tane espri varsa ve bu esprilerin yarısını Batman yapıyorsa bu adam gerçekten biraz dengesiz demektir.

Dc filmlerinin The Flash tercihinin hep yanlış olduğunu düşündüğümü söyledim. Ezra Miller'ın The Flash'ına bakıyorum ve düşüncelerimde haklı olduğumu görüyorum. Ezra Miller'ın Barry Allen ile hiçbir alakası yok. Görünüş ve fiziki yapıyı geçtim kişilik olarak da çizgi romanalardaki Allen'ın çok uzağında. Benim bildiğim Barry Allen, nerd havalarında ezik ezik hareketler eden, arkadaş bulmakta zorlanan, bir kelime kurarken 3 kere tavana bakan bir adam değil. Belli ki Barry Allen bu film için sadece isim benzerliği olarak kalacak. Kostümüde çok kötü buldum. Bu kadar mekanik olması gerekmiyordu diye düşünüyorum. Hatta dizideki kostümün bundan çok daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Kostüm dizideki The Flash kostümü ile Ray Palmer'ın Atom kostümünün kötü bir kopyası gibi. Ezra Miller'ın kostüm içinde de son derece vasat durduğunu düşünüyorum.

Cyborg'ü kostümlü olarak fragmanda iki kere görüyoruz. Bana üzerine basılmış teneke kola kutularını hatırlatsada şu an yorum için erken. Zira o kostümün faydalarını aksiyon içinde göreceğimize inanıyorum. Aquaman iyi diyebileceğim bir izlenim uyandırdı bende. Wonder Woman ve Gal Gadot birlikteliği Dawn of Justice gelirken beni en fazla endişelendiren şeydi. Ama filmden sonra Gal Gadot'un beklediğimden daha çok karaktere yakıştığını düşünmüştüm. Aynı hava burada da devam ediyor. Batman'in kişiliğinde ise Dawn of Justice'a kıyasla gözle görülür bir değişim var. Dawn of Justice'a kıyasla daha rahat, esprili, daha kafadan bir Bruce Wayne var. İki film arasındaki bu derece bir karakterizasyon farkını umuyorum filme iyi bir şekilde yedirmeyi başarırlar.

Ah pardon Zack Snyder çekiyor. O zaman başaramazlar. Bu ilk fragman ile Justice League isminin içini dolduran bir elektrik alamadım. Bakalım önümüzdeki fragmanlar nasıl olacak. Yalnız gözler Hal Jordan'ı aradı.

rumar80

Tek bir şey ekleyeceğim: Flaş bana çok fazla Peter Parkervari geldi.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Temmuz, 2016, 14:07:20
Tek bir şey ekleyeceğim: Flaş bana çok fazla Peter Parkervari geldi.

Aynen. Zaten o sahne genel olarak tony stark ve peter parker sahnesine benziyor.

bugraltu

Batman'in farklı olmasını Ben Aflleck'in artık Batman üzerinde full kontrolü olmasına bağlıyorum. İstediği gibi oynuyor sanırım, ki gayet de iyi olmuş. Oyunculuğu göz kamaştırıyor.

Malesef herkesin BvS'den dili yanmış durumda. Katman katman derinlikli, felsefesi olan muhteşem bir aksiyon filmi yapabilecekken, işi Martha'ya bağlayan bir yönetmenin elinde olması canımı sıkmıyor değil. Bence BvS'den hemen sonra bu adam atılıp George Miller tarzı birine verilmeliydi film. Umuyorum WB akıllanmıştır. Geoff Johns faktörü işi değiştirebilir, hem kabızlar kabızı David Goyer de yok bu sefer.

Flash konusunda ise, GL olmadığı(ayrı bir dangalaklık olduğuna bütün dünyanın hem fikir olduğu başka bir konu) için normalde hem GL, hem de Flash'a düşen espritüellik işini üstleneceğini biliyorduk. Benim gözüme çok batmadı açıkçası, Ezra Miller'ın oyunculuğunun kadroda Ben Affleck ile birlikte en iyisi olduğunu düşünüyorum. Kostüm çok kötü ama. Umarım çıkasıya kadar oynanır üstünde. Unutmayalım ki film yeni çekilmeye başlandı, muhtemelen daha sadece bu sahnelerin olduğu bölümler çekilmiştir. Fragman bile değil, tanıtım gibi birşey aslında.

Caped Crusader

Fragmanı beğenmedim. Flash karakteri için Ezra Miller alakasız olmuş. JL üyeleri toplanırken espriler olsun diye Batman değil Bruce Wayne kullanılmış. Yani Batman gibi bir karakter kimliğini belli edecek şekilde diğer süper kahramanlarla konuşacağını hiç sanmıyorum. Tabi bu tercih oyuncunun yüzünün daha çok görünmesi için de alınmış olabilir. Espri olayını GL ekleyerek çok rahat çözebilirlerdi. Herkesin kabul ettiği gibi Aquaman müthiş olmuş. Cyborg fazla görünmemiş o yüzden bir şey demek için erken. Justice League filminin yönetmeni Zack Snyder olunca film hakkında tedirgin olmamak zor.

Nightrain

Wally West'e Barry Allen adını vermişler resmen. Şikayetçi miyim? Hayır tabii ki.

Fragmanda en çok dikkat çeken karakter hiç şüphesiz Aquaman. Senelerdir şamar oğlanı muamelesi gören karakter, karizmasını bu film ile düzeltme şansını elde edecek. Tam da hayallerimdeki Aquaman olmuş. Momoa rolün altından başarıyla kalkmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Siyah kostüm geliyor gibi. Henry Cavill paylaşmış.

xmenac

Siyah kostümdeki amaç sadece çizgi roman öyküsüne bağlı kalmak mı, yoksa JL vs Superman gibi bir hikaye mi izleyeceğiz merak ettim şimdi.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 16 Ağustos, 2016, 03:16:02
Siyah kostümdeki amaç sadece çizgi roman öyküsüne bağlı kalmak mı, yoksa JL vs Superman gibi bir hikaye mi izleyeceğiz merak ettim şimdi.

Şu an için herhangi bir açıklama yok. Ama ben uzun süreli bir mevzu olmasada kısa bir JL vs Superman (siyah kostüm) dövüşü bekliyorum. Ölümden döndükten sonra Superman'in kafası pek yerinde olmazsa Ultrondaki Hulk dövüşü benzeri bi'şey olabilir.

Nightrain

Wonder Woman ve Superman kısa bir süreliğine 1vs1 yapsalar çok güzel olur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"