TEX'İN GEÇMİŞİ

Başlatan s.b, 01 Haziran, 2014, 21:36:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Tex'in Geçmişi adlı maceramız Altın Seri 83. sayının 113. sayfasından itibaren başlar. Rodeo Kralı Tex adlı 84. sayıda devam eder. Barbarların Sahili adlı 85. sayının 48. sayfasında nihayete erer. 188 sayfa boyunca Tex'in nasıl kanun kaçağı damgasını yediğini görürüz. Aslında Tex'in haydutlukla alakası yoktur ama bir kez bu damgayı yiyen bir daha zor kurtuluyor.

Navajo çobanlarını korkutan 3 pumayı avlamak üzere at süren Tex, Carson, Kit ve Tiger Jack görevlerini tamamladıktan sonra verdikleri molada karınlarını doyururlar. Tex, Carson'ın ısrarıyla eski günlerini bir sigara yakarak anlatmaya başlar.

__ Babamın, Rock Spring'in batısında, Teksas'ın Güneyinde bir çiftliği olduğunu hatırlıyorum. Fazla büyük bir yer değildi ama babam, ben ve kardeşim Sam' e yetiyordu.

İşte böyle başlıyor Tex anlatmaya ve devam ediyor...

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Aslında böyle sayıların orjinal 01 nolu sayı olması lazım değilmi.bunlar orjinal 01'ci sayıda doğrudan bir kahrama dallama giriş yapıyorlar geçmişlerinede onlarca sayıdan sonra dönüyorlar.birtek Tommiks orjinal 01'ci sayıdan nasıl rancer olduğunu ve arkadaşlarıyla nasıl tanıştığını anlatarak başladı... ??? :( ;)

tommikser

Benim merak ettiğim bu adam gençliğinde bile sarı gömlek giymiş.Yani o zaman tek renk o muymuş?Birde o gömleklerini kızılhaç falan mı dağıtmış?  :D

İşte bu saçmalıklar yüzünden:Heil CONAN!

caretta

Teks'in ilk maceralarda gömleği kırmızı.Yalnız paltolon aynı mavi!

tommikser

Haaaa demek ki arada gömlek değiştirmiş.Zaten şunu da anlamam o gömlek çölde gezerken terden kirlenip kokmaz mı?Zagor'da falan ara ara gömleğini yıkarken görüyoruz da Tex'de buda yok.Bence ter ve at kokusunundan dolayı yanına yaklaşılmaz.Silahla adam vurmasına gerek yok.Kollarını kaldırsa yeter. :D ;D

DAMPYR

Alıntı yapılan: tommikser - 01 Haziran, 2014, 22:16:00
Haaaa demek ki arada gömlek değiştirmiş.Zaten şunu da anlamam o gömlek çölde gezerken terden kirlenip kokmaz mı?Zagor'da falan ara ara gömleğini yıkarken görüyoruz da Tex'de buda yok.Bence ter ve at kokusunundan dolayı yanına yaklaşılmaz.Silahla adam vurmasına gerek yok.Kollarını kaldırsa yeter. :D ;D
Bu güzeldi.Bonellinin yeni kahramanlarında bu yok .Örneğin Julia birbirinden güzel kıyafetler giyiyor.... ;D ;D ;D

caretta

Sami Bey dostumun karelerini eklediği "Teks'in Geçmişi" konusuna bir ekleme yapayım:Oğlak Seri Teks 111 ve 112 sayılarda (cilt 27-28) Culver
City'e Dönüş ve Korku Şehri adlı maceralarda Teks oğlu Kit ile doğduğu çiftliğe gelir.Baba oğul Teks'in babası Ken ve annesi Mae'nin mezarlarını
ziyaret ederler.Duygu yüklü bir sahnedir.Teks öldürülen kardeşi Sam ve katili  Tom Rebo'yu hatırlarlar.Bir dramatik sahne de Sam Willer'in mezarı
başında.Nizzi-Civitelli üretimi bu güzel macera da ilk macerayı tamamlıyor.Ben Teks'in geçmişi ile ilgili bu iki maceradan başkasını görmedim.
       Kitaplar önümde.112.sayının102.sayfasında unutulmaz bir sahne var.Teks ve ekibi tam kadro son hesabı görmek için White Horse salonuna
yürüyorlar.Sami Bey bu unutulmaz kareyi ekler umarım...

s.b

Attila Ağabeyimizin istediği resmi ekliyorum.

5/12/15

s.b

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 01 Haziran, 2014, 21:41:32
Aslında böyle sayıların orjinal 01 nolu sayı olması lazım değilmi.bunlar orjinal 01'ci sayıda doğrudan bir kahrama dallama giriş yapıyorlar geçmişlerinede onlarca sayıdan sonra dönüyorlar.birtek Tommiks orjinal 01'ci sayıdan nasıl rancer olduğunu ve arkadaşlarıyla nasıl tanıştığını anlatarak başladı... ??? :( ;)

Buna 0. sayı diyebiliriz. Böylece orijinal 1. sayıda Tex'in neden şerifler tarafından kovalandığını anlamış oluyoruz.

köstebek

Alıntı yapılan: s.b - 02 Haziran, 2014, 08:50:10
Attila Ağabeyimizin istediği resmi ekliyorum.

sol üstte dörtlünün yola yayılıp yürüme anı ... her filmde görebilirisiniz, belki ama tex olunca daha bir keyifli duruyor!

Mrtekin

bu sol üstteki kare ne öyle arkadaş, beni benden aldı, götürdü. Nasıl güzel çizmişler, nasıl özenmişler her bir detayına...Bu cildi benim almam lazım...
They drew first blood...

antiochia

Bir de şunu merak ediyorum maaş alıyor değil mi Teks yoksa bu yaşama para dayanmaz :)

kalidor

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 01 Haziran, 2014, 22:17:33
Bu güzeldi.Bonellinin yeni kahramanlarında bu yok .Örneğin Julia birbirinden güzel kıyafetler giyiyor.... ;D ;D ;D

Muhabbete biraz geç girmiş oalcağım ve konu başlığıyla alakasız olacak ama Dylan'ında bildiğiniz gibi aynı takımdan gardolabında 8-10 adet var. Conan zamanında malumunuz yaz- kış pek giyinme ihtiyacı yokmuş, zaten kürklü don giyiyor bizimkisi de efil efil ;D
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 15 Ağustos, 2014, 08:27:07
Bir de şunu merak ediyorum maaş alıyor değil mi Teks yoksa bu yaşama para dayanmaz :)

Ufak da olsa bir ranger maaşı var, ama Navajo topraklarındaki altın madenleri komple onun.

s.b

Bilindiği üzere Bonelli 100 lü sayıları renkli olarak yayınlıyor. Bu Tex sayısı ise 100 lü bir sayı değil. Orijinal sıralamada 575. sayı olmasına rağmen hikayesinden dolayı renkli yapmışlar. Yani Navajoların büyük beyaz reisi Gece Kartalı'nın eşi ve Kit Willer'in annesi olan Lylyth'e saygı göstermişler. Bu 110 sayfalık Lylyth ile dopdolu olan Geçmişe Dönüş adlı macera hakkında fazla söze gerek yok. Mutlaka okunması gereken maceralar arasına bunu da rahatlıkla dahil edebilirsiniz. Süper cilt 44. sayı veya 175. sayıdan bu macerayı okuyabilirsiniz.

YAZAN: CLAUDİO NİZZİ
ÇİZEN: FABİO CİVİTELLİ (Tex'i en yakışıklı çizen adam)

Kitabın ilk sayfaları aşağıda.