Tex Willer - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2020, 19:27:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Çizgi Düşler yanılmıyorsam son bir Tex Willer yayınlayacak.
Böylece Pinkerton Lady macerası tamamlanacak ve özel ciltli Tex Willer edisyonunun da 3.sayısı oluşabilecek.

Kinowa59

1855_ 1860 yılları, ABD tarihinin gerçekçi gözlemlerle anlatıldığı,Tex willer cilt 5'de başlayıp, cilt 7' de son bulan hikayenin okunmasını öneriyorum. Yaşamış karakterlerle kurgulanmış bu ilginç hikâye, biz Tex tutkunlarını vahşi batı tarihinin en popüler ABD başkanı olan Abraham Lincoln ile tanıştırmakta, 1865 yılında suikast sonucu öldürülmesine giden süreci nefes kesen bir senaryo ile anlatmaktadır. Bir noktada, oğlak kitap aylık Tex No 49 _ linkoln' ün katilleri _ maceranın öncülü olan bu efsanevi maceranın bütün Tex tutkunlarının kitaplığında bulunması gerektiğine inanıyorum.

Kinowa59

Lal kitap, Tex willer No 2 Sınır kurtları macerasını okuyan arkadaşlar farkettimi acaba. Kendilerine sınır kurtları diyen haydut sürüsü içindeki Javier ' e dikkatli bakınız. İyi, kötü, çirkin filminin, çirkin karakteri Eli Wallace' ye ikizi gibi benziyor. Acaba diyorum, çizer,  haydut Javier' i özellikle Eli Wallace'ye benzetmiş olabilirmi.

Saki

Inanıyorum çünkü mahsustan böyle benzetmeler çok var Bonelli çizgiromanlarında, ama buna karşıyım. Orijinal, hiç kimseye nenzemeyen karakterler oluşturulmalı. Sanırım ki bir tek Kit Taylor'da böyle şey yok.

Saki

Bayram Bey merhaba, böyle resim anlattığınız iletilernizde acaba sayfa paylaşabilirmisiniz  :)

Kinowa59

Merhaba Saki dost. Tex willer No 2 pek çok sayfada haydut Javier'i görüyoruz. Eli Wallace'ye birebir benziyor. Klasik Zagor cilt 129'da ise bir önceki iletimde de belirtildiğim gibi, ilk cildin otuzuncu sayfasındaki görsel. YouTube da " 1965 yılında M.Ali Clay, Sony Liston karşılaşması " diye yazın. Laurenti ' nin harika bir göndermede bulunduğunu göreceksiniz. Ben, o görüntünün çıktısını alarak kitabın otuzuncu  sayfasına koydum. Bence çok güzel bir Muhammed Ali hatırası oldu . Selamlarımla.

Saki

Hangi macera söz konusu gördüm, bakarım.

Kinowa59

Mylos kitap Tex willer No 2 de başlayan güzel macera, No 3 de aynı güzellikte bitti. Şimdi sırada beş, altı sayı sürecek seminoller macerası başlıyor. ABD tarihinin kanlı, katliamlardan oluşan bir kesitinin gerçekçi gözlemlerle anlatıldığı seminoller macerası, biz Tex tutkunlarını bu günden heyecanlandırmaktadir.

Kinowa59

Lal kitap Tex willer yazacağım yerde, Mylos kitap Tex willer No 3 diye yazmışım. Düzeltiyorum.

Kinowa59

Arkadaşlar, onu bunu bilmem. Ama şu tarihsel tespitte bulunmayı Tex willer serisine gönül borcum olduğunu ifade etmek isterim. Sayın Fumetti tutkunları Tex willer No 5 okudunuz mu. Boselli ' nin vahşi batıya hakim senaryosu, Rubini' nin farklı ve enfes çizgileriyle sağladığı uyumla Tex willer efsanesini birkez daha ölümsüz kılmıştır. Evet Tex willer No 5 ile gerçek bir başyapıt olan ve epicenter comick tarafından da büyük boy sert kapak olarak basılan " seminoller " macerasının ayak sesleri duyulmaya başlamıştır. Kumpaslar, entrikalar , amansız takipler ve müthiş poker partileriyle , Boselli Usta'nın ve Rubini'nin enfes kalemleri Tex willer No 5 ile biz Tex tutkunlarını görsel bir şölene davet etmektedir. Evet Tex tutkunu dostlar, Mylos kitap aylık Tex No 4 ve Lal kitap Tex willer No 5 ile buyrunuz Tex şölenine.

Zeljko

Özel ajan hikayesi çok özel bir hikaye daha önce bu forumda çok övmüştüm gene öveyim fumetti okuyan okumayan herkes bu hikayeyi okumali gerçekten teks efsanesinin başyapitlarindan.Hatta ilerde renkli dobişko cilt olarak felix formatinda basılsa Bahadir beyin tüm ölmüşlerine dua ederrim.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Çizgi düşler ikili olarak 7 ( orijinal 14 ) sayı çıkardığı Tex willer serisini üç cilde bölerek ( 5+4+4 ) nefis bir deri kaplamayla sert kapak olarak çıkarmış. Harika olmuş. Bence Tex koleksiyonerleri için güzel bir sürpriz olmuş.

hanac

caretta

Tex Willer Serisi'nin bir de "Tex Willer Extra" serisi var. Yanılmıyorsam 5 sayı çıktı.
Acaba Lal Kitap 2024 yılında bu sayıları da basmayı düşünüyor mu?
Yine bu serinin yanılmıyorsam bir de "O" sayısı var. Çizgi Düşler bu sayıyı yayınlamadı.
Lal Kitap ile iletişimi olan dostlar bir zemin yoklarlar mı?