Blog Kardeşliği

Başlatan kadri kerem, 04 Mayıs, 2014, 00:28:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Ekledim Murat Abi, gözümden kaçmış  ;D
Crom! Ölüleri Say...

Vega

Bir süredir bloğumun takipçi sayısını arttırmak için çalışıyorum. Zira hiti yüksek olan bir blog sahibi olmak insanı daha çok yazmayı, bloğunu güncel tutmaya sevk ediyor. Araştırırken ziyaretçi sayısını arttırma yollarından biri olarak başka bloglara link vermenin etkin bir yol olduğunu gördüm. Yani bir çok blogta gördüğümüz takip ettiklerim, dost siteler, kardeş siteler vs. adı altındakiler. Pizagor, kadrikerem ve Hayal Kahvem'i ekledim. başlığı incelemeye devam ediyorum, diğer bulduklarımı da ekleyeceğim. Benim bloğumu da eklerseniz sevinirim. Ayrıca beni de ekleyin diyenler de bu başlığın altından blog adreslerini bildirirse hep beraber birbirimizi takip edelim, önerilerde bulunalım derim.

Ben kendi adıma ekleme yaparken aşağıdaki resimdeki gibi bir yöntem kullanıyorum. İsteyene kendi bloğunun banner kodunu gönderebilir, görseli gönderirseniz banner kodunu yapabilirim. Henüz hayal kahveme bir banner yapamadım. Banner için istediği bir resmi gönderirse zevkle yaparım. Resimde görünmeyen resimler, linkleri işyeri bilgisayarımın açmadığı sitelerde olan resimler. Sizin bilgisayarınızdan sıkıntı olmadan görünecektir. Pizagor'un banner'i orijinal resimlerin boyunu nedeni ile biraz basık oldu.

Edir: Pelerinli'nin banneri eklendi. Çok ta şahane oldu.

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

maeglin

Düzenleme: Vakit darlığından dolayı "flash" çalışması ile artık bir başka arkadaşım ilgileniyor. Tamamen ayrıldım çalışmadan.

@Serhan

Alıntı yapılan: maeglin - 08 Eylül, 2015, 20:37:46
Şahsi bir kaç blogum olmasına rağmen e-dergi gibi konularda destek olabileceğim ya da en azından faydası olabileceğine inandığım http://www.theflashfantr.com 'u kullanabilirim, günlük ortalama tekil hiti iyi durumda, dizi döneminde daha da artıyor, biraz daha diğer çalışmalarımı desteklemeye yönelik açmıştım ama beklediğimden daha başarılı oldu, 4 - 5 arkadaş içerik oluşturmaya çalışıyoruz, altinmadalyon için farklı şekillerde destek oluşturabilirim buradan. Ya da diğer arkadaşlara da destek olmak amacıyla yardımcı olabilirim.
Vay bu site sizinmiydi ? Uzun zamandır takip ediyorum :)

maeglin

Alıntı yapılan: Joker - 08 Eylül, 2015, 20:43:13
Vay bu site sizinmiydi ? Uzun zamandır takip ediyorum :)

Evet bana ait, inceleme ya da bazı haberlerde sağolsun birkaç arkadaşım daha var okuyup yazmaktan keyif alan, tek sorun dizi takipçilerini idare etmek zor oluyor :)

kalidor

Vega benim blogları da ekleyebilir misin?
www.fuzuni.blogspot.com
www.barbarconan.blogspot.com

Resimli banner nasıl olacak onu bilmiyorum ama ???
Crom! Ölüleri Say...

kadri kerem

Güzel bir konu olduğu inancındayım. Var mı başka ben de yazıyorum çiziyorum diyen? :) Bu arada Kültürel Güncel neden artık güncellenmiyor, var mı bilen?  :(

Vega

Alıntı yapılan: kalidor - 08 Eylül, 2015, 23:53:10
Vega benim blogları da ekleyebilir misin?
www.fuzuni.blogspot.com
www.barbarconan.blogspot.com

Resimli banner nasıl olacak onu bilmiyorum ama ???

