ZAGOR RENKLİ -ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan köstebek, 10 Mayıs, 2014, 23:16:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

İlk sayıdaki maceramız Kaptan Fishleg'in eski gençlik günlerine ait bir öykü. Yıllar öncesinde bir bacağını nasıl kaybettiğini ve dost bildiği birinin aslında düşmanı olduğunu hem o hem de biz öğreniyoruz. Başındaki bu büyük belayı defetmek için dostu Zagor'dan yardım ister. Eh Zagor'da eski dostuna hayır diyemeyeceğine göre...
Güzel bir macera okuduğumu düşünüyorum. Üstelik de renkli olarak.
Hadi bu seferlik fiyatını görmezden gelelim.
Renkli Zagor'a devam.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Fiyatı görmezden gelip alırız almasına ama çok fazla olduğunu İlker'in kabul etmesi gerekir.

Hayır mantığı ne bana onu açıklasın.

Yani Tex daha kalın ama ikisinin fiyatı nasıl aynı olabilir ?

gamlıbaykuş

Fiyat konusuna hiç değinmek istemiyordum lakin dayanamadım.Evet fiyatları ben de yüksek buluyorum hatta Çizgi Düşler' in tüm fiyat politikasını yüksek buluyorum, kimse kusura bakmasın ama böyle. Bir süredir çizgiromana doğru düzgün bütçe ayıramıyorum. 5-6 tane kitap alıyorsun hoopp  200 tl. Neyse fazla yazmaya gerek yok, inşallah birşeyler olur da ( artik ne olur onu da bilmiyorum) fiyatlar düşer bizler de daha çok çizgiroman okuma fırsatına erişiriz. Söylemeden edemeyeceğim şimdilik bu renkli seriyi fiyatından ötürü almayacağım...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

köstebek

Alıntı yapılan: labirent - 11 Mayıs, 2014, 19:55:13
Ben etiket fiyatını yüksek buldum. Oğlaktan renkli Tex 'leri 10 liradan, Lalden renkli Zagorları 5 liradan alıyorduk. İlk yayınların fiyatının (yayıncının affına sığınarak yazıyorum) 15 lira olması güzel bir başlangıç olabilirdi.

belki biraz"yüksek gibi, ama internette (mesele şu an d'n'r'da) %40 indirim yapıyolar. Kadıköy'de de zorlasan zaman içinde o rakama erişirsin. Yani zagor renkli'yi zaten 15 tl'ye okuyabilirsin.

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 11 Mayıs, 2014, 21:53:41
Fiyatı görmezden gelip alırız almasına ama çok fazla olduğunu İlker'in kabul etmesi gerekir.Hayır mantığı ne bana onu açıklasın.Yani Tex daha kalın ama ikisinin fiyatı nasıl aynı olabilir?

Evet, tex ile karşılaştırıldığında fiyatı yüksek görünüyor... Ama...
1. Bu ikisi Bonelli'nin yeni çıkardığı ve doğal olarak da biraz fazla (!) güvendiği ürünler ve telifleri biraz yüksek. Birkaç sene beklesek belki biraz daha iyi olurdu, ama beklemek istemedik. Ayrıca onların yanında bir sürü spesyal, maxi vs de alındı. Yani çok sıkı pazarlık yapma durumu olamadı.
2. Aslında tex ve zagor renklilerin maliyetleri vs. ortaya dökülüp mevzu yaklaşık olarak ikiye bölündü. Bu biraz ince, diğeri  biraz kalın hesabı yapmadık. İkisi de yıllardır yan yana fumetti bayrağını taşıdıkları için kardeş payına geçtik. Yani zagor bey, tex abisine hafifçe destek verdi. Zaten adamın yıllardır bir atının bile olmamasından, bataklığın ortasında kulübede takılmasından ne kadar bonkör olduğunu biliyorsunuz. 
3. Bir de bu fiyatlar zaten göstermelik. Yani her yerde indirimler var. İnternet delirmiş durumda; örneğin idefix bahar kampanyası yeni bitti, dr. com.tr kampanyası başladı (ortalama %40 yapıyorlar). Kadıköy'den ilyas ve ilker de zaten bir %25-30 bir şey yapıyordur. Kesin bilgim olmadığı için fiyat veremedim. Demek istediğim ilyas, ilker ve altan'dan 17 veya 18'e alabilirsiniz. eş dost sohbeti, bir de altın madalyon indirimi istersiniz (boynunuzdaki madalyonu göstermek şartıyla). Üstüne bir iki de çay içerseniz, 2 tl de oradan gelir.
Hâlâ fiyat çok yüksek geliyorsa, özelden bana mesajla aklınızdaki rakamı söylersiniz, bir şey yaparız.
Kaç kişiyiz ki çizgiroman ve fumetti seven.
Öyle pahalı buldum, almıcamlara gerek yok. Seviyorsan okursun.

kalidor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 12 Mayıs, 2014, 01:08:23
eş dost sohbeti, bir de altın madalyon indirimi istersiniz (boynunuzdaki madalyonu göstermek şartıyla). Üstüne bir iki de çay içerseniz, 2 tl de oradan gelir.

Bu madalyonları yaptıralım demiştim  :D
Crom! Ölüleri Say...

afu

Renkli Zagor ve Teks'i dün aldım.
Fiyatları aynı bedeldeki kitaplarla karşılaştırıldığında epey yüksek ama,
senede bir sayı çıkacak olmaları bence bu tartışmaları gereksiz kılıyor.
Her ay yayınlanacak bir seri değil sonuçta.

