GENÇ YAYIN YÖNETMENLERİNE ... NE BASALIM BEYLER

Başlatan köstebek, 11 Mayıs, 2014, 13:56:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Sürekli bize ne basacaksınız diye sorup duruyordunuz. Bir kere de biz soralım diyoruz. Ne basalım beyler...

Ama sadece isim olmaz. Neden basalım ve o serinin özellikleri nedir? Çizimlerden kapaklarından birkaç sayfa ... Yani biraz çalışın...

Bir süre de sizle birlikte ilerleyelim. Haydi bakalım kolay gele... Sayenizde biraz da bizim örümcek hislerimiz olsun! Güç bizimle olsun!

yalcinerol345

biraz da nostalji olsa.klasiklerden.Mesela herkesin tanıdığı bildiği Tarzan.

dean

Comics olarak söyleyebilirim.

Matt Fraction dönemi Iron Man olabilir. Hikaye ve çizimler güzel. Şuan da yayınlanan New Avengers, Mighty Avengers ve Event'larla iç içe.

Geoff Johns dönemi Green Lantern süperdir. Yine bu serininde çizimleri çok iyidir. Dc'den yine The Flash'da bir seçenek olabilir. Naif çizimleri ve güzel bir hikayesi vardır.

Geçen sormuştum ama tekrar yazmadan duramadım; Hellblazer :)

DAMPYR

Demirbaşın 3 sayı basıp sonradan bıraktığı Akim olabilir.Tabi Telif hala onda değilse .... 8) :D ;)

Caped Crusader

Bence Green Arrow basılmalı.Arrow dizisinin etkisiyle ülkemizde çok izlendiğini düşünüyorum.Çünkü altyazı sitelerinde gördüğüm kadarıyla indirilme sayısı 700 binlerde.Hadi bundan 200 bin düş belki yanlış indirme,tekrar indirme vs. (Sanki çok düştüm ama olsun  ;D )500 bin izleyici varsa bu sayının %2'sine bile ulaşılırsa 10.000 satın alacak çizgi roman sever ortaya çıkar.(Umarım altyazı sitelerin rakamları doğrudur   :) )
Tabi ben işin ekonomik boyutunda size yardımcı olayım diye böyle dedim.İnşallah dediğim gibidir.Eğer benim anlattığım gibi olursa Türkiye'de yeni bir çizgi roman devrimi başlatabilirsiniz  :)

Green Arrow ile ilgili pek bilgim yok ama duyduğum kadarıyla New 52 serisi iyiymiş.

Ralph

Hellblazer bence çok uygun. Psikolojik-gerilim dalında. Ayinler, büyüler, şiddet... İlgi çekici. Yayınlanırsa kesinlikle düzenli takip ederim.

Bu da iç sayfa:

pardus88

köstebek

Ralph

Daha önce de söylemiştim: Suicide Club'da olabilir.

54 lise öğrencisi kalabalık bir tren istasyonuna normal bir şekilde gülüşerek ve sohbet ederek girerler. Bir sonraki tren yaklaşırken hepsi mutlu bir şekilde tek sıra halinde el ele tutuşur ve kendilerini trenin önüne atarlar. Bu trajik ve şoke edici toplu intiharın daha da şaşırtıcı yanı Saya adında bir kızın hiç zarar görmeden hayatta kalmasıdır.

Çocukluğundan beri Saya'nın en yakın arkadaşı olan Kyoko, hayatının bir döneminde Saya'dan ayrı düşmüş ve Saya bu kısa süre içinde gizemli bir kulübe katılmıştır. Uzun süredir kendisine fiziksel olarak zarar veren ve acısını dindiremeyen Saya'nın bu kulübe katılmaya başladığından beri çok mutlu görünmesi ve sürekli "Mitsuko-san" diye hitap ettiği birinden ilah gibi bahsetmesi Kyoko'nun içine şüphe düşürür.

Toplumdan soyutlanmış Saya'nın çevresinde, intihar olayından sonra birkaç ay içinde hiç olmadığı kadar yandaş toplanmaya başlar hatta birçok kişi O'na tapmaktadır. Ve Saya, tıpkı kendisinden öncekilerin de yaptığı gibi kendinse "Mitsuko" demeye başlar.

Bu toplu intiharın ne ilk ne de son olmadığını öğrenen Kyoko ise arkadaşını kurtarmaya çalışır.

Notlar:

Son derece rahatsız edici olabilecek öğeler içermektedir, dolayısıyla manga birçok kişiye, özellikle de 18 yaş altı okurlara tavsiye edilmez.

Ahmet Oktay

Diabolik'in telifi boştaysa, Gerekli Şeyler'in kaldığı yerden devam ettirilmesi harika olur bence de :)

Ralph

Neden Hellblazer?

300 sayılık bir seri. belki biraz göz korkutucu ama satacağını düşünüyorum. Dizisi hatta oyunu da var, reklamı kolay yapılabilir. Senaryosu ve çizimleri çok güzel olmakla beraber ülkemizde tutan işler bunlar(büyü, ayin, ritüel...) korku-gerilim tarzında çok fazla çizgi romana dair bir şey yok ülkemizde. Hellblazer tamamiyle yetişkinlere yönelik bir çizgi roman olduğundan, ökült kavramlara olan merakımızı da hesap edersek düzenli bir okuyucu kitlesi olacağı düşüncesindeyim.

nikopol

Önce ne basılmasın, onu yazayım  :) Hellblazer'la Fables. Hellblazer'ın ilk birkaç cildini, diğerinin 5-6 cildini okumuştum. Ne klasik konumundalar, ne de şu an için güncel/popüler eserler. İlki ta Thatcher dönemi İngiltere'sinden, kalıcılığı da olmadığını düşündüğüm hikayeler anlatıyor.

Comics yayınlanacaksa daha yakın dönemde çıkan eserleri görmek isterdim. Mesela Image'den çıkan Fatale, Prophet,  Criminals, Lazarus, East of West gibi şeyler. Herhalde en eskisi 2012'de yayımlanmaya başlandı.

Sadece kendimi düşüneceksem comics'leri ve fumetti'leri boşverin, frankofon basın derim  ;D Ne yazık ki iyi satmıyorlar anladığım kadarıyla...

rumar80

Arrow dizisini çok sevsem de Green Arrow konusu ile diziye yaklaşamayacak bir düzeyde. Comics yayınlanması düşünülüyorsa Geoff Johns'un yazdığı Grren Lantern ya da Aquaman olabilir. Iki kahramanı da sıfırdan tepeye çıkardı Johns. Ülkemizde çok bilinmeseler de biraz şansla okuyucuyu saracak serilerdir.
   Marvel için çok öneri veremeyeceğim çünkü kimin telifi kimde, hangi dergi boşta anlaşılır değil.
   Dedektif öyküleri ve kara film tadında çizgi roman okunmasını istiyorsak Ed Brubaker'ın hemen hemen tüm serileri (Gotham Central, Criminal, Sleeper, Fatale vs) oldukça iyidir.
   Frankofon demeyeceğim çünkü maddi olarak ne kadar zor olduğunu İlker Bey bizzat anlattı.
   Sevgiler

Ralph

Lazarus iç sayfa:

Fatale iç sayfa:

Prophet iç sayfa:

Aralarından Fatale ve Lazarus'u çok beğendim. Bunlar da olabilir.

alan ford

Alan Ford basın , şahane çünkü.B r de Druuna, üstelik bunun yayında mahkeme salonu tozu da bedava :) Mahkemelere alışınca bir de Preacher patlatırsınız tam olur ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir