GENÇ YAYIN YÖNETMENLERİNE ... NE BASALIM BEYLER

Başlatan köstebek, 11 Mayıs, 2014, 13:56:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 11 Mayıs, 2014, 19:43:21
Mahkemelere alışınca bir de Preacher patlatırsınız tam olur ::)

Ne isterim Preacher'ı ama :'(

Ralph

Ben tavsiyeler arasında açıkçası en çok Fatale'i beğendim.Çizimleri çok güzel, karanlık güzel bir hikayeye benziyor. Çizgili Köstebek'in kafasında bir fikir oluştu mu acaba?

DAMPYR

Alıntı yapılan: Ralph - 11 Mayıs, 2014, 20:09:17
Ben tavsiyeler arasında açıkçası en çok Fatale'i beğendim.Çizimleri çok güzel, karanlık güzel bir hikayeye benziyor. Çizgili Köstebek'in kafasında bir fikir oluştu mu acaba?
konusuda korku gerilim galiba ben böyle çizgi romanları çok severim.bencede Fatale olsun.... 8) :D :)

kalidor

Korku-gerilim türünde forumda yanılmıyorsam Emre'nin tanıtımını yaptığı Dark Horse'dan "Colder". 5 fasiküllük bir mini seri. Tek TPB ile biter.

Yine korku türünde Boom Studios'dan "Necronomicon" H.P. Lovecraft'ın bu eserini çizgiromanda da görmek isteriz. Tek TPB

3 TPB'lik Red Sonja klasikler  :D

Crom! Ölüleri Say...

V

Vertigo'dan devam edin derim.Konu ve çizim olarak çok çok iyi bir seri American Vampire olabilir..

"İstemem,eksik olsun.."

nikopol

Bir de mangalar var tabii. Amazon'da en çok satanlar listesini domine eden Attack on Titan ile şu sıralar animesi yayınlanmaya başlanan Knights of Sidonia Türkçede yayınlansa çok iyi olur. Türkçe olarak mangalar yayınlanmaya başlandı, ancak trend'leri belki 10 sene geriden takip ediyoruz. Lone Wolf, Akira gibi klasiklerin kaç sene sonra yayınlandıkları önemli değil, ancak gençlere hitap eden işlerde yayıncıların dünyayı takip etmesi gerek (zira manga-anime fan'ları günceli takip ediyorlar).

köstebek

Buradaki hedef, köstebeğin zihninde bir şey oluşması değil. Bizim iki patron da izliyor: Zayıf ve sinirli olanı amerikancı. Daha bi yiyelim, içelim rahat olalımcıysa fumetti'ye daha yatkın. Bendeniz köstebek, zaten şu aralar Teks'iyle haşır neşir olmaktan memnun. aMA dediğim gibi patronlar izliyor. Hatta sırf bizim değil, genelde çizgi roman basan yayınevlerinin patronları izliyor.

Arada bir necronomicon geçmiş, şu anda ben biraz ona takıldım.

köstebek

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 11 Mayıs, 2014, 14:10:00
biraz da nostalji olsa.klasiklerden.Mesela herkesin tanıdığı bildiği Tarzan.

Tarzan gayet şık bir hamle olur, değil mi? Ayrıca tarzan varken akim mi sizce?

köstebek

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 11 Mayıs, 2014, 17:26:09
Diabolik'in telifi boştaysa, Gerekli Şeyler'in kaldığı yerden devam ettirilmesi harika olur bence de :)

Doğrudan gerekli şeyler bölümüne yazıp bir sorun bakalım. Her şeyi bizden beklemeyin :)

Not: Hazır sormuşken Vampirella'yı da bir sorsanıza?

köstebek

Red sonja klasiklere de erdem bey bir el atar artık.

tommikser

Aman el atmasın.Bu arada Zagor ile ilgili soruma diğer başlıkta cavap bekliyorum.

Spider-Sense

Fatale, Iron Man ve GL'nin arkasındayım. Manhattan Project'i öneriyorum birde. Hickman hazırlıyor.

1940'larda ki atom bombası çalışmalarını çizgiroman kurgusu içinde anlatıyor.

Mister NO

Forumda daha önce tanıtımını yapmıştım.

Jonathan Cartland

İlgili detaylı sayfa için

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7616.0.html

JONATHAN CARTLAND

1974 yılında, Michel Blanc-Dumont tarafından çizilmiş ve Laurence Harle tarafından senaryolaştırılmış western kahramanı. 1995 yılına kadar 10 sayı yayınlandı. Vahşi Batı'da kızılderililere karşı hümanist bir

yaklaşımı olan avcı-rehberin maceraları. Kızılderililer arasında Sarı Saçlı olarak bilinir. Küçük Kar isimli kızılderili ile evlenir bir çocuğu olur. Vahşi Batı'da huzurlu hayat olmaz ve kahramanımız kendini bir çok

maceranın içinde bulur.

ALBÜMLER

1-Jonathan Cartland, 1975
2-Dernier convoi pour l'Oregon, 1976
3-Le Fantôme de Wah-Kee, 1977
4-Le Trésor de la femme araignée, 1978
5-La Rivière du vent, 1979
6-Les Doigts du chaos, 1982
7-Silver canyon, 1983
8-Les Survivants de l'ombre, 1987. Alfred du meilleur album de l'année au 15e festival d'Angoulême.
9-L'Enfant lumière, 1989
10-Les Repères du diable, 1995

Albümler ve örnek çizimler

köstebek

Bu Cartland'ın daha önce bize çocuk dergilerinde bir kısmı yayımlanmamış mıydı?

Mister NO

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 12 Mayıs, 2014, 01:21:29
Bu Cartland'ın daha önce bize çocuk dergilerinde bir kısmı yayımlanmamış mıydı?

Bu yönde bir bilgim yok  ???