Gambit

ben de yilda bi kere cikiyor diye ve az da merakimdan aldim

Zagor u okudum

oncelikle kagit ve baski kalitesi 10 numara. Kuseden cok daha fazla seviyorum ben bu tur baskilari.

Fiyat cidden yuksek, senede 2 kere ciksa almazdim, bunu da yazayim simdiden

maceraya gelince, oldukca ortalama bir macera.  Yani renkli seriye boyle ortaokul da okuyan bir cocugun zekasiyla yazilabilecek basit bir macera yakismiyor.  Zagor hayraniysaniz OK ama degilseniz bence kasmayin, almadan okumadan da yasayabilirsiniz inanin

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 12 Mayıs, 2014, 09:02:04
Bu madalyonları yaptıralım demiştim  :D
Evet Üyelere bir Altın Madalyon Kimlik Kartı Lazım.Yöneticiler Uyuma.... 8) ??? :D

s.b

İşte her keseye uygun fiyatlar. Tabii biz öpüldükten sonra ne işe yarayacaksa.

http://www.dr.com.tr/kategori/Kitap/Cizgi-Roman/grupno=00053
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

köstebek

Alıntı yapılan: s.b - 12 Mayıs, 2014, 21:01:07
İşte her keseye uygun fiyatlar. Tabii biz öpüldükten sonra ne işe yarayacaksa.

http://www.dr.com.tr/kategori/Kitap/Cizgi-Roman/grupno=00053

Çok garip bir olay daha var...
bir hafta önce basılan Dampyr, alfa ajansı ve bizim bilumum çizgi romanlar %41, sadece Teks ve Zagor %25 indirimli...

D'n'R da ayrımcılık var.:) şaka ama elbet vardır bir bildikleri...

Öbür serilerde eksikleri olan dostlar yüklensin kaçırmasın...

Ahmet Oktay

Bizim Çelik Blek diye bildiğimiz olmuş çilek :D
http://www.dr.com.tr/Kitap/Cilek-Blek-Teksas-37//Cizgi-Roman/urunno=0000000267423

kadri kerem

Çizgi roman fiyatları bu seviyelerdeyken sıkı bir çizgi roman okuyucusu olmam zor. Zaten bana soracak olursanız okuyucu sayısındaki düşüklüğün en büyük nedeni fiyatlar. 25-30 liraya bir tane çizgi roman alacağıma sahaftan 5-6 tane roman almayı tercih ediyorum.

köstebek

Alıntı yapılan: Mclaren F1 - 12 Mayıs, 2014, 23:08:35
Bizim Çelik Blek diye bildiğimiz olmuş çilek :D
http://www.dr.com.tr/Kitap/Cilek-Blek-Teksas-37//Cizgi-Roman/urunno=0000000267423

Ürün açıklaması denilen yerde şu yazıyor: "Büyülü Rüzgar Çizgi Roman Sahaf" benzersiz arşiviyle; Kadıköyde Çizgi Roman tutkunlarıyla düşüyor....
ilkemizde düzenli olarak yayımlanan bütün çizgi Romanların en yeni sayılarının yanısıra; Zagor, Judas, Martin Mystere, Conan, Mister No, Teksas, Tommiks, Tex ve laha pek çok efsanevi çizgi roman kahramanına ait maceraların arşiv sayılarını da "Büyülü Rüzgar Çizgi Roman sahafda bulabilirsiniz..."

Bunların hepsi ilyas lobisi ...

caretta

Çizgi Düşler'in yeni yayınladığı renkli Zagor "Kaptan Fishleg'in Hayaletleri" adlı macerayı okudum.
Baskı, kağıt güzel. Kağıdın sarımtrak tonu da hoşuma gitti. Yayın editörü Murat Sevgikuranlar acaba bizim "çizgili köstebeğimiz "mi ? Fiyat 24 lira üst fiyat. 17 liraya da satan var 19'a da. Belki de İlker Bey dükkanından satın alanlara daha da indirimli veriyordur!

Ben biraz tercümeden sözedeceğim. Elif Kahyaoğlu güzel, akıcı bir çeviri yapmış. Yalnız Zagor durmadan "bin kafaderisi adına, Darkwood'un tüm tamtamları adına" diyor. Arada bir "vay canına, Allah kahretsin, şimdi yandık" gibi ifadeler de kullanabilir.
Hele iki yerde Çiko'ya "Koca göbek" diye hitap ediyor. Biz yıllardır bu hitabı "sevgili fıçım"diye gördük. Ne bileyim bu ifade bana daha sıcak ve içten geliyor.

Balonlardaki fontlar iri ve okunaklı. İmla hatası yok. "Salma" da herhalde "gemi teknesi"olacak. Salmayı ben pek duymadım.
Genel olarak Çizgili Düşler güzel bir iş çıkarmış. Boş olan 2 numaralı kapağa  Zagor ile ilgili bir editoryal yazı veya en azından bir reklam konabilirdi. Zagor'da yeralan karakterler-Tonka, Baron İcaro La Plume, Hellingen, Kazmakürek Bill, vampir Rakosi resimleri de konabilir. Special, Maksi Zagor'ların kapakları olabilir.