Born Again

Başlatan rumar80, 06 Mayıs, 2014, 18:51:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Daredevil'in sekreteri ve ilk aşkı Karen Page aktris olmak için Hollywood'a gitmiştir. Başarısız filmler sonrası uyuşturucu bağımlısı da olan Karen eroin almak uğruna Daredevil'ın gizli kimliğini açıklar. Bu bilgi dönüp dolaşıp Kingpin'e gider. Bilginin doğruluğunun ispatlanmasından sonra Kingpin ağını örer.
   Murdock'ın faturaları ödenmemiş gösterilir, elektrik, su ve doğal gazı kesilir. Dairesinden atılmak üzeredir. En önemlisi de avukatlık lisansı elinden alınır. Sinirsel çöküntüye uğrayan Murdock dibe vurmuştur. Nasıl ayağa kalacaktır?
     Daredevil'ın en iyi yazar ve çizerlerinden Frank Miller'ın bu nefes öyküsünü geçenlerde tekrar okudum. DD'i sevmeseniz de bir deneyin derim.

gamlıbaykuş

Arkabahçe sayesinde yeniden güzel maceralara kavuşacağımıza inanıyorum.  Arkabahçe süreci biraz daha hızlandırsa iyi olur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Daredevil'ın okumayı çok istediğim maceralarından biri. Yakın zamanda okumaya çalışacağım.

connyapku

yayinlanmasini en cok istedigim maceralardan biri. Matt Murdock bir keresinde Peter Parker i arayarak kendisinden yardim ister. Matt in verdigi adresse giden Peter buranin bir kilise oldugunu gorunce once sasirir. Kapiyi acan bir rahibe Peter'i  Daredevil'in kaldigi odaya goturur. Matt murdock
karanlik bir odada perisan bir haldedir ve Peter'dan yardim ister.
Bunu orumcek adamin bir macerasinda okumustum. Daredevil'in caresiz durumu cok etkileyici yansitilmisti ve ilk okudugumda neler oldugunu  merak etmistim. Cevaplarin "Born Again" macerasinda oldugunu yillar sonra ogrendim.
Arkabahce yayinciligin Daredevil yayinliyacigini okuyunca keske "Born Again" yayinlansa diye dusunmustum. Cizimleri ve konusu ile efsane olan bu macera tek cilt halinde var ve umarim bizdede bir gun yayinlanir.

rumar80

O cildi yıllar önce okumuştum. Yıllar sonra üşenmedim tekrar aldım. Şimdi elimden çıkmayacak çizgi romanlar listesine katıldı.

rumar80

Frank Miller'ın tüm Daredevil eserlerini topladıkları üç ciltlik visionaries vardır ki tavsiye ederim. Kingpin'in adım adım baş düşmanlığa yükselişi, Elektra'nın ortaya çıkışı vs....
   Deneyin.

tommikser

Ahmet abiye sordum maalesef şimdilik yayım plânları içinde yok.Fakat söyleyemeyeceğim bir kaç yayım ve yerli çizgi roman ile hızlı bir giriş yapabilirler benden duymuş olun.DC 'den de her an bir yayın olabilir en azından benim umudum var ;D

rumar80

Born again'i zaten beklemem de yeni ne çıkacak merak etmedim desem yalan olur.

connyapku

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Mayıs, 2014, 23:17:19
  Frank Miller'ın tüm Daredevil eserlerini topladıkları üç ciltlik visionaries vardır ki tavsiye ederim. Kingpin'in adım adım baş düşmanlığa yükselişi, Elektra'nın ortaya çıkışı vs....
   Deneyin.
Al bir itki daha. Az once aldim. Almadan once bir inceleme yaptimda neler yok icinde Hulk, dr.octopus,kingpinin adamlariyla yaptigi dovus eksersizleri (her zaman sevmisimdir) mutlaka iclerinden bir tanesini onceden yaptigi bir hata sonucunda oldurur. Daredevil duyularini kaybediyor sanirim ve Hulk ile kapismasi biraz dramatic bir oykuye benziyor. Bullseye (bu karakteri sevmiyorum) daredevil ile iyi kapisiyorlar. Daily Bugle ve iclerinden tanidik simalar. Tek kelime ile muthis. Okumak icin sabirsizlaniyorum.

hanac

Sayın İlgili,

Born Again ile ilgili kapak ve iç sayfa resimleri yüklerseniz çok seviniriz.

GPSD

connyapku

hanac

Teşekkürler connyapku.

Çizimlerden 80 li yıllar olduğunu tahmin ediyorum.

Ne zaman yayınlandığı konusunda bilgisi olan var mı ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 07 Mayıs, 2014, 14:30:03

Çizimlerden 80 li yıllar olduğunu tahmin ediyorum.

Ne zaman yayınlandığı konusunda bilgisi olan var mı ?

Şubat-Ağustos, 1986.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Mayıs, 2014, 23:17:19
   Deneyin.

Arkabahçe'nin yayınladığı Daredevil Korkusuz albümü de bu grubun içerisinde mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Mayıs, 2014, 16:17:00
Arkabahçe'nin yayınladığı Daredevil Korkusuz albümü de bu grubun içerisinde mi?

Hayır