Renkli Tex - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 11 Mayıs, 2014, 00:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Murat resimler bulanık ve çok büyük görünüyor.Pek birşey anlaşılmıyor.... ??? ::) :(

tommikser

Ben nevresim takımını özlemişim :D

labirent

Renkli Tex ve Zagor 'un kitap boyutlarını nedir ve kaçar sayfalar acaba? Kadıköy indirimli fiyatı ne kadar? Bir arkadaşımız bizi bilgilendirirse sevinirim.

s.b

Tex'imiz canımız ciğerimiz 1. sayısı 160 sayfa.  Fiyatı 24 tl. Hayırlı uğurlu olsun.

TEX RENKLİ: 1 - VE O GÜN GELDİĞİNDE - Baskı tarihi: Nisan 2014

YAZAN: MAURO BOSELLİ        ÇİZEN: BRUNO BRİNDİSİ     KAPAK: CLAUDİO VİLLA

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

İtalyada şimdiye kadar 4 sayı yayınlanmış.yılda 2 kere yayınlansa yetişilir.yani 6 ayda bir yayınlanma iyi olur.... 8) ::) :D

s.b

Altı ayda bir veya yılda bir sayıda olur. Fakat aylık olmaması gereken bir seri. 0 fiyata her ay biraz zor alınır.

s.b

"Ve O gün Geldiğinde" adlı renkli sayıyı okudum. Tex'in haydutluktan Rangerliğe yeni geçtiği eski günlerden bir intikam hikayesiydı bu macera. En yakın dostu olan Kit Carson ile birlikte bir çeteyi etkisiz hale getirmek üzere yola çıkarlar. Veeeee devamını kitaptan okuyacaksınız. Bu macerada Tex, Kit Carson, Kit Willer ve Tiger Jack tam takım olarak birlikteler.
Güzel bir macera okumak istiyorsanız pamuk eller cebe beyler.

köstebek

Alıntı yapılan: s.b - 11 Mayıs, 2014, 17:12:11
Altı ayda bir veya yılda bir sayıda olur. Fakat aylık olmaması gereken bir seri. 0 fiyata her ay biraz zor alınır.

Kaldı topu topu 3 sayı. aslında şöyle açgözlülük yapıp aylık peş peşe basıp aradan çıkarsak daha iyi olmaz mı?

Üstelik o para ne ki? daha bunun maxisi var, aylık sayıları var, gigantesi var, özeli var? var oğlu var.

afu

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 12 Mayıs, 2014, 01:16:15
Kaldı topu topu 3 sayı. aslında şöyle açgözlülük yapıp aylık peş peşe basıp aradan çıkarsak daha iyi olmaz mı?

Üstelik o para ne ki? daha bunun maxisi var, aylık sayıları var, gigantesi var, özeli var? var oğlu var.

Ayda bir yayınlanıp İtalya ile aynı sayıya gelmesi süper olur. Destekliyorum.
5. sayı çıkana kadar da bütçemiz ne zaman uygunsa o zaman alır tamamlarız 4 kitabı  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 12 Mayıs, 2014, 01:16:15

Patronlardan biride Teks hayranı galiba... ??? :o ::)

Gambit

Okudum, standart bir Tex macerasi ama nerden baksaniz yine de Zagor un renkli macerasindan cok daha iyi kurgusu.  Western intikam filmi izler tadinda guzel bir konusu var, agizda guzel bir tat birakiyor

Zagor u aldigima pisman olmustum (hikaye dandikligi yuzunden) ama bu parasini haketti.

caretta

Evet renkli Teks'i de okudum.Baskı,kağıt,çeviri,öykü bir kusur bulamadım!Çeviren Zeynep Akkuş olunca çeviride kusur olamazdı doğal olarak.Eski
bir husumet ve geriye dönen bir suçlu.King ailesinin Carson ve Teks'e karşı mücadelesi.Ranger kumandanı olarak ben yalnız Herbert Marshall'ı
biliyordum.Rick Brown da varmış.Karson teşkilatta daha kıdemli ve Brown'un öldürüldüğüne şahit olmuş.Öyküde çok insan ölüyor.Trading Post'ta,madende,Golden Nugget salonunda.O kadarı da olacak.Teks ve Carson şakaları yok.
       Neticede güzel bir macera ile Çizgi Düşler'e Teks evreninde hoşgeldin dedik.2013 yılında yayınlanan "Beyaz Şaman" macerası da çok güzeldir.
Hele de çizen G.Ticci olunca!2012 sayısı Eylül;2013 sayısı da Aralık 2014'de yayınlanabilir.İlker Bey ve ekibi yola çıktı artık.Durmak yok!!!

Gambit

Alıntı yapılan: caretta - 16 Mayıs, 2014, 14:53:19
Evet renkli Teks'i de okudum.Baskı,kağıt,çeviri,öykü bir kusur bulamadım!Çeviren Zeynep Akkuş olunca çeviride kusur olamazdı doğal olarak.

abi zaten ceviri de ne kadar kusur olabilir ki. En komplike derin cumle 10 sozcukden olusuyor ve de icerigi ben hapishaneye goz kulak olurum, bir sorun olursa kapi onunde barikat kurariz, sabaha kadar burayi savunuruz....tarzi bildigimiz klise laflar zaten.  Bir kingdom come degil ki derin anlamlar iceren, dusunulmesi gereken cumleler olsun.

ha seviyorum aliyor okuyorum ayri ama sonucta basit teks, uzerinde durulacak kayda deger bir cizgi roman degil

tommikser

Bro bence Superman'de gereğince sade.Ne yapıyor ki uçuyor,trenden hızlı gidiyor,gökdelenlerin üstünden atlıyor haaa birde kırmızı don giyiyor unutmamak lazım ;) :D