Blog Kardeşliği

Başlatan kadri kerem, 04 Mayıs, 2014, 00:28:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Evet sonunda benim de blog'um oldu: Moz Dede'den Masallar.
   Burada hem forumda daha önce yazdığım yazıların revize edilmiş halleri, hem de yepyeni yazılarım ile sizlerle olacağım.
   Umarım beğenirsiniz.

rumar80.blogspot.com.tr

alan ford

Umar abi şahane olmuş , eline , kalemine sağlık.  Takipçinim.  Şu Yeşil Fener'i de alayım artık
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Teşekkürler Doğa.
   Yeşil Fener yazıları için derginin çıkmasını bekleyeceğim. Malum orada seri olarak yayınlanacak. Foruma ayıp olmasın. Orada yayınlandıktan sonra blog'da da paylaşacağım.

emre ozdamarlar

Umar Abi harbi sahane olmus blog. Ellerine saglik!
Mutlaka facebook'ta da bir sayfa acip ordan yeni ekledigin yazilarin linkini paylas bence, bu sayede daha fazla kisi yazilarini okuyabilir!

rumar80

Emre Sağol.
Facebook'ta üye olduğum çizgi roman ile ilgili gruplarda paylaşmaya başladım bile.
Umarım severek okursunuz.

emre ozdamarlar

Kendi sayfan da olsun abi, like edelim, follow edelim :)

rumar80

Kendi sayfam olursa hastalarımın saldırısına uğrar.
   O nedenle şimdilik bekleyelim derim.

Ece01

Benim de içinde bulunduğum bir siteyi paylaşmak istiyorum.
http://mercekaltinda.weebly.com

Bize katılıp yazılar yazmak ya da yazdıkları yazıları paylaşmak isteyenler mercekaltinda.weebly@gmail.com adresine mail atabilir.
Çizgi roman
Spor
Teknoloji
Film
Hobi
ve buna benzer birçok konuda yazılarımız var. Katılmak isteyenleri bekliyoruz.

afacanx

Benim de çizgi roman, sinema, oyun ve diziler hakkında bir blogum var: cinecomicgame.com

Hayal Kahvem

Alıntı yapılan: Vega - 27 Kasım, 2015, 13:56:59
Evet... Son yoklamamdan beri bir ay geçmiş. Bakalım bu süre içinde arkadaşlarımız bloglarımıza ne kadar destek vermişler. Geçen ay neredeymişik, bugün neredeyiz. İşte aylık alexa istatistiklerimiz... İlk verilen değer geçen ay, sonraki değer bu ayın rakamları...

Madalyonun Öteki Yüzü 8,624,718 - 17,492,432 (Mümkünse beni bundan kelli tıklamayın arkadaşlar, bu ne lan)

Seyfettin Efendi -Ölçüm için yeterli veri yok - Seyfettin Efendi bu ayda da istikrarlı bir görünüm çiziyor.

Zemine Kazılı Notlar -Ölçüm için yeterli veri yok- Bir istikrar abidesi de Kadir Kerem

Pizagor ve Deli Saçmaları 17,330,697 - Pizagor'da yerini koruyamayanlardan. Bu ay itibari ile ölçüm yapacak yeterli veri yok uyarısı aldık kendilerinden

Altın Madalyon E-Dergi -Ölçüm için yeterli veri yok- Şu dergi başlıklarının altında dönen geyiğin yarısı kadar indirilse, tıklansa... Ohhhooo

Nemedya Günlükleri -Ölçüm için yeterli veri yok- Nemedya Cephesinde de değişen bir şey yok.

In Memorian the Very Best -Ölçüm için yeterli veri yok- Ölçüm için yeterli veri yok.

Hayal Kahvem 17,533,713 - 3,642,639 (İşte başarı budur. Kendisini başarısı için tebrik ederken, listesindeki yüzlerce blog arasında hala yer alamadığım için sitem ediyorum (: )

Bu arada alexarank sisteminin çok sağlıklı olmadığı yönünde duyumlar alıyorum ama bu tablonun altına bunu yazarsam yetişemediğimiz ciğere mundar demek gibi olacak. o yüzden şimdilik kalsın. Herkese iyi bloglar...

vega, yeminle hem bu yazıyı yeni gördüm hem de  hayal kahvem in başarılı bulunduğunu bilmiyordum. Ayrıca bloğunu artık biliyorum... hemen ekledim
:D

