Ghost Rider

Başlatan Utku Gürsoy, 22 Mayıs, 2014, 18:05:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Utku Gürsoy

Evet bundan sonra bende Ghost Rider sayfası açayım dedim. Ghost Rider'sız Marvel olamaz.

kalidor

O zaman sizden Ghost Rider hakkında okuduklarınızı paylaşmanızı isteriz  :D İlk film dışında diğer 2 filmi izlemedim. Nicholas Cage benim için Ghost Rider için pek iyi bir seçim değildi.
Crom! Ölüleri Say...

Utku Gürsoy

Merhaba Ghost Rider hakkındaki ilk cilt tanıtımını sizlere sunmaktayım.

Umarım ilerleyen zamanlarda Ghost Rider`ı seven, ilgilenen kişiler çoğalır.

Evet şimdi sizlere Ghost Rider'ın 2006 yılında Daniel Way tarafından yazılan ve Javier Saltares tarafından çizilen serinin ilk cildi Vicious Cycle hakkında tanıtım yapacağım. Maalesef resim koyamadım.

Cilde dönersek hikaye fena değil ama çizimler pek hoşuma gitmedi. Hikayede bolca aksiyonla karşılaşıyoruz.
Ayrıca bu seriye Dr. Strange konuk oluyor. İkisinin savaşması gayet güzel.
Ayrıca  Johnny Blaze'in şeytanla savaşı soluksuz devam ediyor.

Bu cildi Ghost Rider'a yeni başlayacaklara öneririm.

dean

Ghost Rider, Vol. 1: Vicious Cycle orjinal dilinde tpb olarak ilk aldığım çizgi romanlardan biriydi. Ghost Rider her zaman çok sevdiğim karakterlerden biri olmuştur. Filmleri tabi ki büyük hayal kırıklığıdır. Zaten Nicolas Cage'ten süper kahraman yapmak mantıksızlıktır. Neyseki film hakları Marvel'a geri döndü. Çizgi romana dönersek eskiden okuduğum ve o zamanlar ingilizce konusunda emekleme döneminde olduğum için pek hatırlamıyorum. Ama tekrar bi' göz atmak ve güncele gelmek lazım tabi.

DAMPYR

Marvel pek okumam ama bu seri yayınlansa mutlaka alırım.... 8) :D :)

dean

Johnny Blaze, babası öldükten sonra karnaval sahibi Crash Simpson tarafında evlat edinildi. Aradan belli bir süre geçtikten sonra Simpson'ın kanser olduğu ve yakın zamanda öleceği ortaya çıktı. Bedeli ne olursa olsun Crash Simpson'ı kurtarmayı kafaya koyan Johnny Blaze, Mephisto'yu dünyamıza çağırdı. Babasının sağlığına karşılık ruhunu Mephisto'ya sattı. Lakin olayın ardından Simpson'un bir gösteri sırasında ölmesi planları tamamen alt üst etti. Mephisto, Blaze'in ruhunu almaya geldiğinde Simpson'ın kızı Roxanne'in de yardımıyla Mephisto dünyamızdan defedildi. Ama Mephisto, gitmeden Johnny Blaze'e hayatının en büyük lanetini yani Zarathos'u bıraktı.

- Ghost Rider ilk kez 1972 yılında Marvel Spotlight'ın 5. sayısında görülmüştür.

- Hemen bir sene sonra kendi serisine sahip olmuştur ve bu seri 81 sayı olarak yayınlanmıştır.

- 1992 yılında Ghost Rider/Blaze: Spirits of Vengeance serisi çıkmış ve bu seri 23 sayı çıkmıştır.

- İkinci ongoing Ghost Rider serisi 93 sayı sürmüştür. 94. final sayısı ise bitimden 10 yıl sonra yayınlanarak ilginç bir işe imza atmıştır. Bu seride başrolde Daniel "Danny" Ketch vardır.

- 2005 yılında Ghost Rider: The Road to Damnation mini serisi çıkmıştır.

- Takvimler 2006 yılını gösterdiğinde ise 35 sayılık yepyeni bir seri başlamıştır. Bu seride Johnny Blaze geri döner.

- Ghost Riders: Heaven's on Fire mini serisi ise 6 sayı sürmüş ve 2009 yılında yayınlanmıştır.

- Ardından 2011 yılında Alejandra Jones'nın intikamcı ruh olduğu 9 sayılık bir seri daha yayınlanmıştır.

- All-New Marvel Now döneminde ise şu ana kadar 10 sayısı yayınlana  All-New Ghost Rider başlamıştır. Bu serinin baş karakteri de Robbie Reyes'tir

Ghost Rider en sevdiğim çizgi roman karakterlerinden biridir. Hakkettiği A-list superhero'ların yanına hiç zıplayamamıştır. 2007'de belki bu değişebilirdi ama çekilen iki başarısız film Ghost Rider'ı daha çok görme şansımızı elimizden aldı. Filmlerin hakları Marvel'a geri döndü. Şu an için dizi ya da film olarak hiçbir çalışma yok. Ama gerek Ghost Rider gerekse de Moon Knight gibi Marvel'ın daha mistik tarafında yer alan karakterlerin şansının Doctor Strange filminin başarısında yattığını düşünüyorum. Nasıl ki Guardians of the Galaxy diğer uzaylı karakterlerin filmlerinin önünü açtıysa(Inhumans ve Captain Marvel) Doctor Strange'de bu karakterlerin önünü açabilir. Hatta uslu bir çocuk olursak belki bir gün The Midnight Sons'ı bile görebiliriz ;D

Mrtekin

Ghost Rider'ı özleyenler, yeni çıkan x-force 2 ye bir göz atsınlar, çok mutlu olacaklar...
They drew first blood...

dean

Robbie Reyes, yeni serisi ile geri dönüyor. Yazar Felipe Smith çizer ise Danilo Beyruth.

ghostrider

Lucifer ile savaştığı seriyi keşke çr olarak okuyabilsek çok güzel olurdu.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

dean

Çok konuşulmuyor ama sessiz sedasız bir şekilde son derece başarılı bir Ghost Rider serisi yayınlanıyor şu anda. Benjamin Percy'nin yazdığı seri on altı sayıya ulaştı ve devam etmekte.

rumar80

Percy iyi bir yazar onun Wolverine ve X force serileri de iyi örneğin.