TEX'İN GEÇMİŞİ

Başlatan s.b, 01 Haziran, 2014, 21:36:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Sami Bey  bu güzel macerayı hatırlattığın çok iyi  oldu."Santa Cruz" adlı macerayı merak edenler 186'lık Teks 14-16 ve 69'luk Teks 6-9 sayılara
bakabilirler.Ticci çizimi çok güzel bir maceradır.

Dr.ArAmAS

Belki çoğu kişiye gereksiz bir ayrıntı gibi gelecek ama detay önemli...tex gibi karizmatik ve sert biir karaktere neden ufak bir altı patlar layık görülmüş?!zagor'un uzun altı patlarının yanında,tex'in ki oyuncak gibi kalıyor!!o kadar iyi bir senaryo yarat,böylesi bir karakter dizayn et ama eline ufacık bir altı patlar ver..
Dikkat eden olmuş muydu daha önce??
Olmadıysa da dikkat eder artık 😎

caretta

Zafer Bey altıpatlar dediğiniz 45'lik Colt tabanca.Kullanışı(hele de kullanan işinin ehli ise)taşıması,bakımı kolay.Çift olarak taşınabiliyor.Belindeki
tabancaya asılır asılmaz hedefi vuruyorsun.Tüfeğe gelince.Teks mükemmel winchester kullanır.Tüfeğin taşıması,kullanılışı,bakımı,pratikliği zor.Tüfeği kaldıracaksın,omuz hizasına gelecek,gez göz arpacık v.s.ayarlanacak.Ha yüksek bir yerde pusu kurarsın,uzun mesafeden gönlünce nişan alır adamı indirirsin.Klasik western karakterleri hep tabancalı tasvir edildiler.Tommiks,Tom Braks,Büyülü Rüzgar,Kinova,Kit Taylor,Judas,Jeriko hatta Kaptan Swing tabancalı.Tüfek kullanan bir Ken Parker var bir de Çelik Blek.Blek,aynı zamanda tabanca da taşıyor.Düello için tabanca uygun.Yüzyüze,hızlı olan tetiği çekiyor.Tüfekle düello yapan kimseyi ben bilmiyorum.Gerçek Vahşi Batı karakterleri-Buffalo Bill(bakınız bu tüfekli)Wild Bill Hitckok,Wyatt Earp v.s. hep tabancalı tipler.Esse Gesse ve Bonelli senarist ve çizerleri bundan da etkilenmiş olabilirler.

caretta

Zagor 1840'ların,Teks ise 1890'ları kahramanları.Kullandıkları tabancalar da dönemlerini yansıtıyor.Pek tabanca cinslerini
bilmiyorum ama colt ve remington tipi tabancalar farklı modellerde.

Dr.ArAmAS

Sevgili caretta bilgi ve ilgi için tşk ederim..
Zaten tüfek kullanmasın ama tabancasının namlusunu biraz uzun çizselerdi emin olun esteteik açıdan harika olurdu..vahşi batı dönemi hastasıyım ben..ve bu modelde bu kadar kısa namlulu bir silah hiç görmedim,duymadım.dönem silahıdır doğrudur ama enteresandır namlu olayını ısrarla kısa çiziyorlar yıllardır...

Levent Suberk

Teks'in çoğu macerada kullandığı tabanca Colt 1873 modeli. Tabanca topu bugünkü toplu tabancalarda olduğu gibi dışarı çıkmıyor. Topun arkasındaki bir mandal dışarı açılıyor ve buradan mermi dolduruluyor. Boş kovanlarsa namlu yanında görülen çubuğun içindeki yay geri itilerek tek tek dışarı çıkarılıyor. Çizgi romanlarda görülen silahlar çok çeşitli. Bu konu hakkında bir yazı hazırlayacağım.

(Teks görseli: www.texwillerblog.com)

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: Levent Suberk - 16 Temmuz, 2017, 16:44:38
Teks'in çoğu macerada kullandığı tabanca Colt 1873 modeli. Tabanca topu bugünkü toplu tabancalarda olduğu gibi dışarı çıkmıyor. Topun arkasındaki bir mandal dışarı açılıyor ve buradan mermi dolduruluyor. Boş kovanlarsa namlu yanında görülen çubuğun içindeki yay geri itilerek tek tek dışarı çıkarılıyor. Çizgi romanlarda görülen silahlar çok çeşitli. Bu konu hakkında bir yazı hazırlayacağım.

(Teks görseli: www.texwillerblog.com)

Süper olur 👍👍