Renkli Tex - Çizgi Düşler

Başlatan hennessy, 11 Mayıs, 2014, 00:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Off, çok güzel, çizgi düşler kaçırmaz bu işi.

Keşke büyük boy olsa :)
They drew first blood...

köstebek

Renkli Teks 4 huzursuzlanmaya başladı...

Birazcık ince ve 4 kısa, ama aşırı yoğunlaştırılmış öykü...
Teks hayranlarının çoğuna daha da iyi gelebilir... Arda ata binip yol yapmadan, kit Carson'la yemek yiyip eğlenmeden, doğrudan eyleme geçiyor. Mekâna gir, katili indir, soğuk birayı iç ve yoluna devam et...

caretta

Evet 132 sayfalık 4 kısa macera.Çizerleri Biglia dışında pek duymadım.Casertano,Scascitelli,Biglia,Genzianalle."Yanlış Adam","Vahşi Hayvan İni",
"Listedeki Sonuncu" ve "Kutsal Vadi".Yanında Aylık ve Klasik Seri 6.sayıları da eklersek çok güzel olacak."Borazan hücum borusu çal.Dörtnal ileri.Ateş
serbest!"

Mrtekin

Abi, bugün Bilkent Dost'ta idim.

Böyle saçı ağarmış ama kendine de bakmış çok cool bir abimîz çizgi roman rafına doğru yaklaştı ve...

Teks no:5 i gayet cool bir tavırla aldı.

Helal dedim...

Benim elimde de manga "ilahi komedya" vardı. Ben de onu aldım...:-)
They drew first blood...

caretta

Mrtekin dostum inşallah sen de sağlıklı olarak,ağarmış saçlarla Teks okumaya devam edersin.Sen zaten Teks 5.sayıları alıp okudun.O meçhul abimiz
yeni sayıları almakta geç bile kalmış!

Mrtekin

İnşallah, abi, o günleri görürüz.

Tex okuyanlar Carson misali çok kaliteli yaşlanıyorlar, bence. Değme delikanlıyı da ceplerinden çıkarırlar.

6 ları bekliyorum dört gözle. Renkli tex de cabası.
They drew first blood...

köstebek

Atilla abi, seneye şu renkli tekslerden birini (artık 6 mı olur, 7 mi olur), İtalya'yla aynı basıp, işin keyif kısmına geçmekte yarar var...
O zaman artık senden bir aferim alırız ha! :)

köstebek

bu arada İtalya'da da kısa Teks maceraları beğeni toplamış ki, Kasım 2014'te çıkacak olan 6. renkli sayıyı yine kısa maceralardan yapmışlar...

bkz... http://www.sergiobonelli.it/scheda/37918/Stelle-di-latta-e-altre-storie.html

Okuduğunuzda bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum. Ben kendi adıma kısa maceraları oldukça iyi buldum...

BAHADIR

Teks'te 2. sayılık maceralarda bile giriş ve gelişmenin iyi oluşu ama sonucun apar topar olmasından dolayı bazı  hikayelerde bir şeyler eksikmiş hissiyatına sebebiyet veriyor ki... 32 sayfalık Teks hikayelerinden ne çıkacak merak ediyorum açıkcası...

Ama Dylan hikayelerine konsept olarak yakıştığını ifade edeyim...:)

caretta

Evet bu 4 macera kısa öykülerden oluştuğu için bizlere fazla tat vermeyecek.İlk macerada bir senatöre suikast düzenlenecek.Posta arabası ile gelen
5 kişiden birisi suikastçıdır.Maskesini düşürmek Teks ile Karson'un görevi.İkinci macerada Teks yalnız.Bir banka soyguncusunun izini sürüyor.Karşısına dul bir kadın çıkıyor.Ama ne kadın!Sanki eski "Korku"magazinlerden fırlamış gibi.Tucson şerifi Tom Rupert'i henüz biliyorsunuz.Bu
macerada o dürüst şerif de anılıyor.Üçüncü macerada Teks bir görevle birisinin peşindedir.Ödül avcısı Wannabe de 300 dolar için bir kanun kaçağının
peşinde.Teks ile ödül avcısının yolu ilginç bir finalde kesişir.Dördüncü macerada kutsal bir vadideki altınların peşinde olan soyguncular ve burayı
koruyan bir şaman.Teks yaralanırsa da haydutları temizler.2,3,4 maceralarda sadece Teks var.
       Bir solukta okuyacağınız hafif öyküler.Bunlar ne yahu diyenler olacak.Yine de her zaman biftek,pirzola yenmez.Bu öyküler de piyaz veya fasulye
pilakisi niyetine okunabilir.

s.b

TEX RENKLİ: 4 - Baskı Tarihi: Kasım 2014

32 şer sayfalık 4 macera. Kısa ama iyi hikayeler.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mrtekin

2. Hikaye biraz tırt olmasına rağmen, ben bu kısa hikayelere bayıldım.

Teks'ten daha fazla kısa hikaye bekliyoruz, ama, bu sefer siyah beyaz.
They drew first blood...

yalcinerol345

İlk cildi okudum.Genel görüşün aksine Boselli'yi pek sevmem ama bu sefer harika bir öykü yazmış.Son zamanlarda okuduğum en güzel çizgiromandı.

xmenac

Dördüncü sayıyı bugün alabildim, ben çok beğendim. Hikayelerin kısa olması bence güzel olmuş. Ayrıca söylemeden geçmemek lazım, fumettiye renkli yayınlar çok yakışıyor. :)

labirent

ÇİZGİ DÜŞLER YAYINLADIĞI 4 ADET RENKLİ TEX CİLDİNİ, BİZ TEX SEVERLER İÇİN KOLEKSİYONLUK BİR MAXI TEX OLARAK TEKRAR YAYINLASA HARİKA OLUR.