ZAGOR RENKLİ -ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan köstebek, 10 Mayıs, 2014, 23:16:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Kadim Viking efsanelerinin gölgesinde çıkılan tehlikeli bir yolculuk...

Guthrum'un Dönüşü (Color 2: Yazar: Jacopo Rauch; Çizer: Gianni Sedioli) Yüzyıllar önce Amerika topraklarına yerleşip küçük bir koloni kurmuş ve artık kendi halinde yaşamakta olan bir Viking topluluğunun son lideri durumundaki Kral Guthrum, eski dostu Baltalı İlah'tan yardım ister. Zagor ve Çiko bu çağrıya önce şaşırırlar, ama elbette dostunun çağrısını karşılıksız bırakmayacaklardır.

Kadim zamanlardan kalma bir İskandinav kalıntısın bulup barındırdığı sırrı çözmek için hep birlikte bilimsel amaçlı gibi görünen bir uzun bir yolculuğa çıkılması gerekiyor ve Guthrum da kahramanımızın varlığının yol boyunca karşılarına çıkacak olan yerli kabilelerle ilişkiler
açısından çok iyi olacağını düşünüyor. Ama yolun sonunda onları hiç kimsenin tahmin bile edemeyeceği inanılmaz bir macera bekliyordu.

Sayfa Sayısı: 128
Etiket Fiyatı: 24 TL

labirent

Hem Renkli Zagor hem de Renkli Teks, idefix 'de satışta yoklar. Sorun Çizgi Düşler 'den mi yoksa İdefix 'ten mi kaynaklanıyor acaba?

yalcinerol345

Babil.com'da yüzde 40 indirimli.
Alıntı yapılan: labirent - 24 Ocak, 2018, 12:53:55
Hem Renkli Zagor hem de Renkli Teks, idefix 'de satışta yoklar. Sorun Çizgi Düşler 'den mi yoksa İdefix 'ten mi kaynaklanıyor acaba?

caretta

"Guthrum'un Dönüşü" adlı renkli Zagor'u okudum. Rauch-Sedioli üretimi ilginç bir macera.
Hep yazarım Fantastik maceralar Zagor'a çok yakışır. Efsanevi Viking denizcisi Leif Ericsson'un izini süren Zagor ve
arkadaşları Kanada'nın kuzeyinde bilinmeyen topraklara giderler. Thorvald Ericsson'un kayıp ekibini ve gizli Viking hazinesini bulurlar. Ama gizemli mağaradaki gömülü dehşet onlara zor anlar yaşatır.
Maceranın sonunda şiddetli deprem ve her yerin yıkılması bu maceraya nokta koyar.

gamlıbaykuş

Renkli 2. sayıyı okudum ve çok da değişik bir tat alamadım. Zagor benim için her zaman candır. Lakin kısıtlı sayfa sayısıyla macera yayınlamak yanlış diye düşünüyorum. Guthrum'un Dönüşü adlı macera daha çok sayfa sayısıyla daha da güzel bir macera olabilirdi. Ha bu macera kötü demiyorum. Ama hep birşeyler eksik kalıyor. Fumetti renklendirme olayına çok birşey demiyorum çizimleri kurtarıyor. Viking dostların maceralarını okumak yine de keyifliydi; ama çok adam öldü ya  :'(
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

sultanhisar

Renkli Zagor - 3
Gitar Jim'in Geçmişi
Color Zagor 3
Moreno Burattini
Çizgi Düşler Yayınevi
çıkmış...

köstebek

Çıktı, çıktı...

