Born Again

Başlatan rumar80, 06 Mayıs, 2014, 18:51:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Mayıs, 2014, 17:01:23
Hayır

O da Frank Miller ama. Yazar olduğunda kabul edilmiyor mu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Kabul ediliyor ama senin "korkusun" farklı bir orijin öyküsü anlatan Limited bir seri. Benim bahsettiğim visionaries ise DD'in aylık serisi içinde Frank Miller'ın çizdiği ve yazdığı maceraların toplaması

connyapku

Film yildizi olmak isteyen Karen Page evlenmenin esiginde olan Matt Murdock' dan ayrilir. Fakat oynadigi filmler tutulmaz ve hayati alt ust olan Karen uyusturucu muptalasi olmustur. Ruhunun her bir parcasini birer vurusluk eroin icin satar.  Satacak hic bir seyi kalmadiginda ise kendisinde kalan son sey olan Matt'in gizli kimligini bir uyusturucu saticisina satar.

Karen'in bir zarf icine koyarak verdigi bu bilgi Kingpin'in eline gecer. Bu zarfa dokunmus olan kim varsa Kingpinin emri ile oldurulur. Yat gezisinde olan Kingpin rotayi New York'a cevirir.

Aradan alti ay gecmistir. Karli bir kis sabahi yatagindan kalkan Matt Murdock eve gelen faturalari kontrol eder. Ilk olarak son iki ayin Mortgage faturasi odenmemis gozukur. Bankadan gelen diger zarfta buttun banka islemlerinin dondurulmus oldugu yazar.
Bir tanigina mahkemede yalan soylemesi icin para vermekle suclanir.
Isini ve evini kaybeden Matt Murdock cebindeki son  parasi olan on dolar ile sokaklarda kalmistir.
Evsizler ile ara sokaklarda kalir. Butun sehir kendisine sirt cevirmis gibidir. Cadelerde calan araba kornalari bile sanki kendisine hala sehirde oldugu icin sikayet eder gibidir. Atigi her adim Kingpin tarafindan izlenir. Matt Murdock sokaklarda kayipdir. Kingpin harekete gecmistir.
Matt Murdock' a yardim etmek isteyen Cesur gazeteci Ben Urich bile yazisindan vaz gecip korkusundan bir koseye sinmistir. Hastanelerdeki hemsireler, polisler ordu icindeki generaler sehirdeki herkez Kingpin icin calismaktadir. 

İlk Frank Miller ve Klaus Janson ikilisinin Daredevil hikayelerini okudugumda ; Kingpinin  New York'a donup yer altindan kaybetigi imparatorluga yukselesini ve kendisine silah dogrultan Bullseye'i nasil iki kelimeyle kendi tarafina aldigini gordugumde cok etkilenmistim.
Ama Born Again macerasini okudugumda Daredevil icine dustugu caresiziligi ve Kingpin'nin ne kadar tehlikeli oldugunu iliklerinize kadar hisediyorsunuz.
Her bir sayfasinda ayri bir  heyecan,dram ve aksiyon olan 1985 yilinda yayinlanmis cizgiromanin kult yapitlarindan biri diyebilecegimiz bu kitabin halla bizde yayinlanmamis olmasi uzucu.

pizagor

Arkadaşlar konuları birleştirdim, bilginize...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Basılması lazım bunun. Arkabahçe duysun sesimizi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Alıntı yapılan: Nightrain - 23 Mayıs, 2015, 19:49:26
Basılması lazım bunun. Arkabahçe duysun sesimizi.

Biri duysun da kim olursa olsun.

peder clemente

"Born Again"i Türkçe yayımlamanın tam sırası.Hazır JBC, "Year One" ı yayımlamışken.Her iki eserin de yazar çizeri Frank Miller&David Mazzuccelli.Böyle önemli bir eserin Türkçe yayımlanmaması Türkiye için eksiklik.Frank Miller'in en iyi eserlerinden biri olması yanında "Goodreads" Sitesindeki "The Best of Daredevil" Listesinde birinci sırada yer alıyor.Bu eserin Türkçe yayımlanması Türkçe çizgi romana da hizmet olacak.Ne kadar çok sıradan şeyler yayımlanıyor.Bir yayınevinin de bu güzelliği bizlere yapması lazım.Haydi Arkabahçe yayıncılık.O olmazsa Marmara Çizgi.O da Olmazsa JBC.

ferzan

Bu başlığa katkıda bulunan herkese teşekkürü borç bilirim. Bir Daredevil sever olarak bu tarz kaliteli klâsik serüvenleri ekmeksiz ekmeksiz götürmek isterdim. Arife arife iç geçirttiniz bana. Konunun güzelliğine bakar mısınız? Gel de arzulama bu hikayeyi, gel de iç geçirme...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Ben sonuna kadar varım . Daredevil gibi bir kahramanın en başarılı en iyi öykülerinden birini Türk çizgi roman okuru kaçirmamalı

gamlıbaykuş

İsim yapmış güzel maceralar da yayınlanmalı bence. Ana seri güzel ona lafım yok. Ama seri one shotlar ile klasiklerle de desteklenirse tadından yenmez. Müthiş bir Daredevil kulliyatımız olur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Tuco Ramirez

Yayınlanır inşallah. Ben de alırım...

Ahmet Oktay

Spider-man gibi ana seri yanında ara ara böyle klasikleşmiş maceralar da çıksa gerçekten çok güzel olur.

dean

Yakın zamanda zor ama uzun vadede yayınevinin planlarında Daredevil'in klasik maceraları var diye biliyorum. 

rumar80

O zaman baskıya başlayalım  :)

Nightrain

Buradan Arkabahçe'ye sesleniyorum: Daredevil'in Frank Miller dönemide basılsın. Daredevil'in en iyi dönemi dedikleri sayıları okumayı çok istiyorum. :-[
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"