GENÇ YAYIN YÖNETMENLERİNE ... NE BASALIM BEYLER

Başlatan köstebek, 11 Mayıs, 2014, 13:56:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Hack/Slash: My First Maniac:

16-year-old Cassie has just been forced to kill her mother, the undead murderer known as the Lunch Lady! Now faced with overwhelming guilt, she must decide if she can make a life with her foster parents and at her new school, or if she should use her new-found slasher-killing skills to save other screaming teenagers.

hennessy

Yazarın 1960'lı yıllardaki Hollywood filmlerinden (özellikle casablan'dan) çok etkilendiği belli olan ama bunu abartmadan çizgileri döktüğü harika bir baş yapıt.Ve film başlarken benim için bu dünyadaki en çok sevdiğim şarkıların başında gelen Besame Mucho ile başlaması ise bambaşka bir duygu idi.Kadın jazz vokal için biçilmiş bir şarkıdır.Söyleyeninde buğulu sesi gerçekten beni çok etkilemiştir.Hayatımda en çok görmek istediğim küba'da başlayan (nedenini bilmiyorum) aşk hikayesi.İçinde çok iyi Jazz parçalarını ve küba müziğinin ve erotizmin çok iyi yansıtıldığı.Günümüzdeki filmlerden ve duygusuz aşk hikayelerinde sıyrılmamızı sağlayan bir hikaye olmuş.Chico'nun şansızlığımı demeliyiz yoksa Rita'nın unutmadığı anlarımı desek bu ikiliyi küba'da ve amerika'da hem yan yana getiren hem uzaklaştıran ve bunu Jazz müziği eşliğinde dokunaklı vokaller ile sağlamlaştıran bu güzel filmi kesin ama kesin izleyiniz.Çizgi romanı çıkarsa ki Türkiye'de kesinlikle yayınlanması lazım çünkü içindeki müzik ve aşk duygusu bizim sevdiğimiz türde şeylerdir.Sizi Cesaria Evora Besame Mucho ile başbaşa bırakıyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Avni
Avanak Avni
Utanmaz Adam
Gaddar Davut
Ve tüm mizah dergilerinin arasında kaybolanlar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 12 Mayıs, 2014, 01:21:29
Bu Cartland'ın daha önce bize çocuk dergilerinde bir kısmı yayımlanmamış mıydı?

Son dönem Doğan Kardeş dergilerinde vardı. Belki nedeni 5-6 sayfa olarak okumamdır ama keyif aldığımı söyleyemeyeceğim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

altay1944

Aslında muhalefet,atkırı ,uçlarda gezen biri değilimdir.Arkadaşların beklentileri güzel de ben biraz daha ,nasıl desem bizden birilerini bassanız diyorum.,Bir karaoğlanın adam gibi bir edisyonuna hayır demezdim veya asla külliyatı elimizde olmayan malkoçoğluna hayır demezdim.Belki telifleri sorun yaratıyordur bilemiyorum.Sahi çizgidüşler hep böyle telif eser mi basacak ?Neden bizden bir yazar çizere şans vermesin?1001 denemişti Ersin beyin eserleri olabilir mesela  ..Veya suat yalazın avrupada çizdiği eserler.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Harun Ça

30. yılı olması şerefine TMNT yayınlasanız hiç fena olmaz. 2011 de başlayan IDW'nun devam eden serisi olabilir hali hazırda 32 fasikül çıktı yani yayınlanacak 8 cilt var. Bir de Teenage Mutant Ninja Turtles: New Animated Adventures serisi var daha genç kitleye hitap edebilir. Tabii benim tercihim Kevin Eastman ve Tom Waltz'un yazdığı seri olur.

Yeni filmin geliyor olması ve devam eden nickelodeon animasyon dizisi bence satışları tetikleyici unsur olabilir. Klasik çizgi filminide izlememiş yetişkin yoktur herhalde. Heroes in the half-shell. Turtle Power.

