Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Hellingen'in bir önceki son dönüşünü merakla bekleyip pek de tatmin olmadan son sayfasını çevirmiştim, aklımda da inanın hiçbir şey kalmamış. Yine Hellingen dönüyorsa, yine bu sayıları alacağım, tutamayacağım kendimi. Bakalım bu sefer nasıl bir ruhhaliyle bitireceğim söz konusu hikayeyi! Kaç sayı sürecek, bilginiz var mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Vassago007

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Mart, 2024, 15:57:59Hellingen'in bir önceki son dönüşünü merakla bekleyip pek de tatmin olmadan son sayfasını çevirmiştim, aklımda da inanın hiçbir şey kalmamış. Yine Hellingen dönüyorsa, yine bu sayıları alacağım, tutamayacağım kendimi. Bakalım bu sefer nasıl bir ruhhaliyle bitireceğim söz konusu hikayeyi! Kaç sayı sürecek, bilginiz var mı?

3 sayı sürecek.

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 29 Mart, 2024, 14:23:40Esse Gesse gerçek bir efsane idi ve onların çizgi kalitesine bana göre şu ana kadar hiçbir çizer erişemedi.
Kızılmaske Barry dönemi erişti ama günümüzde onu bile karikatür gibi çizmeye başladılar demekki sevenlerini üzmeden zirvedeyken bırakmak gerek...

trooper

Esse Gesse eserleri de biraz shounen mangalara benziyor. Bir tanesini okuduğunda hepsini okumuş kadar oluyorsun.

Kinowa59

Merhaba sayın trooper.  " Esse gesse eserlerinin bir tanesini okuyunca hepsini okumuş kadar oluyorsun " derken,  " diğer fumettilere göre daha bir çocuklara hitap ediyor " demek istiyorsanız, bu düşünceye katılıyorum. ( Teksas, Tommiks, Tom Braks, pekos Bill ) Ancak, bir Kinova esse gesse eseri olduğu halde hiçte, birini okuyunca hepsini okumuş kadar olmuyorsunuz. Teksas da da bir hikaye, yağmur, rüzgar ve karanlık bir atmosferde, ıssız bir ada da deli bir bilim adamının ( aynı zamanda sihirbaz ) insanların, ameliyat yaparak kafa naklini yapmak için nasıl cabaladığını okuruz. Benim en beğendiğim iki çelik blek hikâyesinden biri olan bu macera ( birincisi orijinal sayı No 1  ) hiç te diğer hikâyelere benzememektedir. 1950_ 60 yıllarında İtalya'da sansür anlayışı günümüzdeki gibi liberal değildi. Yazılı edebiyat ta olduğu gibi çizgi romanlarda da daha baskılı yasalar yürürlükteydi. Onun içindir ki, o dönemde yayınlanan pekos Bill, Tommiks, Teksas, günümüz fumetti ekolüne göre çok daha masumiyetteydi.

trooper

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 31 Mart, 2024, 15:23:39Merhaba sayın trooper.  " Esse gesse eserlerinin bir tanesini okuyunca hepsini okumuş kadar oluyorsun " derken,  " diğer fumettilere göre daha bir çocuklara hitap ediyor " demek istiyorsanız, bu düşünceye katılıyorum. ( Teksas, Tommiks, Tom Braks, pekos Bill ) Ancak, bir Kinova esse gesse eseri olduğu halde hiçte, birini okuyunca hepsini okumuş kadar olmuyorsunuz. Teksas da da bir hikaye, yağmur, rüzgar ve karanlık bir atmosferde, ıssız bir ada da deli bir bilim adamının ( aynı zamanda sihirbaz ) insanların, ameliyat yaparak kafa naklini yapmak için nasıl cabaladığını okuruz. Benim en beğendiğim iki çelik blek hikâyesinden biri olan bu macera ( birincisi orijinal sayı No 1  ) hiç te diğer hikâyelere benzememektedir. 1950_ 60 yıllarında İtalya'da sansür anlayışı günümüzdeki gibi liberal değildi. Yazılı edebiyat ta olduğu gibi çizgi romanlarda da daha baskılı yasalar yürürlükteydi. Onun içindir ki, o dönemde yayınlanan pekos Bill, Tommiks, Teksas, günümüz fumetti ekolüne göre çok daha masumiyetteydi.

Selamlar, Esse Gesse eserlerinin benim gözümde de güzel bir yeri var. Hoz'dan çıkan sayılar benim çizgiromana başlamama sebep oldu bile diyebilirim. Ama yaptığım yorum konuların yumuşak geçmesinden ziyade -Kinowa okumadığım için onu katmadan söylüyorum bunu- ana kahraman, yan rol ve hikaye akışlarının birbirinin aynısı gibi gelmesinden kaynaklı. Belirli ve bence zamanına göre başarılı bir prototip tutturulmuş ve bunu biraz da kolaya kaçarak farklı serilerde tekrar uygulamışlar gibi. Swing okuyan birisi Teksas ya da Tommiks'in bir macerasına başladığında neyin nereye nasıl varacağını 5-6 sayfada kestirebiliyor.

trooper

Selamlar, aylık seride 140. Sayıdan sonrası tekrar baskıya mı girdi? 130-200 arasında hiç bulunmayan ara sayılar var. Bayram sonu İstanbul'da Büyülü Dükkan'ı ziyaret fırsatım oldu. Bu sayıların tekrar baskıya girdiği ve düzenli olarak güncelleneceği bilgisi verildi bana. Bu yeni baskılar ve hangi kanallardan satılacağı konusunda detaylı bilgisi olan var mı? Ek olarak şu an piyasada bulunmayan 85 ve 130 nolu sayılar gibi sayıların tekrar baskısı da gelebilir mi?

hanac

Zagor Sayı 261 - Müritler

Hellingen'in çılgınlıklarının izinden giden ve başlarını Hellingen'in eski asistanı Quaritch'in çektiği bir grup bilim adamı Hellingen'i yaşama döndürmek için planlar yapıyor.

Yayın Tarihi: Nisan 2024
Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 90 ₺