SWİNG'İN HİKAYESİ

Başlatan s.b, 25 Mayıs, 2014, 22:29:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Hozcomics'in 2004 senesinde yayınladığı bu renkli özel sayı Swing okurlarının koleksiyonunda mutlaka bulunmalı. Hatta hiç Swing okumamış olanlar bile bu özel sayıyı mutlaka okumalılar." Ya işimiz gücümüz yok da bu elli senelik çizgiromanı mı okuyacağız" demeden okuyun. Okuyun ki, ta bebekliğinden başlayıp Ontario Kurtları'nın Kumandanı oluşuna kadar neler olmuş öğrenin.

Batan gemiden kendisini kurtaran adamla birlikte Kızılderililerin arasında yaşamaya başlar küçük Swing. Betty ile daha küçük bir çocukken nasıl tanıştığına şahit olun. Büyük Şef Gamlı Baykuş ile ilk karşılaşmaları ölümüne bir dövüşle başlar. Mister Blöf ile ilk karşılaşmaları da pek dostça değildir. Fakat bu onların yıllarca sürecek olan dostluklarına attıkları ilk adımlardır. 

10 sene önce okumuştum. Bugün tekrar okuyunca bir iki satır yazayım dedim.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Benimde severek okuduğum bir hikayeidi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Bu sabah içime 10 sayın Kızılmaske kaçmış gibi hissediyorum ve her konunun altına yerli yersiz yazmak istiyorum  ;D

Bu macerayı yıllardır okumak istiyordum ama kısmet olmadı. Kaptan candır, en kısa zamanda okuyacağım inşallah
Crom! Ölüleri Say...

aa

benim de en sevdiği Swing maceralarından birisi. Esse Gessenin muhteşem çizgileri renklendirilince daha da güzelleşmiş. Bir Esse Gesse daha gelmez....
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 26 Mayıs, 2014, 09:11:13
Bu sabah içime 10 sayın Kızılmaske kaçmış gibi hissediyorum ve her konunun altına yerli yersiz yazmak istiyorum  ;D
Size İlham olmak Benim için büyük şeref sayın Kalidor.Bende bu sayıyı yıllar önce siyah beyaz olarak okumuştum.... 8) :D :)

s.b

Küçük bir anket ilave ettim. EsseGesse sever arkadaşlar bakalım kaç kişi.

connyapku

Daha once swing okumadim. Sami abinin verdigi ornek sayfalari gorunce gercekten merak ettim.

s.b

Mutlaka okuyunuz. Swing okumak insanı dinlendirir. Hele de bu Swing'in Hikayesi çok güzeldir.

s.b

Okuyacağım seçeneğini işaretleyen arkadaşlar okuduktan sonra oylarını değiştirebilirler. Bunun için -OYU KALDIR- butonunu tıklayabilirsiniz.

tommikser

Swing EsseGesse içinde en beğendiğim karakterdir.Gerçekten çok eğlencelidir.Eğer Swing severseniz yeni başladığım dizi Turn'ü mutlaka izleyin.Tabii onun kadar naif değil ama Amerikan kolonilerinin İngilizlere isyanını çok seviyorum.Mutlaka okuyun sonrada dizi izleyin derim.

Turn için bkz:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7861.0.html

kalidor

Kaptan iyidir, candır ama Amerikan köylüsü ayı Blek favorimdir. Tabii Kaptan'ın yan karakterleri Gamlı Baykuş ve Mr Blöf, Blek'in yancıları Rodi ve Prof. Okliptus'tan daha iyidir :D

Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Ben zaten yancıları çok seviyorum.Ana karakterler o kadar iyi değil hatta sıkıcılar.Bir tommiks'i düşün bildiğin gıcık bir karakter ama konyakçı yok mu süper gerçekten.

s.b

Gamlı Baykuş ve Mister Blöf konusunda sizinle hemfikirim sayın kalidor. Profesör ve Rodi biraz etkisiz kalıyorlar. Bütün işi Blek hallediyor.

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 27 Mayıs, 2014, 16:52:23
Gamlı Baykuş ve Mister Blöf konusunda sizinle hemfikirim sayın kalidor. Profesör ve Rodi biraz etkisiz kalıyorlar. Bütün işi Blek hallediyor.
Aynen yanındakiler etkisiz eleman gibi ara sıra Rodide coşuyor ama dediğin gibi ana konu Çelik Bilek üzerinde dönüyor.Birde Blekin ölümü macerası vardı oda güzeldi.Kaptan Swing'te Blekle kıyaslarsak yanındakiler baya bir işe yarıyorlar... 8) ::) :D 

haysat

Hoz Comics'in Fatih Okta ustaya hazırlattığı renkli seri İtalyanları bile hayran bırakmıştı.

Swing'in hikayesi orjinalide renkli idi ama diğer 4 sayıda renklendirme olarak harikadır.

Elimde bir seri fazla vardı oda buradan bir arkadaşa gitti,umarım beğenerek okur...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !