Renkli Tex - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 11 Mayıs, 2014, 00:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 20 Mayıs, 2014, 23:08:32
Hennesy, yayınevinde bir kişi hariç, kalan herkes fumetti'ci.
Bence Amerikan çizgi romanından tek sağlam kahraman çıkmıştır

herkesin fumettici oldugu belli de, bir yayinevinin sozcusunun, basina "bence" lafini koymasina ragmen boyle bir soz soyleyebilmesi, en basitinden komik kaciyor. Bunu cizgilikostebek olarak degilde isminizle acikladiginizi varsaydim

köstebek

Alıntı yapılan: Gambit - 21 Mayıs, 2014, 10:18:00
herkesin fumettici oldugu belli de, bir yayinevinin sozcusunun, basina "bence" lafini koymasina ragmen boyle bir soz soyleyebilmesi, en basitinden komik kaciyor. Bunu cizgilikostebek olarak degilde isminizle acikladiginizi varsaydim

Elbette kendi adıma konuştuğum için bence demiştim.

rumar80

Alıntı yapılan: tommikser - 16 Mayıs, 2014, 16:51:36
10 sayı değil ama 6 sayı diye hatırlıyorum.Valla Bro çok eğleneceli herifimdir bir karşılaşamadık uzun zamandır.Ya abi Teks'den ne aradığın çok önemli.40 yıldır aynı şeyi yapıyor adam.Elinde silah kanun için adam öldürüp dövüyor.Superma'ın da çıkmaza girdiği oluyordur yalnız daha iyi öyküleri de olduğunu kabul ediyorum.Sami abi bizim burada ezan okundu sizin orada da az kalmıştır. :D

3,5 sayı sürer macera. Kötü değildir ama baş yapıt ta değildir.

rumar80

Sonunda okudum ve renkli Zagor'dan çok daha iyi buldum. Bunda kesin senaryoyu Boselli'nin yazmasının büyük bir katkısı var.
   160 sayfa boyunca klasik bir Tex macerası okuyoruz ama Tex'e ait hemen her şey var. Bu da macerayı daha da güzel okutuyor. Bence Tex'in baş yazarlığını Nizzi'den alıp Boselli'ye verseler daha derin (geniş yan karakterli) maceralar okuyabiliriz.
    Eskisi kadar Tex almasam da bu sefer aldığıma değdi.

köstebek

Ve küçük küçük başlıyoruz Renkli Teks 2'ye... Mekânımız Kanada...
Bu aralar Teks ve Zagor'un bayağı sık görülmeye başlandığı topraklar...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 10 Haziran, 2014, 11:44:43

Amerika'da çözecek olay kalmamıştır belki :)

tommikser

Geçmişin interpol'u diyebiliriz nerede polisiye iş var onlar orada.

darkwood

Kanada topraklarında karda kışta geçmeyen bir macera ise ki renkli seri olduğuna göre buna pek ihtimal vermiyorum.
Bu hikaye bizi yeşillikler arasında doğanın kucağına atacağına benziyor. Atlı polis dostlarımızda vardır büyük ihtimalle.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hanac

2. sayının kapağı

Yazar: Pasquale Ruju
Çizer: Ugolino Cossu  (Cossu'nun 2. Tex çizimi daha önce Tex Maxi 12 yi çizmiş)

Darkwood Bro haklı imiş, kar da kış da değil yeşillikler içinde geçiyor.

köstebek

Alıntı yapılan: darkwood - 10 Haziran, 2014, 13:24:18
Kanada topraklarında karda kışta geçmeyen bir macera ise ki renkli seri olduğuna göre buna pek ihtimal vermiyorum.
Bu hikaye bizi yeşillikler arasında doğanın kucağına atacağına benziyor. Atlı polis dostlarımızda vardır büyük ihtimalle.  ;)

Onların da adı geçiyor, ama daha göremedim.
Bu arada Teksas ve Tom Miks'teki İngilizler "kırmızı urbalı", Kanada'daki atlı polisler de "Kırmızı Ceketliler"di, değil mi; yanlış mı hatırlıyorum...

Ama "Gros Jean" denen dostumuz hemen görüntüye giriyor... Üstelik bayağı bir de güçlenmiş. Savurduğu yumruk, karşısındaki garibimi ıskalıyor, ama çarptığı kulübenin kütük duvarında küçük bir delik açıyor. Artık ya kütük çürümüştü veya yoksul birinin eviydi ve dandik malzemeydi; ya da Jean bey gücüne güç katmış durumda.

darkwood

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 10 Haziran, 2014, 16:28:38
Onların da adı geçiyor, ama daha göremedim.
Bu arada Teksas ve Tom Miks'teki İngilizler "kırmızı urbalı", Kanada'daki atlı polisler de "Kırmızı Ceketliler"di, değil mi; yanlış mı hatırlıyorum...

Ama "Gros Jean" denen dostumuz hemen görüntüye giriyor... Üstelik bayağı bir de güçlenmiş. Savurduğu yumruk, karşısındaki garibimi ıskalıyor, ama çarptığı kulübenin kütük duvarında küçük bir delik açıyor. Artık ya kütük çürümüştü veya yoksul birinin eviydi ve dandik malzemeydi; ya da Jean bey gücüne güç katmış durumda.

Ayı boğan "Gros Jean" ile Kanada kadrosu tamamlanmış, görünüşe göre yine keyifli bir macera bizi bekliyor.
Darkwood Sakinleri..

Ahmet Oktay

köstebek

Sisteki Haydutlar macerasından küçük bir diyalog:

Teks rakibini bir yumrukta yere indirir:
kit: Adamın suratında adeta dinamit patlattın.
Teks: Hikâye! Beyzademizin çenesini hafifçe okşadım o kadar. 

Bu arada beyzademiz yerde baygın yatmaktadır...

Gambit

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 08 Temmuz, 2014, 02:00:29
Sisteki Haydutlar macerasından küçük bir diyalog:

Teks rakibini bir yumrukta yere indirir:
kit: Adamın suratında adeta dinamit patlattın.
Teks: Hikâye! Beyzademizin çenesini hafifçe okşadım o kadar. 

Bu arada beyzademiz yerde baygın yatmaktadır...

40 yil gecti, Tex de ki diyaloglar bir arpa boyu yol almadi
hep ayni hep ayni

piyasada elle tutulur western yok diye mecburen alinan bir cizgiroman dan ote degil aslinda Tex, yine de su kapaga bakinca almadan duramiyorum, kendi icimde celiskilerim var ciddi boyutlarda

DAMPYR

Eski Westernlerden bir o kaldı çizgilerde iyi olunca hayranları bırakmak istemiyor tabi.... 8) ::) :D