Teksas- Çelik Blek Sohbet Odası

Başlatan Mister NO, 01 Haziran, 2014, 21:23:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Çocukluk kahramanımız, çizgi roman yerine kullanılan Teksas- Tommiks kelimesinin yarısı için bu forumda ne kadar az yazı var.

Sohbet odası bile açmamışız, durum o kadar vahim yani.  :D

DAMPYR

Aslında Tüm Teksas serisi Hoz tarafından tamamlandı ama az konuşulması gerçekten de ilginç.... ??? ::) :D

antiochia

Tommiks'i severdim ama Teksas'a bir türlü ısınamadım...

Mister NO

nejat hüseyin özal

56 yaşındayım... Yıllardır ve şu an da bile "Teksas-Tommiks" sözcüklerini işittiğim zaman çok farklı bir mutluluk hissi ile donanıyorum. Sokaklarda kendimi Çelik Blek ya da Tommiks (daha çok Tommiks) olarak zannedip dolaştığım 60'lı yılları unutamam. Bunu yaşatan, o unutulmaz ESSE-GESSE ve SAMİM UTKUN'dur. Genç arkadaşlar yaşlı kesimin nostaljik yazılarından ve anılarından hoşlanmayabilirler. Ama bir gün herkesin "nostaljileri" olacaktır; bu kaçınılmaz... HOZ COMİCS'den çıkmış olan ESSE-GESSE 1-2 harika kitaplardı... Umarım bunlara benzer içerikte ve görsellikte yeni eserler yayımlanır. Türkiye'de çizgiroman kelimesi ile eşleşmiş olan TEKSAS ve TOMMİKS ile aynı dönemlerin vazgeçilmezleri KİT TAYLOR ve KİNOVA'yı kütüphanelerinizde mutlaka bulundurmayı tavsiye ediyorum.

s.b

Aslında Teksas anlatmayla bitirilecek gibi değil. Bir kere Teksas demek benim çocukluğum demektir. Bak şimdi aklıma durup dururken Mekap ve Esem Sport geliverdi. Şimdi bunları hatırlayan kaç kişi kaldı ki.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Hiç bir çizgi roman Teksas-Tommiksin yerini tutamaz. Bize çocukluğumuzun en güzel anlarını onlar yaşattılar. Teşekkürler Esse Gesse.
Esse Gesse Hayranı...

Mister NO

antiochia

Bir de bana göre ayrıca Tommiks sohbet odası açılsın...

haysat

Alıntı yapılan: antiochia - 02 Haziran, 2014, 21:28:29
Bir de bana göre ayrıca Tommiks sohbet odası açılsın...

Mesaj alınmıştır ve gereği yapılmıştır...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Mister NO

darkwood

Alıntı yapılan: s.b - 02 Haziran, 2014, 10:35:03
Aslında Teksas anlatmayla bitirilecek gibi değil. Bir kere Teksas demek benim çocukluğum demektir. Bak şimdi aklıma durup dururken Mekap ve Esem Sport geliverdi. Şimdi bunları hatırlayan kaç kişi kaldı ki.

Sami aklımıza yıllar sonra neler getiriyorsun. Benimde aklıma yıllar önce Sümerbank'ta satılan Beykoz ayakkabıları geldi, hatırlayanlar bilir ne sağlam ayakkabılardı.  :D

Bununla beraber konumuza dönersek; Teksas-Rodi-Profesör üçlemesini okuduğum çocukluk dönemleri benim için de her zaman çok keyifli olmuştur.
Bu dönemleri hatırlatan arkadaşlara teşekkürler..
Darkwood Sakinleri..

Mister NO

Mister NO