Gambit

Alıntı yapılan: altay1944 - 12 Mayıs, 2014, 10:56:16
Aslında muhalefet,atkırı ,uçlarda gezen biri değilimdir.Arkadaşların beklentileri güzel de ben biraz daha ,nasıl desem bizden birilerini bassanız diyorum.,Bir karaoğlanın adam gibi bir edisyonuna hayır demezdim veya asla külliyatı elimizde olmayan malkoçoğluna hayır demezdim.Belki telifleri sorun yaratıyordur bilemiyorum.Sahi çizgidüşler hep böyle telif eser mi basacak ?Neden bizden bir yazar çizere şans vermesin?1001 denemişti Ersin beyin eserleri olabilir mesela  ..Veya suat yalazın avrupada çizdiği eserler.

kac kisi alacak ?

ben sahsen almam

okumadigim seyleri sirf arsiv olsun diye almakdan evde yer kalmadi ve artik fiyatlar cidden cep yakiyor

tommikser

Bence Ninja Kaplumbağalar ciddi ciddi düşünülmeli.Çok iyi bir seçenek

konnektör

Tabiki Judge Dredd, İngilizce birkaç macerasını okumuştum, çok iyiydi.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

gamlıbaykuş

İlla ki alanlar olacaktır, ben alırım bizden eserleri. Ayrıca Ömerr Muz eserleri de müthiştir, kesinlikle yayınlanmalı. Bu işler böyle size acı gelen bana bal, şerbet gelebilir.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kalidor

Judge Dredd demişken başka bir 2000 AD yayını olan Slaine'de olabilir. Çizimler tablo gibi...

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4373.msg84335.html#msg84335

Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Aslında Çizgi Düşler yayın yelpazesini bayağı genişletti. Yeni yayınlara gerek var mı bilmiyorum, hali hazırdaki yayınlara yoğunlaşılsa daha iyi olur bence. Lakin illa yeni birşeyler daha eklemek istiyoruz diyorsanız , o zaman kesinlikle Constantine ve Wolverine Essentiall derim.

Peki, iyi kötü epey bir öneride bulunuldu. Sizi cezbeden, işte bu olu dediğiniz birşeyler var mı? Diyelim ki yayınlamayı düşündüğünùz birşey çıktı, bize dönüşü ne zamanı bulur?

hanac

pearl jam

öncelikle vertigo'ya devam etmenizi öneririm. vertigo'nun da hatırı sayılır bir kemik kitlesi oluşacak bence. American Vampire okumadığım ama yapılan yorumlara bakarak en çok yayımlanmasını istediğim serilerden biri. Belli ki bir klasik olacak. ayrıca vampirler popüler bir konu ekstra okur getirebilir  :)

vertigoları geçersek bence çizgi düşlerin portföyündeki tek eksik mizah ağırlıklı bir çizgi roman. bu eksiği gidermek için en uygun adamsa tabii ki Groo. Hem türk okuyucusunun aşina olduğu hem de dünya çapında prestijli bir çizgi roman. Ayrıca zamanında groo yayımlansın kampanyası başlatmıştım ve felaket ilgi görmüştü  ;D http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=4421.15 şimdi size istatistiklerle de bunu kanıtlıycam :

zamanında altın madalyonda sormuşuz "groo yayımlansa alır mısınız diye"? sonuçlar :

toplam oy : 43

KESİN ALIRIM : 11

BELKİ ALIRIM : 20

işim olmaz : 12

görüldüğü gibi ankete katılanların % 72 si groo ya ilgi göstermiş. türkiye çr piyasasını 3.000 kişi kabul etsek bu %72 %40 a düşse bile en kötü ihtimalle groo 1.000 civarı satar. evet istatistiklerle de kanıtladığım üzere kesinlikle groo basmalısınız.

Groo'yu kızdırmak istemezsiniz

gamlıbaykuş

Shang- Chi de olur yazmayı unutmuşum , Hasan abi yazınca hatırladım  :-[