Hayal Kahvem

Alıntı yapılan: rumar80 - 31 Aralık, 2015, 09:14:07
   Evet sonunda benim de blog'um oldu: Moz Dede'den Masallar.
   Burada hem forumda daha önce yazdığım yazıların revize edilmiş halleri, hem de yepyeni yazılarım ile sizlerle olacağım.
   Umarım beğenirsiniz.

rumar80.blogspot.com.tr

Rumar, takip listeme ekledim. Karamba... Takip edeceğim.  :D

Hayal Kahvem

Alıntı yapılan: afacanx - 10 Mart, 2017, 15:27:05
Benim de çizgi roman, sinema, oyun ve diziler hakkında bir blogum var: cinecomicgame.com

binlerce kasırga aşkına! hepsi ne güzel bloglar...  artık takipteyim.  :D

yunusmeyra

tüm blog kardeşlerine ısrarla tavsiyemdir  8)
http://kuzeykalesi.blogspot.com.tr/

öncelikle (tabii çizgi roman meraklılarının önceliğinden bahsediyorum )"çizgi roman" menüsünden okuyacağınız tanıtım,eleştiri ve incelemeler (ve dahi röportaj çevirileri..) sadece bizim için değil (biz,yani çizgi roman sevdalıları), bu sanat dalını ve ilginç örneklerini, sanatçılarını merak eden her düzeyden okur için yazılmış... "frankofon" çizgi romanlar başta olmak üzere, "özgün bir sanat dalı olarak çizgi roman" konusunda yazılmış (çoğu da bu kapsamda ve düzeyde ilk...) özgün içeriklerden oluşuyor..."sadece çizgi roman konusunda içerikleri takip ederim" diyen dostlar; "öncelikli okunması gereken" blogların başına bu adresi yerleştirin derim (dedim!)  hele sağ alanda, az aşağıda yer alan "gelecek program" tanıtımları yok mu? işte o bölüm; daha yeni yazıları okuyup bitirenler ve daha olsa da okusak diyenler için...çocukluğumuzda, "semt sinemalarında" oynatılan filmlerde merakla izleyip, hayalini kurduğumuz "gelecek programların" tanıtımı gibi heyecan yaratıyor. belgesel, müzik, sinema yazılarını, tanıtımlarını okumak ise; bloga girdiğinizde, kendinizi zaten yapar bulacağınız başlıca eylem...dahası? valla, dahası da var! yazılar ve eşlik eden görsel düzenlemeler harika... ayrıca içerik "müthiş bir iştahla" tazeleniyor...

Peyami, emeğine sağlık  :)

not1:blogları nadir okuyabilen, özellikle okuduğu bloglara ise iki satır yazı dahi yazamayan "tembel" bir dostunuz olarak bu notu düşüyorum: Hala bu blogu okumadınız mı???
yok, bu cümle, çok satan kitapların arkasındaki "new york times, bestseller köşesi yazarları"ndan alıntı gibi oldu  :D daha bizden : gidin ve okuyun! bana dua edeceksiniz :) 

not2:Peyami, "mort cinder", "el eternauta", "will eisner" vb yazıları foruma da ekleyecek misin  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Hayal Kahvem

http://kuzeykalesi.blogspot.com.tr

Az önce şöyle bir göz gezdirdim Kuzey Kalesi'ni... Binlerce kasırga aşkına! Takibindeyim. :D

Peyami

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 21 Mayıs, 2017, 01:59:05
tüm blog kardeşlerine ısrarla tavsiyemdir  8)
http://kuzeykalesi.blogspot.com.tr/

öncelikle (tabii çizgi roman meraklılarının önceliğinden bahsediyorum )"çizgi roman" menüsünden okuyacağınız tanıtım,eleştiri ve incelemeler (ve dahi röportaj çevirileri..) sadece bizim için değil (biz,yani çizgi roman sevdalıları), bu sanat dalını ve ilginç örneklerini, sanatçılarını merak eden her düzeyden okur için yazılmış... "frankofon" çizgi romanlar başta olmak üzere, "özgün bir sanat dalı olarak çizgi roman" konusunda yazılmış (çoğu da bu kapsamda ve düzeyde ilk...) özgün içeriklerden oluşuyor..."sadece çizgi roman konusunda içerikleri takip ederim" diyen dostlar; "öncelikli okunması gereken" blogların başına bu adresi yerleştirin derim (dedim!)  hele sağ alanda, az aşağıda yer alan "gelecek program" tanıtımları yok mu? işte o bölüm; daha yeni yazıları okuyup bitirenler ve daha olsa da okusak diyenler için...çocukluğumuzda, "semt sinemalarında" oynatılan filmlerde merakla izleyip, hayalini kurduğumuz "gelecek programların" tanıtımı gibi heyecan yaratıyor. belgesel, müzik, sinema yazılarını, tanıtımlarını okumak ise; bloga girdiğinizde, kendinizi zaten yapar bulacağınız başlıca eylem...dahası? valla, dahası da var! yazılar ve eşlik eden görsel düzenlemeler harika... ayrıca içerik "müthiş bir iştahla" tazeleniyor...

