Preacher

Başlatan dean, 10 Mayıs, 2014, 14:11:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chuck

Ben diziden önce çizgiromana başlamak istiyorum. Ama hangi sinden başlayacağımı bilemedim.

http://www.arkabahcecizgiroman.com/preacher-1?search=Preacher ???
Yoksa
http://www.arkabahcecizgiroman.com/preacher-1-gone-to-texas?search=Preacher ???

İkisinin farkı nedir hangi sinden başlamalıyım ?
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

dean

Alıntı yapılan: Chuck - 31 Ekim, 2015, 14:05:56
Ben diziden önce çizgiromana başlamak istiyorum. Ama hangi sinden başlayacağımı bilemedim.

http://www.arkabahcecizgiroman.com/preacher-1?search=Preacher ???
Yoksa
http://www.arkabahcecizgiroman.com/preacher-1-gone-to-texas?search=Preacher ???

İkisinin farkı nedir hangi sinden başlamalıyım ?

İkiside olur. Ama üstteki daha yeni basımlar. Aynı zamanda daha fazla sayıyı içlerinde barındırıyorlar. Yan hikayelerde var. Onları temin etmekde daha kolay. Bu Preacher Book diye basılan seri 6 cilt. 350 sayfa civarındalar.

Alttakiler ise 9 cilt. Yan hikayeler yok. Ne kadar rahat temin edebilirsin onu pek bilmiyorum. Üstteki edisyonu tercih et bence.

Chuck

Tamamdır çok sağol üsttekini alayım o zaman.  :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Ahmet Oktay

Animvader

AMC, Cin Ali'nin maceralarını çekse onu bile izlerim.Adamlar boşuna "Story Matters Here" demediler zamanında.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: Animvader - 02 Kasım, 2015, 11:15:48
AMC, Cin Ali'nin maceralarını çekse onu bile izlerim.Adamlar boşuna "Story Matters Here" demediler zamanında.

Aynen, Netflix'le beraber favorim oldu AMC. Yeni başlayacakları güncel izleyip eski dizilerini de arada tamamlayacağım. Ciddi kalite farkı var diğer kanallarla aralarında.

dean

HBO'nun 15 sene önce yaptıklarını kendi dönemlerinde yapmayı başardı AMC ve Netflix ikilisi. Benim gözümde kablolu'nun lideri AMC. Network kanallarının lideri ise Netflix. Broadcast kanalları dizileri ise son 6-7 senelik dönemde yani kablolu kanalların "original tv series" yapmasıyla ciddi anlamda çöküşe geçti.

Söyleyeceğim şey belki biraz iddaalı gelebilir ama bence broadcast kanallarda şu an iyi dizi yok. Tabi ki sevdiğimiz, izlediğimiz, takip ettiğimiz diziler var. Ama son dönemde AMC, FX, Showtime, Netflix ve elbetteki HBO öyle diziler yapıyor ki FOX'a NBC'ye felan bakmaz olduk. Hakeza son 10 senenin Emmy ve Golden Globe adaylarına bakarsak bu Broadcast'den Kabloluya nasıl bir geçiş olduğunu görebiliriz.

Neyse Fragman canavar bu arada.

Nightrain

Şu dizileri yasal yoldan, sansürsüz bi şekilde izlemeyi o kadar çok istiyorum ki.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Kasım, 2015, 12:06:46
Şu dizileri yasal yoldan, sansürsüz bi şekilde izlemeyi o kadar çok istiyorum ki.

Netflix Türkiye yayına başlamak istemişti ama bizimkiler sansür dedi. Netflix'de bütün kayıtlı yayınlarını Türkiyede yayınlarken bizimkilerin keyfine göre düzenleyemeyeceğine göre olay iptal oldu maalesef. Bende Netflix izlemeyi çok istiyorum ama Türkiye'de olmuyor böyle işler işte. Aslında bir kaç yolu varmış ama onunlada kim uğraşacak.

Nightrain

VPN ile izlenir fakat altyazı olmadan bi önemi kalmıyor.

ercoktay

Alıntı yapılan: dean - 02 Kasım, 2015, 12:13:59
  Netflix Türkiye yayına başlamak istemişti ama bizimkiler sansür dedi. Netflix'de bütün kayıtlı yayınlarını Türkiyede yayınlarken bizimkilerin keyfine göre düzenleyemeyeceğine göre olay iptal oldu maalesef. Bende Netflix izlemeyi çok istiyorum ama Türkiye'de olmuyor böyle işler işte. Aslında bir kaç yolu varmış ama onunlada kim uğraşacak.
Geçenlerde tekrardan Netflix'in Türkiye'ye girmek için geldiğini bir yerlerde okumuştum. Açıkcası ben de bekliyorum yasal yollardan izlemeyi.

Animvader

Netflix gelse direk üye olurum.En azından biraz vicdanımızı temizleriz  :)

Nightrain

Dizisi geliyor diye çizgi romanini basan birileri cikar umarim. 2016 da atak bekliyorum.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Kasım, 2015, 18:33:43
Dizisi geliyor diye çizgi romanini basan birileri cikar umarim. 2016 da atak bekliyorum.

Daha önce forumda konuşmuştuk bu konuyu. Preacher'ın çizgi romanı bizim ülkede çıkmaz. Kimse o topa girmez. Yayınevini kapatmaya kadar gidebilir o iş. Preacher çok tehlikeli. Zaten çıkabilecek olsaydı birileri önceden atak yapardı.

Sakızlı Ohannes Paşa

İlk 26 sayısını okudum. Gerçekten harikulade bir seri ama ülkemizde kimse bu riski almak istemez. Bunun için de suçlayamayız yayıncıları.