Kalidor çok özür dilerim. Her nasılsa gözümden kaçmış... Gün içinde halledeceğim. Kullandığın temalar nedeni ile bannerde biraz sıkıntı yaşayabiliriz ama bir şeyler deneriz.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Vega

Nemedya Günlükleri için ilk deneme

kalidor

Vaayyy harika olmuş  :D :D Elinize sağlık
Crom! Ölüleri Say...

Vega

Evet, kabul ediyorum, aylağım, çok canım sıkılıyor. 

Malumunuz, iyi kötü blogculuk yapıyoruz, kendi kendimize bir şeyler yazıp çiziyoruz. Okuyan var, ne uğraşıp duruyor bu manyaklar diyen var. Biz hepinizi seviyoruz.

Dedim ya aylak kaldım, ben alexa.com'da kısa bir araştırma ile kendi kardeş bloglarımın ratingine bir göz attım. Samimi söylüyorum, durum gerçekten vahim. Bu hepimiz için bir utançtır. Nedir bloglarımızın dünya üzerindeki tıklanma sırası;

Madalyonun Öteki Yüzü 8,624,718 (En Köprüden beri olanı başa yazdım ki moralimiz bozulmasın)

Seyfettin Efendi -Ölçüm için yeterli veri yok- (Bakın bu bir dramdır)

Zemine Kazılı Notlar -Ölçüm için yeterli veri yok- (Yok artık)

Pizagor ve Deli Saçmaları 17,330,697 (Burada saçmalayan biri varsa o da pizagor değil)

Altın Madalyon E-Dergi -Ölçüm için yeterli veri yok- (Toplu intiharlar başlamasa bari)

Nemedya Günlükleri -Ölçüm için yeterli veri yok- (Hepsi bir yana da şu bloğa bu yapılmaz)

In Memorian the Very Best -Ölçüm için yeterli veri yok-

Hayal Kahvem 17,533,713

Demek ki neymiş beyler, seviyorum demekle olmuyormuş. Sevmek fedakarlık istiyormuş. Sizlerden hepimiz adına ricam günde bir defa aç ya da tok karnına bloglarımıza tıklamanız. Eğer her gün her bloğa girip, bugün hangisi güncellenmiş diye bakmaya üşeniyorsanız (ki çok haklısınız), bilgisayarınızda çok ama çok küçük bir yer kaplayacak olan feedreader ve benzeri program ve rss takibi ile bu sorunu da çözebilirsiniz. Ayrıca bu program sayesinde sadece bloglarımızı değil pek çok siteyi zaman harcamadan takip edebilirsiniz. (Örneğin ben idefix yeni eklenen kitaplar ve Trakya Üni Duyurular için de kullanıyorum) Merak edene bu program ve kullanılması hakkında detaylı bilgi verebilirim. Sevgiler, saygılar...

kalidor

Alıntı yapılan: Vega - 21 Ekim, 2015, 14:10:47

Nemedya Günlükleri -Ölçüm için yeterli veri yok- (Hepsi bir yana da şu bloğa bu yapılmaz)

In Memorian the Very Best -Ölçüm için yeterli veri yok-

Öncelikle bırakın biraz gözyaşı dökeyim  :'(

İlk blogum olan In Memorian the Very Best tıklanma sayısı istatistiklere baktığımda 30.143

Türkiye'nin ilk ve tek Barbar Conan blogu olan Nemedya Günlükleri'nde ise tıklanma sayısı sadece 12.732

Benim binli rakamlara bakınca Pizagor ve Deli Saçmaları , Madalyonun Öteki Yüzü ve Hayal Kahvem bloglarının önünde saygıyla eğiliyorum.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Bu 17 milyonlu tıklanma sayılarından emin misin Vega? Rakam kendi blog istatistiklerin ile örtüşüyor mu? Yoksa bu kavram başka bir şeyi ifade ediyor olabilir mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

xmenac

Vega'nın paylaştığı sayılar tıklanma sayısı değil, internetteki siteler arasında yer aldığı sıralamayı gösteriyor bir anlamda.

kalidor

Alıntı yapılan: xmenac - 23 Ekim, 2015, 00:30:39
Vega'nın paylaştığı sayılar tıklanma sayısı değil, internetteki siteler arasında yer aldığı sıralamayı gösteriyor bir anlamda.

Vega da tıklanma sırası yazmış doğru. O zaman... Aman Allahım... :'(
Crom! Ölüleri Say...