Gitar Jim kimdir, nedir ne yapmıştır, neden kötü yola düşmüştür.
Ailesi ne iş yapar, neden "Gitar" adını almıştır, yolu Zagor'la nasıl çakışmıştır. Tekmili birden... Gitar Jim'in hikâyesi... Sizleri bekliyor

orhan şafak

Yeni senaryolar tat vermeyince eski dostlar  veya düşmanlar bir bir geri dönüyorlar siz kimler geri dönsün isterdiniz arkadaşlar mesela sulivanlar geri dönebilirler bence.Ya sizce.

caretta

Orhan Bey aylık seride biz 51 sayı gerideyiz. Bu sayılarda Kont Smirnoff ve kadın haydut Blondie geri dönüyorlar.
Belki de benim gözümden kaçan başkaları da vardır. Vampir Rakosi de geri dönüyor. Nedense hep kötülerin geri dönmesi ses getiriyor. İyilerin geri dönmesi o kadar da ilginç olmayabilir. Ama Sullivanlar'ın eski adamı Mısırlı Durga geri dönüverse çok iyi olur. Emin değilim ama galiba Hellingen amcam da gümbür gümbür geri dönüyordu.
Neredeyse Zagor maceralarında öbür dünyayı boylamayan her kötünün, potansiyel geri dönme olasılığı var.

hanac

Alıntı yapılan: orhan şafak - 06 Mayıs, 2018, 16:26:34
Yeni senaryolar tat vermeyince eski dostlar  veya düşmanlar bir bir geri dönüyorlar siz kimler geri dönsün isterdiniz arkadaşlar mesela sulivanlar geri dönebilirler bence.Ya sizce.

Süpermayk gelemedi gitti.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: caretta - 06 Mayıs, 2018, 18:23:55
Orhan Bey aylık seride biz 51 sayı gerideyiz. Bu sayılarda Kont Smirnoff ve kadın haydut Blondie geri dönüyorlar.
Belki de benim gözümden kaçan başkaları da vardır. Vampir Rakosi de geri dönüyor. Nedense hep kötülerin geri dönmesi ses getiriyor. İyilerin geri dönmesi o kadar da ilginç olmayabilir. Ama Sullivanlar'ın eski adamı Mısırlı Durga geri dönüverse çok iyi olur. Emin değilim ama galiba Hellingen amcam da gümbür gümbür geri dönüyordu.
Neredeyse Zagor maceralarında öbür dünyayı boylamayan her kötünün, potansiyel geri dönme olasılığı var.
abi biliyorsun "darkwood evreni"nde, "öbür dünyayı boylayan her kötünün de, potansiyel geri dönme olasılığı var!" tabii "öbür dünyalar" farklı farklı; misal hellingen!
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

caretta

Spoiler içerir

Renkli Zagor 3 "Gitar Jim'in Geçmişi"ni okudum. Yazacak olumlu hiçbirşeyim yok . Tipik bir Burattini senaryosu.

Fiyasko en başta başlıyor. Yaralı Gitar Jim Zagor'un kulübesine sığınır. Peki bu adamı kim yaraladı ?
Geriye dönüp hayatını anlatırken Albany-New York'ta vuruluyor. Sonra haydutların elebaşı Clanchy'i idama mahkum ettiriyor. Şerif peşine düşüyor, Gitar Jim haydut oluyor. Bunlar olurken yarası ortada yok. Maceranın başında yaralı Jim kulübede! Derken Clanchy'in oğlu Zagor'un kulübesini basıyor. Clanchy asıldığında 15 yaşındaymış. Şimdi koca adam.
Ama Gitar hala daha  yaralı!!

Nereden baksanız tutarsız, saçma sapan bir senaryo. Çizer Bane Kerac'ın çizgilerini ilk kez gördüm. Çizimler kötü değil.
113.sayfada Gitar'ın düşüp kalkdığı haydutlar arasında tanıdık bir tip var-Lee Van Cleef!

worldman

1.Cildi okudum ama hikayeyi beğenmedim.Devam edemeyeceğim bir seri olacak benim için :(

hanac

Alıntı yapılan: worldman - 19 Temmuz, 2018, 17:33:50
1.Cildi okudum ama hikayeyi beğenmedim.Devam edemeyeceğim bir seri olacak benim için :(

Sadece 1. cilt yüzünden seriden vaz mı geçiyorsunuz ?

Sonuçta o hikaye 1. cilt ile bitti.

worldman

Zagor ve Teks okuma maceram bu site ile başladı.Zagor'un Efsanevi maceralar serisi ve maxi serilerinden de okuma fırsatım oldu.Konusu itibarı ile Zagor'u benimseme maceram hüsran ile sonuçlandı.Bir türlü ısınamadım.