Original Sin - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 08 Mayıs, 2014, 01:38:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Marvel "Original Sin" isimli yeni Event'ına başladı. Original Sin, Watcher Uatu'nun ölümü ve Uatu'yu kimin öldürdüğü üzerine bir konuya sahip olacak. Sekiz sayı olarak tasarlanan Event, bu süreçte Tie-in'ler ile de gelişecek ve Marvel Evrenindeki bir çok sır açığa çıkacak.

Checklist'i şu şekilde:

APRIL
•ORIGINAL SIN #0 – 4/23/14

MAY
•ORIGINAL SIN #1 – 5/7/14
•AVENGERS #29 – 5/7/14 (TIE-IN)
•ORIGINAL SIN #2 – 5/21/14
•AVENGERS #30 – 5/28/14 (TIE-IN)
•DEADPOOL #29 – 5/28/14 (TIE-IN)

JUNE
•ORIGINAL SIN #3 – 6/4/14
•ALL NEW INVADERS #6 – 6/11/14 (TIE-IN)
•MIGHTY AVENGERS #11 – 6/11/14 (TIE-IN)
•DEADPOOL #30 – 6/11/14 (TIE-IN)
•ORIGINAL SIN #4 – 6/18/14
•AVENGERS #31 – 6/18/14 (TIE-IN)
•NOVA #18 – 6/18/14 (TIE-IN)
•FANTASTIC FOUR #6 – 6/25/14 (TIE-IN)
•ORIGINAL SIN #3.1 – 6/25/14

JULY
•ORIGINAL SIN #3.2 – 7/9/14
•ORIGINAL SIN #3.3 – 7/23/14

AUGUST
•ORIGINAL SIN #3.4 – 8/6/14

Trailer'ı:

https://www.youtube.com/watch?v=Y8yqBCUeKOU

dean

MARVEL TARİHİNİN EN BÜYÜK CİNAYET ROMANI!

Bütün insanlığı aydan gözlemleyen gizemli uzay-tanrısı Uatu... ölür. Watcher'ı kim öldürmüştür? Nick Fury önderliğindeki Marvel kahramanları bunu soruştururken, başka güçler ortaya çıkar ve başka soruları doğurur. Görülmeyen kimdir? Watcher'ın gizli barınağından ne çalınmıştır? Black Panther, neden içlerinde Emma Frost, Punisher ve Doctor Strange'in de bulunduğu kendi gizli ekibini toplamaktadır? Fury'nin kozmik insan avı, onları kâinatın uzak köşelerine götürür - ama Avengers tam da katili köşeye sıkıştırdıklarını düşünürken her şey patlar. Marvel Evreni'nin en büyük sırları açığa çıkar, kahramanları derinden sarsar! Watcher ne görmüştür? Tetiği kim çekmiştir? İlk Günah nedir? Bu kitapta öğrenin!

Original Sin, dört farklı kapak seçeneği ile mart ayında raflarda.

Agamotto

Kapakların hepsi birbirinden güzel hangisini alacağımı bilemedim :)

pearl jam

Jason Aaron mı yazmış? Hemen alıyorum o zaman.

Nightrain

Original Sin Infinty den sonra mı geçiyordu?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Alıntı yapılan: Nightrain - 29 Şubat, 2016, 18:25:52
Original Sin Infinty den sonra mı geçiyordu?

Infinity 2013 yılında yayınlandı, Original Sin ise 2014 yılında yayınlandı.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Caped Crusader

Alıntı yapılan: Nightrain - 29 Şubat, 2016, 18:33:48
Bağımsız bir seri mi?

Gerekli Şeyler Facebook'da tek cilt olarak okunabileceğini söyledi. Ama küçükte olsa ana seriyle bağlantısı vardır bence .

rumar80

Tek başına rahatlıkla okunabilecek bir seri. Diğer serilerde bağımsız yan maceraları da var.

nicholaihel

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Şubat, 2016, 19:21:15
  Tek başına rahatlıkla okunabilecek bir seri. Diğer serilerde bağımsız yan maceraları da var.

Tek başına okunabiliyorsa almayı düşünürüm. Çıksın da bi' inceleyelim.

rumar80

Açıkçası Jason Aaron'ın yazdığı en zayıf öykü diye düşünüyorum.
Ama çizimler gerçekten güzel. Nick Fury'nin varlığı bile benim için yeter.

aguira

Gerekli şeyler facebook hesabından original sin'in özel versiyonunu duyurdu. Sadece 100 adet basılmış.

Ras Al Ghul

Okudum ve beğendim. Hem de beklediğimden daha çok beğendim. Çoğu insanın fazla hoşuna giden bir hikaye olmamasını anlayabiliyorum. Ama belki ben bu tarz hikayeleri çok sevdiğimden dolayı gayet beğendim.
Tabii ki beğenmediğim tarafları da vardı özellikle Nick Fury'nin sondaki durumu ve event'in MCU yüzünden gerçekleştiği hissi.

rumar80

Nick benim ilk göz ağrımdır.  Hatta ilk e dergide onun hakkında yazı bile yazmıştım.

sulkesen

hikayeyi hiç beğenmedim.konu zayıf, hikaye oldukça zorlama ve en beğenmediğim şey marvel son yıllarda her şeyi uzaya dayandırıyor