Justice League (2017) - DCEU Film 5

Başlatan dean, 29 Nisan, 2014, 18:47:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Joss Whedon yönetimindeki ek çekimler ağır ağır başladı. Çekimlerin bütün yaza yayılması bekleniyor. Filmin önemli kısımlarında değişimler olacak. Filmle ilgili değişim sadece Whedon ile sınırlı da değil. Filmin müziklerini yapan Junkie XL ile de yollar ayrıldı. Whedon Avengers: Age of Ultron filminde olduğu gibi Danny Elfman ile çalışacak. Gelen bilgilere göre filmde Hall of Justice'ı görme şansımızda olacak.

hbegec

Justice League'in Comic Con'a özel yeni fragmanı geldi bende hemen bir fragman reaksiyon videosu yaptım kendi youtube kanalımda beklerim efendim :) Link aşağıda
:)

https://www.youtube.com/watch?v=_vhhWSXHnX4

dean

Ahmet Oktay

Afiş bayağı kötü olmuş bence.

xmenac

Alex Ross çizimlerini andırdı bana, o açıdan epey güzel.

Fragmanı da beğendim.

bugraltu

Direkt çizimden alıntı zaten.

Fragman harika olmuş.Steppenwolfu çok beğendim şahsen.

dean

Fragmanı vasat buldum. Öncelikle dört dakika bir fragman için oldukça uzun bir süre. İzleyici açısından izlemesi zorlu. Zaten Warner Bros.'un Dc filmleri aşırı uzun olması ve fragmanları bile türevlerinden daha uzun olmalı politikasına katılmıyorum. Fragmana dönersek ilk dikkat çeken Steppenwolf. Karakter oldukça etkileyici şekilde ekrana yansımış. Korkutucu bir imaj çizmiş. Yalnız Wonder Woman'dan şamarı yediği sahneyi neden fragmana koyduklarını anlamadım. Fragman boyunca oluşturulan korkutucu atmosferin o yumrukla dağıldığını söylemeliyim. Yine özellikle Themyscira sahnesi ve flashback sahnesinde orduların karşısına dikildiği sahne etkileyici

Fragmandaki en büyük şikayetim elbette The Flash. Karakterizasyon açısından adam kabuslarıma girecek neredeyse. Hali, tavrı, konuşma biçimi, vücut hareketleri, Ezra Miller'ın çizdiği The Flash posteri çizgi romandakinin tam zıttı. Bu beni aşırı rahatsız ediyor. Aquaman'e ise bu fragman biraz daha ısımdım. Çizgi romandakinden daha sert görünse de ekibe yakışacak ve kendi filmini sırtlayabilecek elektriği bu fragmanda daha fazla aldım.

Öte yandan Wonder Woman ise bambaşka bir konu. Solo filmi izlemeden önce ve solo filmi izledikten sonra Justice League fragmanlarını izlediğimizde Wonder Woman hakkında birbirinden farklı görüşler elde edebiliyoruz. Solo filmden sonra onun filmdeki varlığı, film ile ilgili içimin rahatlamasına sebep oluyor.

Bruce Wayne ve Alfred arasındaki ilişki benim hoşuma gidiyor. İkili arasında sarkastik bir ilişki var. Bu daha önce gördüğümüz Christian Bale ve Michael Caine arasındaki ilişkiden farklı. Fragmanda da bunu tekrar net bir şekilde gördük. Bence doğru bir yol bu.

Fragmanda gözden kaçmayan bir detayda Green Lantern Corps'tan bahsedilmesi. Corps'un bir şekilde ortadan kalkmış olması Man of Steel filminde Zod tarafında yapılan saldırıda Dünyanın korunmuyor olması gerçeğine de açıklama getirecektir. Green Lantern Corps'un filmde yer alacağı zaten belliydi. Bu sayede kesinleşmiş oldu. Belki bir flashback sahnesi ile Corps'un nasıl ortadan kalktığını görebiliriz.

Fragmanın sonundaki sahnede ise Alfred'in karşısına geçen karakterin Superman olduğuna inanıyorum. O sahnede Alfred'in umuttan bahsetmesi bunun destekliyor bence.

dean

Filmin tekrar çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Tahmin edilenin çok üzerinde değişiklik olacak gibi. Zira tekrar çekimlerin stüdyoya 25 milyon dolara mal olacağı söyleniyor. Bu tekrar çekimler için yüksek bir rakam. Filmin tüm çehresi değişecek gibi.

dean

Tekrar çekimler iki ayı geçkin süredir devam ediyor. Dedikodulara göre filmin hikayesi ciddi değişikliklere uğrayacakmış. Hatta filmin sonu bile komple değişiyormuş. Zack Snyder'in ilk kurgusu çok karanlık ve "seyredilemez" seviyedeymiş (şaşırtmadı.) Joss Whedon çok daha aydınlık bir filme dönüştürüyormuş Justice League'i. Tekrar çekimlerin ne zaman biteceği belli değil. Ama film vizyon tarihini aynen koruyor. O zamana kadar çekimler tamamlanıp, kurgusu yapılacaktır. Daha en başından DC evrenini Zack Synder'e verenlerde kabahat zaten.

Nightrain

Snyder'i şutladıkları için o kadar sevindim ki! Adamın tek elle tutulur işi Watchmen. O da bire bir uyarlama olduğu için.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Dedikodulara göre tekrar çekimlerden sonra Lex Luthor sahneleri filmden çıkarılmış.

dean

Filmin ilk gösterimi yapıldı. Redditten topladığım bilgilere göre sonuç orta karar. Batman v. Superman: Dawn of Justice kadar kötü değil ama Wonder Woman kadar da iyi değil. Hatta bi' Man of Steel bile değil gibi duruyor. Bakalım daha üzerinde filmin değişiklikler yapılacaktır ama zamanda daraldı.

Nightrain

Film kötü çıkarsa bu tamamen Zack Snyder'in suçudur. Çıkan söylentilerde Josh Whedon filmin kötü olan taraflarını olabildiğince düzeltmeye çalışmış/çalışmaya devam ediyor.

Zack Snyder mümkünse elini bir daha süper kahramanlara sürmesin. Ha güzel aksiyon sekansları yazıyor, hakkını yiyemem.

-SPOILER-

Filmde 2 tane Green Lantern olduğu söyleniyor. Ben kesin 1 tane gözükür diyordum, doğruysa sürpriz olur.

-SPOILER-

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Eylül, 2017, 14:36:32
Zack Snyder mümkünse elini bir daha süper kahramanlara sürmesin. Ha güzel aksiyon sekansları yazıyor, hakkını yiyemem.

Bir daha DCEU'ya film çekmeyecekmiş zaten. Kurtulduk.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 21 Eylül, 2017, 14:51:09
  Bir daha DCEU'ya film çekmeyecekmiş zaten. Kurtulduk.

Bu adamın kızının ölümü yüzünden ayrıldığını düşünmüyorum. Bence WB'dekiler ile ters düştü ondan ayrıldı.