Peyami, emeğine sağlık  :)

not1:blogları nadir okuyabilen, özellikle okuduğu bloglara ise iki satır yazı dahi yazamayan "tembel" bir dostunuz olarak bu notu düşüyorum: Hala bu blogu okumadınız mı???
yok, bu cümle, çok satan kitapların arkasındaki "new york times, bestseller köşesi yazarları"ndan alıntı gibi oldu  :D daha bizden : gidin ve okuyun! bana dua edeceksiniz :) 

not2:Peyami, "mort cinder", "el eternauta", "will eisner" vb yazıları foruma da ekleyecek misin  ::)

Ben tek başıma yazıp çiziyorum diye düşünürken bu kadar dikkatli takip eden birisinin ansızın ortaya çıkışının şaşkınlığını yaşıyorum. Vakit ayırıp uzun uzun yazmışsın sevgili Tarkan. Bir de üstüne bu kadar övgü. Alt tarafı 4-5 aylık bir blog için. Ne diyeyim, eksik olma, sağol dostum.  :)

Blog biraz karışık aslında. Kendi kendime düştüğüm notları da yayınladığım için her mesaj derli toplu değil. Bazıları yazıdan ziyade yazılacak yazıların materyallerini içeriyor. Zamanla yolunu bulur artık.   

Aslında beni bırak asıl senin zevkle okunan araştırma yazılarını en azından forumda bir köşede ya da blogda ya da herhangi bir yerde veya en iyisi hepsinde birden düzenli ve bütün halinde görmeyi özlüyoruz. Ayda bir tane de olsa mesajların şöyle derli toplu hemen bulunabilecek bir formda olmaları bence önemli. Hele seninkiler gibi yoğun bir bilgi içeriğine sahipseler. Geçen Kalidor diyordu, bir gün forumu bulamayabilirsiniz diye. Teknik arızalar falan. Her şeyi düşünmek lazım. Çok emeğin var, yazık olur. Bir düşün derim.   

Sen de gözlemliyorsundur mutlaka. Hızlı ve anlık bir sirkülasyon var forumlarda. Mevcut hayat ritmi neyse aynen yansıyor forumlara da. Bir takım isimler/şekiller uçuşuyor havada ama gelip geçiyorlar sadece. Zihnimiz gereğince beslenemiyor bunlardan. Ben yavaşlığı seviyorum. Beş on tane seyredip okuyacağına bir ÇR, kitap  ya da film üzerinde durup saatlerce düşünebilmeli ya da sayfalarca yazabilmeli, konuşabilmeli insan. Olmuyor maalesef. Dolayısıyla bahsettiğin hacimli incelemeler ya da uzun yazı dizileri forum platformuna pek uygun gelmiyor bana. Mesela Will Eisner yazı dizisi en az 10 bölüm sürecek gibi duruyor. Yazı-resim birlikteliğinin forumlarda kısıtlı olması da bir başka olumsuz etken. Aynı düzenlemeyi yapmak imkansız. Tam karar vermiş değilim bu konuda. Belki resimsiz versiyonlar forumumuzda yayınlanabilir.

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 21 Mayıs, 2017, 10:07:54
http://kuzeykalesi.blogspot.com.tr

Az önce şöyle bir göz gezdirdim Kuzey Kalesi'ni... Binlerce kasırga aşkına! Takibindeyim. :D

Not: Ben bloğu adeta dağ evi gibi tek başıma kullanmaya alışmışım, dün sabah tam bahar temizliği yapıyorum, baktım birisi "Bin kasırgalar aşkına", "Du bakalım" falan diye bağıra çağıra dolaşıyor. Kim yahu bu dedim, bir baktım, Türkiye'nin en meşhur blogcusu Hayal Kahvem çıkmaz mı..! Pazar sürprizi.  :)