Arkabahçe Yayınevi Muhabbet Alanı

Başlatan hanac, 05 Mayıs, 2014, 15:20:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Alıntı yapılan: İnancomic - 10 Haziran, 2017, 21:22:31

Bu nedir dostlar?.. ??? Çok güzel görünüyor ama başka başka duygulara kapıldım şimdi...İçinde kaç fasikül var ve neden iki kitap çıktıktan sonra böyle birşey yaptı Arka Bahçe?.. En başından böyle çıksaydı keşke...Ben şimdi elimdeki iki kitabı ve devamında gelecek olanları mı bırakayım, yoksa koleksiyon ciltlerden devam edeyim de bir müddet sonra yarım mı kalsın?..Bir parça sinirim bozuldu şimdi bu duruma... >:(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Deluxe versiyonu ise alırım bir dal.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

Nightrain

Fiyatı biraz uygun olsa alırdım. Kalsın.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darbove

Sırt kısmı sağ tarafa yakın mı olmuş yoksa bana mı öyle geldi. Nedir bu yayınevlerinin matbaadan çektikleri. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

İnancomic

Ben anlamıyorum neden bizde böyle hem yüz tane hem 80 ₺ olmasını

gamlıbaykuş

Bir de devamının garanti olup olmaması var.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

battlehammer

100 tane basmışlar ve sadece kendi dükkanlarında satacaklarmış. Fazla zahmetli.

memospinoz

Şimdi şöyle bir şey var ki bu kitaplar aslında normal basımdan ayrılanlardan oluşuyor. Yani yayınevi daha sonra 100 tane ayrı olarak ciltli basmıyor, 1000 tane basacaksa 900 tane normal basıyor, kalan 100 taneyi ciltletmeyip onları sonradan böyle bir şekilde basıp etiket fiyatı üstünden satıyor. (Yani burada sadece kapağa ekstra para ödemiş oluyor.)

Bunun nedeni de prestij ürünü ve koleksiyonerlere yönelik olduğundan dolayı satacağını düşünmesi. Sadece dükkana özel olması ise normal bir durum. Yurtdışında da sadece dükkana özel fasiküller oluyor. Tabii ki bizde fasikül olmadığı için ancak böyle cilt üzerinden oluyor bu olay. Varyant kapaklı cilt mesela fasikül olmadığı için uydurulmuş bir şey. Tabii ki yurtdışında da farklı kapaklı cilt oluyor ama deluxe, omnibus, 3-in-1 gibi veya atıyorum 75th anniversary edition gibi özel ciltlerde ancak.

Tamamen koleksiyona hitap eden bir ürün. Yani 1-2 yıl sonra özel basım Spawn almayı düşünecekseniz, şimdi 80 TL iken almak lazım. Sonradan fiyatlar 300 TL'yi filan göreceğinden o zaman keşke alsaydım dememek gerekli. Yani ya hemen almak veya hiç almamak ve bu durumu kafaya takmamak lazım. Ben almıyorum ve kafaya da takmıyorum. Parası bol olan alıp koleksiyonuna ekleyebilir her halükarda.

haziran00

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 10 Haziran, 2017, 23:34:54
Bir de devamının garanti olup olmaması var.

Spawn çıktığı sürece devam edecek, Daredevil ve Marvels hardcoverine göre de çok iyi olmuş :) Cilt hassasiyeti Gerekli Şeylerin bastığı gibi olmuş çok güzel olmuş.

battlehammer

Alıntı yapılan: haziran00 - 12 Haziran, 2017, 18:37:13
Spawn çıktığı sürece devam edecek...

Teoride evet ama pratikte hayır. Normal satış yolları açık olmadığı için basılması, devamının garanti olması adına yeterli olmuyor. "Devamı basılacak, internet sitelerinden de ön sipariş ile satılacak" olsaydı, yaşadığımız dünyanın gerçek koşulları altında "devam edecek" diyebilirdik. Takip etmek, fiziksel olarak bir yere gitmek, peşinden koşmak gerekiyor. 1995 için sevimli olabilirdi belki ama 2017 için takip/temin için harcanan zaman da düşünüldüğünde aşırı maliyetli.

darbove

Koleksiyon sayısını aldım. Gerekli şeylerin baskılarından iyi değil, fiyatta biraz fazla gibi. Infinty war sert kapak versiyonu çıkarsa tahmini 75 olur. Beğendiğim kısmı numaralandırma olayı bendeki cilt 54 numara imiş. Değerlenme konusuna gelirsek 2.koleksiyon sayısı gelebilirse ilk sayının değeri artar doğal olarak. 3-4 derken ilk sayıyı 300tlden görürsek şaşırmamak lazım.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

İnancomic

masallar, outcast ve karabilim iki cilt koleksiyon ciltleri yapmıslar 55 tl

Nemo

Benim eskilerle ilgili bir sorum olacak.

1) Arkabahce'nin 1998-2002 yillarinda yayinladigi Orumcek Adam kac sayi surdu?En son sayi 25. sayi miydi?

2) Yine  2002-2004 yillari arasindaki Orumcek serisi kac sayi cikti ?

Simdiden tesekurler arkadaslar.

Özel Alfa Ajanı

memospinoz

Alıntı yapılan: Nemo - 07 Ağustos, 2017, 12:13:00
Benim eskilerle ilgili bir sorum olacak.

1) Arkabahce'nin 1998-2002 yillarinda yayinladigi Orumcek Adam kac sayi surdu?En son sayi 25. sayi miydi?

2) Yine  2002-2004 yillari arasindaki Orumcek serisi kac sayi cikti ?

Simdiden tesekurler arkadaslar.

İlk seri 25 fasikül sürdü. Bunlar sonradan Arşiv Dizisi adı altında 9 cilt olarak toplandı.
2. seri 21 sayı sürdü. Sonradan 7 ciltte toplandı. (Süper Cilt)
Ultimate serisi 21 fasikül sürdü. 4 ciltte toplandı. (4. cilt 21. fasikülden sonrasını içeriyor.)
2 adet film özel sayısı çıktı.
İstenmeyen Sonuçlar adlı tek cilt basıldı.
Cep dizisi serisinde ise "Pazartesi Stresi & Oyunun Kuralları" ve "Açlık" adlı kitaplar basıldı.